ŠKODA Fabia je Autom roka 2015 v Českej republike

22.01.2015 11:17

Tretia generácia modelu Fabia bola odbornou novinárskou porotou zvolená Autom roka 2015 v Českej republike
Mladoboleslavská novinka uspela tiež v hlasovaní verejnosti, kde vyhrala kategóriu Mestské vozidlá
ŠKODA Octavia G-Tec zvolená Zeleným autom roka 2015Nová generácia modelu ŠKODA Fabia získala ďalšie významné ocenenia. Odborná novinárska porota ju s najväčším počtom hlasov ocenila ako najlepší automobil z pätice finalistov ankety Auto roka 2015 v Českej republike. ŠKODA Fabia nadviazala na úspechy 1. generácie, ktorá v rovnakej ankete získala double v roku 2001. Okrem ocenení na domácej pôde sa nová Fabia dočkala vavrínov i v ďalších krajinách. Iba pred pár dňami vyhrala napríklad prestížnu britskú anketu What Car? Car of the Year 2015.

Anketu Auto roka 2015 v Českej republike organizuje Klub motoristických novinárov a Klub motoristických publicistov v spolupráci so Zväzom dovozcov automobilov (SDA) a Združením automobilového priemyslu (AutoSAP). Súťaž má dve kolá. V prvom svojho favorita volí verejnosť prostredníctvom webových stránok www.autoroku.cz. Do tohtoročného ročníka sa zapojilo takmer 50 000 hlasujúcich, ktorí mladoboleslavskému vozidlu prisúdili víťazstvo v kategórii Mestské vozidlá. V druhej časti ankety rozhoduje odborná porota zložená zo zástupcov významných českých médií, ktorá vyberá víťaza z pätice finalistov. Medzi silnými konkurentmi z radov automobilových noviniek roku 2014 odborníkov najviac oslovila práve tretia generácia modelu ŠKODA Fabia s celkovým počtom 317 bodov a výrazným náskokom pred druhým Volkswagenom Passat (244 bodov) a tretím Mercedesom-Benz triedy C (195 bodov).

Oba tituly - Auto roka 2015 a Auto roka 2015 v kategórii Mestské vozidlá - prevzal na galavečere v Top Hoteli Praha Luboš Vlček, šéf predajnej organizácie ŠKODA AUTO Česká republika. „Dvojnásobné víťazstvo v súťaži Auto roka 2015 v Českej republike dokazuje, že Fabia je mimoriadne vydareným vozidlom svojej triedy,“ komentuje úspechy Luboš Vlček.

Nová ŠKODA Fabia sa na českom trhu začala predávať 11. novembra 2014 a hneď zožala pozitívne ohlasy odborníkov i motoristickej verejnosti. Ako jediný automobil v kategórii malých vozidiel dostala v roku 2014 plný počet 5 hviezd v testoch Euro NCAP, vykonávaných novo podľa prísnejších kritérií. Ponuka modelu Fabia sa práve rozrastá o praktický variant Combi, ktorá ohromí rekordným batožinovým priestorom v triede - 530 litrov v základnom usporiadaní. Cenový rozdiel medzi oboma karosárskymi verziami predstavuje na Slovensku iba 550 € vrátane strešného nosiča.

Úspechu sa dočkalo aj vozidlo ŠKODA Octavia G-TEC, ktoré zvíťazilo v osobitnej kategórii Zelené auto roka 2015 v Českej republike, tiež volené odbornou novinárskou porotou. V nej sa stretávajú automobily šetrné k životnému prostrediu. Týmto modelom ŠKODA AUTO ukazuje cestu, po ktorej sa chce uberať pri uvádzaní alternatívnych pohonov. Porotcovia ocenili najmä ľahkú adaptabilitu vozidla na každodennú prevádzku pri zachovaní tradičných predností modelu Octavia, akými sú priestrannosť, vysoká prepravná kapacita a výhodný pomer ceny a úžitkovej hodnoty.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode