ŠKODA je oficiálnym hlavným sponzorom MS v ľadovom hokeji rekordných 24 rokov

28.04.2016 15:56

ŠKODA je oficiálnym hlavným sponzorom Majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji od roku 1993
Tradičná česká automobilka privádza hokejových fanúšikov do varu už pred MS v Rusku
ŠKODA okrem ľadového hokeja podporuje tiež cyklistiku a olympijské hry


Od 6. do 22. mája sa budú zraky športového sveta upierať na Rusko. V Moskve a v Petrohrade sa budú konať 80. majstrovstvá sveta IIHF v ľadovom hokeji. ŠKODA AUTO podporí toto podujatie už po 24-krát za sebou ako oficiálny hlavný sponzor. Na Slovensku je ŠKODA top partnerom slovenskej hokejovej reprezentácie a z pozície hlavného partnera podporuje aj najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž Tipsport Extraligu.

Domáci trh značky ŠKODA, Česká republika, je nespornou hokejovou baštou. Pred 25 rokmi sa česká automobilka stala súčasťou koncernu Volkswagen a tento rok bude už po 24-krát oficiálnym hlavným sponzorom Majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji. V roku 1992 vstúpila ŠKODA na túto pôdu ako oficiálny automobil Majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji, ktoré sa konali v Prahe a v Bratislave. Od roku 1993 je značka hlavným oficiálnym sponzorom každých majstrovstiev.

Už pred úvodným zápasom, ktorý sa odohrá 6. mája, sa značka ŠKODA na majstrovstvá pripravuje a poteší nadšených fanúšikov ľadového hokeja niekoľkými zaujímavými akciami. ŠKODA AUTO Rusko napríklad podporila veľkú slávnosť pri príležitosti znovuotvorenia hokejového štadióne v Petrohrade. Yubileyny Sports Palace Ice Arena je jedným z dvoch dejísk Majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji 2016. Po rozsiahlej modernizácii tesne pred touto veľkou športovou udalosťou sa zaskvela v plnom lesku. Na začiatku sa v pútavom priateľskom zápase stretli národné tímy Ruska a Nórska. Aj tu bola značka ŠKODA priamo zastúpená, keďže ruský importér je od roku 2010 oficiálnym partnerom ruského národného tímu.

ŠKODA AUTO Rusko tiež pozvala všetkých fanúšikov tohto cool športu na veľkú party v srdci Petrohradu. Dlhá kolóna modelov tradičnej českej automobilky išla od Nevského prospektu - jednej z najznámejších ulíc v Rusku - až na Palácové námestie. Okrem automobilov značky ŠKODA bolo v centre pozornosti aj množstvo prominentných hokejových osobností, ako Alexander Yudin, strieborný medailista z MS 2002 alebo Vladislav Kamenev, kapitán ruského juniorského národného tímu. Mnoho hokejových fanúšikov a obyvateľov tejto miliónovej metropoly jasalo okolo trate kolóny a tvorilo tak pôsobivú kulisu. Pri príchode na Palácové námestie v Petrohrade uvítal športovcov aj kolónu automobilov tzv. Flashmob v podobe obrovskej mexickej vlny. Ako symbolické odpočítavanie k úvodnému zápasu IIHF Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2016 pri veľkom finále vystúpilo k nebu nad Petrohradom niekoľko tisíc bielych balónikov.

Pri tohtoročných Majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji bude o titul majstra sveta bojovať 16 tímov. Úvodný zápas zohrá Česká republika s domácim mužstvom Ruska 6. mája v Ice Palace aréne v Moskve. Ďalšie zápasy sa odohrajú v Yubileyny Sports Palace Ice Arena v Petrohrade.

Ľadový hokej, cyklistika a olympijské hry. ŠKODA vsádza na silný športový sponzoring. Značka sa tradične angažuje v rade športových disciplín. Najdôležitejšie piliere sponzoringovej stratégie spoločnosti sú ale ľadový hokej, cyklistika a motoristický šport. Už od roku 1992 je ŠKODA partnerom IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Na Majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji 2015 v Českej republike bolo logo značky ŠKODA vidieť na dresoch a prilbách národných tímov Českej republiky, Slovenska a USA. Okrem toho ŠKODA ako hlavný sponzor podporuje tiež Champions Hockey League (CHL) a je partnerom niekoľkých hokejových tímov. Od roku 2012 značka tiež výrazne podporuje dorast. ŠKODA Junior Ice Hockey Cup ponúka mladým talentom príležitosť preukázať svoje schopnosti.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode