ŠKODA gratuluje Petrovi Velitsovi k zlatému hetriku

24.09.2014 12:43

ŠKODA gratuluje slovenskému cyklistovi Petrovi Velitsovi k tretiemu titulu majstra sveta v tímovej časovke. Po víťazstvách v rokoch 2012 a 2013 tak skompletizoval zlatý hetrik v tejto disciplíne na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. Stal sa prvým cyklistom v histórii, ktorému sa takýto významný úspech podarilo dosiahnuť. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je hrdým partnerom Petra Velitsa už päť rokov.

Po dvoch zlatých medailách s tímom Omega Pharma Quick-Step získal Peter Velits svoj tretí titul majstra sveta v tímovej časovke aj s novým tímom BMC Racing. Zlatým hetrikom potvrdil, že jemimoriadne dôležitou súčasťou tímu a v tejto kategórii je aktuálne najlepší na svete.

„Gratulujeme a tešíme sa spolu s Petrom Velitsom z tohto fantastického úspechu. Byť majstrom sveta trikrát po sebe je niečo výnimočné. Sme hrdí na to, že aj my sme mohli svojou troškou k tomu prispieť. ŠKODA má cyklistiku v génoch. Dlhodobo ju podporujemes cieľom prilákať k tomuto krásnemu športu čo najviac fanúšikov. Som presvedčený, že aj tento úspech podporí našu snahu a Peter bude vzorom pre množstvo mladých ľudí,“ povedal Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA AUTO Slovensko podporuje Petra Velitsa, jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska, na prestížnych cyklistických podujatiach už piaty rok. Peter Velits je jediným slovenským cyklistom v histórii, ktorý sa v celkovej klasifikácii podujatia Grand Tours postavil na stupeň víťazov, keď na španielskych pretekoch Vuelta v roku 2010 obsadil konečné druhé miesto. Úspešný cyklista v roku 2011 prišiel počas pretekov Tour de France do cieľa na celkovom 19. mieste, minulý rok skončil na 25. pozícii, tento rok skončil celkovo na 27. priečke. Okrem toho je aktuálne trojnásobným majstrom sveta v tímovej časovke. Peter aj tento rok reprezentuje značku ŠKODA za volantom nového modelu ŠKODA Superb Combi 2,0 TDI s pohonom 4×4.

Cyklistika je spoločne s ľadovým hokejom hlavným pilierom stratégie sponzoringu spoločnosti ŠKODA AUTO. ŠKODA je partnerom prestížnych pretekov Tour de France a Vuelta. Okrem toho je partnerom UCI v rámci majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike. S cieľom priblížiť cyklistiku masám nadšencov podporuje automobilka rôzne typy pretekov a akcií pre širokú verejnosť, ako napríklad Kolo pro život v Českej republike či Velothon Berlín v Nemecku. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko podporuje najvýznamnejšie cyklistické preteky Okolo Slovenska a seriál najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2014.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode