ŠKODA na ženevskom autosalón s novinkami plnými emócií

26.02.2014 17:16

Hlavná téma ženevskej expozície:Dizajnová štúdia ŠKODA VisionC

Dobrodruh pre rodinu i voľný čas:Nová ŠKODA Octavia Scout

Ekologická ofenzíva pokračuje: ŠKODA Octavia s pohonom na zemný plyn

Exkluzivita a maximálna výbava: Nová ŠKODA Octavia Laurin & Klement

Športové srdce: ŠKODA Yeti, Rapid Spaceback a Citigo v edícii Monte Carlo

Expozícia ŠKODA AUTO v Ženeve o rozlohe 2 086 m2 sa nachádza v hale 2

Autosalón v Ženeve sa uskutoční od 4. do 16. marca 2014

ŠKODA AUTO predstaví na medzinárodnom autosalóne v Ženeve štúdiupríťažlivého päťdverového kupé ŠKODA VisionC. Trojnásobnú svetovú premiéru absolvuje najpredávanejší modelový rad Octavia. Predstaví sa Octavia Scout s pohonom všetkých kolies, Octavia G-TEC na zemný plyn a Octavia Laurin & Klement v maximálnej výbave. ŠKODA uvedie tri športovo ladené verzie Monte Carlo pre modely Yeti, Rapid Spaceback a Citigo. V roku 2013 dodala ŠKODA AUTO zákazníkom na celom svete 920 800 vozidiel, čo predstavuje druhý najlepší ročný odbyt v histórii spoločnosti.

 

„ŠKODA udržuje rastový kurz,“ hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Osem nových alebo prepracovaných modelov v roku 2013 dokazuje silu našej značky. Štúdia ŠKODA VisionC je ďalším krokom v dizajnovej evolúcii, ktorá náš rast ešte posilní. V rámci najväčšej modelovej ofenzívy v histórii spoločnosti budeme v najbližších rokoch produktovú ponuku ďalej obnovovať a rozširovať. Pritom chceme zachovať tradičné hodnoty značky ŠKODA, prekvapovať pokrokovým dizajnom a posilňovať emocionálne pôsobenie značky.“

 

Automobilka plánuje plynule nadviazať na úspechy z minulých rokov. Východiskovým bodom a dizajnovým míľnikom aktuálnej modelovej ofenzívy sa stala štúdia ŠKODA VisionD z roku 2011. Jej tvaroslovie sa odráža vo všetkých súčasných automobiloch ŠKODA. Vtedajšiu paletu piatich modelových radov, ŠKODA AUTO postupne nielen omladila, ale tiež rozšírila na aktuálnych sedem.

 

Dizajnová štúdia ŠKODA VisionC:Koncentrovaná dávka emócií

V Ženeve prezentovaná štúdia ŠKODA VisionC ukáže, akým smerom sa bude vyvíjať dizajn značky. „ŠKODA AUTO sa v minulých rokoch etablovala ako svetový výrobca automobilov,“ hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva ŠKODA AUTOpre oblasť predaja a marketingu. „Naše nároky na úroveň techniky, dizajnu, funkčnosti a konkurencieschopnosti na medzinárodných trhoch za tú dobu vzrástli. Touto cestou pôjdeme aj naďalej. Naše vozidlá budú výraznejšie, dynamickejšie a atraktívnejšie.“

ŠKODA VisionC je štúdia dynamického a elegantného päťdverového kupé. Vozidlo zaujme expresívnym dizajnom, čistými líniami a vyváženými proporciami. Veľkorysou ponukou priestoru, alternatívnym pohonom na zemný plyn a vynikajúcou aerodynamikou štúdia súčasne demonštruje nároky mladoboleslavskej značky na funkčnosť a ekológiu.

Štúdiou päťdverového kupé navyše ŠKODA naznačuje, že uvažuje o rozširovaní modelovej palety novými smermi. „ŠKODA VisionC je esenciou emocionalizácie našej značky a jasným signálom o jej budúcom rozvoji,“ hovorí Eichhorn.

 

ŠKODA Octavia Scout:Univerzálny automobil pre akékoľvek dobrodružstvo

Svetovú premiéru v Ženeve oslávi doteraz najlepšia ŠKODA Octavia Scout. Nové vydanie mladoboleslavského crossoveru zvyšujeúroveň nielen v oblasti dizajnu, ale tiež jazdných vlastností, výkonnostných parametrov použitých motorov, trakcie moderného systému pohonu všetkých kolies či aplikácie inovatívnej techniky. Nová ŠKODA Octavia Scout ponúka všetky kvality východiskového modelu Octavia Combi, teda príkladnú funkčnosť, vynikajúcu ponuku priestoru, dobrý pomer ceny a ponúkanej hodnoty a moderné bezpečnostné a komfortné systémy.

ŠKODA Octavia Scout má jedinečný charakter a vďaka výraznému dobrodružnému vzhľadu pôsobí rovnako dobre na ceste aj v teréne. Základnými vizuálnymi prvkami sú mohutný predný a zadný nárazník a plastové kryty po celom obvode vozidla. Svetlá výška (171 mm) je oproti štandardnému modelu Octavia Combi zvýšená o 33 mm. Aj v interiéri ponúka špecifické dizajnové prvky vyhradené pre túto verziu.

Za príkladné jazdné vlastnosti na ceste aj mimo spevnených ciest vďačí nová Octavia Scout viacprvkovej zadnej náprave a modernému pohonu všetkých kolies s medzinápravovou spojkou Haldex piatej generácie. V porovnaní s predchodcom sa môže novinka pochváliť lepšími nájazdovými uhlami a vyššou prípustnou hmotnosťou prívesu.

K dispozícii sú dva dieselové a jeden benzínový motor s výkonom až 135 kW. V porovnaní s predchádzajúcim modelom klesli hodnoty emisií CO2 a spotreby paliva v priemere o 20 %.

ŠKODA AUTO ponúka variant Scout pre model Octavia Combi už od roku 2007. Do konca roku 2013 sa predalo celkovo 53 600 vozidiel s prívlastkom Scout, čo predstavuje približne 8 % z predajov modelu Octavia Combi v tomto období.

 

ŠKODA Octavia G–TEC:Cenovo dostupný alternatívny pohon

Vo svetovej premiére sa v Ženeve predstaví aj nová ŠKODA Octavia G–TEC, prvá sériová Octavia s pohonom na zemný plyn. „ŠKODA pri vývoji vozidiel dôsledne dbá na znižovanie spotreby a emisií,“ hovorí Dr. Frank Welsch, člen predstavenstva ŠKODA AUTO pre oblasť technického vývoja a dizajnu. Nová Octavia G-TEC je dôležitým míľnikom a obohatením ponuky ekologických a súčasne cenovo dostupných modelov značky ŠKODA.

ŠKODA Octavia G-TEC vyniká dojazdom až 1 330 km. Motor 1,4 TSI/81 kW je schopný spaľovať dva rôzne druhy paliva -zemný plyn a benzín. Dve nádrže naplnené stlačeným zemným plynom vystačia na vzdialenosť 410 km. Po vyprázdnení plynových nádrží sa prevádzka automaticky prepne na benzín, na ktorý prejde Octavia G-TEC ďalších až 920 km. Vozidlo je štandardne vybavené ekologickým paketom Green tec, ktorý zahŕňa systém Štart-Stop a rekuperáciu brzdnej energie. Spotreba plynu je 5,4 m3 (3,5 kg) na 100 km, čo zodpovedá emisiám iba 97 g CO2 na kilometer.

Ekologický pohon na CNG (Compressed Natural Gas - stlačený zemný plyn) je k dispozícii ako pre model Octavia, tak aj pre model Octavia Combi. Od konca roku 2011 ponúka ŠKODA AUTO variant s pohonom na zemný plyn pre mestský model Citigo. Octavia je tak druhým vozidlom značky určeným pre prevádzku na CNG.

Pohon na zemný plyn je pre značku ŠKODA dôležitým pilierom rozsiahlej stratégie trvalo udržateľného rozvoja. Spolu so spomínanými modelmi na CNG tvoria vrchol ponuky ekologických automobilov ŠKODA varianty GreenLine, zamerané na dosiahnutie čo najnižšej spotreby paliva, a tým aj hodnoty emisií CO2 pri zachovaní komfortu, dynamiky a prepravnej kapacity. V súčasnej dobe má mladoboleslavská automobilka v ponuke 97 modelov dosahujúcich emisie CO2 pod 120 g/km, 17 z nich dokonca s hodnotami pod 100 g/km.

Späť

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode