ŠKODA OCTAVIA nominovaná na cenu “Auto roka 2021”

11.01.2021 17:00

  • Štvrtá generácia bestselleru automobilky ŠKODA medzi siedmimi finalistami pre rok 2021

  • Porota zložená zo 60 motoristických novinárov z 23 európskych krajín – počet členov poroty za každú krajinu zodpovedá veľkosti daného trhu

  • Medzinárodné prestížne ocenenie “Auto roka” sa udeľuje už od roku 1964

Nová ŠKODA OCTAVIA sa uchádza o svoje ďalšie medzinárodné ocenenie. Štvrtá generácia bestselleru automobilky ŠKODA bola nominovaná do užšieho výberu renomovaného ocenenia “Auto roka”. Z celkovo 29 kvalifikovaných nových automobilov uvedených na trh počas posledných 12 mesiacov sa ŠKODA OCTAVIA dostala medzi sedem finalistov, ktorí sa predstavia medzinárodnej porote zloženej zo 60 motoristických novinárov z 23 európskych krajín. Každoročne odovzdávané ocenenie bolo po prvý raz udelené v roku 1964. Cena “Auto roka 2021” bude vyhlásená 1. marca. Iba v poslednom štvrťroku 2020 získala OCTAVIA renomované ocenenia na dôležitých exportných trhoch vo Veľkej Británii, Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku.

 

Titul “Auto roka” je jedným z najvýznamnejších ocenení európskeho automobilového priemyslu, ktorý je udeľovaný od roku 1964. Nárok uchádzať sa o toto ocenenie majú všetky nové modely vozidiel ponúkané na najmenej piatich európskych trhoch počas dvanástich mesiacov pred hlasovaním. Túto podmienku splnilo 29 rôznych modelov, z ktorých bolo tradične vybraných sedem finalistov. ŠKODA OCTAVIA sa dostala do užšieho výberu doteraz druhýkrát. Prvýkrát bola finalistom tretia generácia modelu OCTAVIA v roku 2014. Organizátorom ocenenia je deväť motoristických magazínov z deviatich európskych krajín, samotná porota je zložená zo 60 motoristických novinárov z 23 európskych krajín. Počet členov poroty za každú krajinu zodpovedá veľkosti daného trhu. Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia, Taliansko a Španielsko tak majú v porote po šesť členov.

 

S viac ako siedmimi miliónmi vyrobených vozidiel je ŠKODA OCTAVIA najpredávanejším modelom českej automobilky. Vo svojej novej, štvrtej generácii sa môže pochváliť tak nízkou spotrebou paliva a vysokou šetrnosťou k životnému prostrediu ako nikdy predtým. ŠKODA AUTO teraz model OCTAVIA predáva s najširšou ponukou motorizácie v histórii modelového radu. Model OCTAVIA je k dispozícii v prevedení liftback a kombi, disponuje vyspelými zážihovými i vznetovými motormi a ponúka tiež širokú paletu alternatívnych pohonov, medzi ktoré patrí verzia na zemný plyn (CNG) či plug-in hybridná a mild-hybridná verzia. ŠKODA OCTAVIA je dostupná s pohonom predných alebo všetkých kolies. Výkon sa pohybuje v rozmedzí od 81 kW (110 k) do 180 kW (245 k). Vozidlo sa môže v porovnaní so svojím predchodcom pochváliť emotívnejším a dynamickejším dizajnom, veľkorysejším interiérom ponúkajúcim vynikajúcu úroveň komfortu, v kombinácii s maximálnou aktívnou a pasívnou bezpečnosťou a pokročilými funkciami konektivity. Ako každý model ŠKODA ponúka vynikajúcu funkčnosť, vylepšenú mnohými šikovnými detailmi.

 

OCTAVIA už v minulom roku získala niekoľko medzinárodných ocenení

Len v poslednom štvrťroku 2020 získal nový model OCTAVIA štyri prestížne ocenenia na dôležitých exportných trhoch vo Veľkej Británii, Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku. Vo Veľkej Británii ho časopis "Auto Express" menoval "Autom roka". Okrem toho model OCTAVIA vyhral v ankete "Auto Express New Car Awards" kategóriu "Kompaktný rodinný automobil" a s verziou OCTAVIA COMBI kategóriu "Kombi roka". V Rakúsku OCTAVIA získala "Veľkú automobilovú cenu Rakúska" udeľovanú rakúskym motoristickým zväzom ARBÖ v kategórii "Medium" pre vozidlá v hodnote od 20 001 do 50 000 eur. V ankete "Auto Trophy 2020" nemeckého odborného časopisu "Auto Zeitung" OCTAVIA oslávila dvojité víťazstvo ako "najobľúbenejšie importované vozidlo v kompaktnej triede" a "Najlepšie importované kompaktné športové vozidlo" za model ŠKODA OCTAVIA RS. Vo Švajčiarsku bol model OCTAVIA zvolený čitateľmi a online užívateľmi niekoľkých médií, vrátane "Schweizer Illustrierte" a "Blick" "Najobľúbenejším autom Švajčiarov roka 2021". Už v júni 2020 bestseller značky ŠKODA získal ocenenie tiež v anketách nemeckého odborného časopisu "Auto Bild Allrad" a "AUTO Strassenverkehr”. Konkrétne model OCTAVIA získal ceny “Vozidlo roku s pohonom všetkých kolies” v triede osobných automobilov do 40 000 eur a “Rodinné vozidlo roku” v kategórii “Najlepší dizajn” medzi vozidlami do 25 000 eur.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode