ŠKODA ENYAQ iV: Svetová premiéra bude 1. septembra v Prahe

24.07.2020 14:28

 

Silueta naznačuje vzhľad nového SUV značky ŠKODA s čisto batériovým elektrickým pohonom

ENYAQ iV využíva ako prvý model ŠKODA modulárnu platformu pre elektromobily (MEB)

koncernu Volkswagen

 

Novým modelom ENYAQ iV realizuje ŠKODA dôležitú časť svojej stratégie elektromobility. Ako prvé sériové vozidlo značky používa toto SUV s čisto batériovým elektrickým pohonom modulárnu platformu pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Výrobca teraz zverejňuje fotografiu siluety vozidla, ktorá naznačuje vzhľad jej najdôležitejšieho tohtoročného nového modelu. ŠKODA ENYAQ iV kombinuje emocionálne línie a vyvážené proporcie s udržateľnou radosťou z jazdy a veľkorysou ponukou vnútorného priestoru typického pre značku ŠKODA.

 

Silueta nového modelu ŠKODA ENYAQ iV naznačuje proporcie vlajkovej lode značky. Krátka predná časť
a pretiahnuté línie strechy dodávajú vozidlu dynamický vzhľad a zachovávajú veľkorysú ponuku priestoru, ktorý je
pre značku typický. Nové SUV tak v interiéri ponúka podobný priestor ako model ŠKODA KODIAQ, aj keď je na dĺžku kratšie ako ŠKODA OCTAVIA.

 

ŠKODA ENYAQ iV ponúka pohon zadných alebo všetkých kolies, okrem toho sú k dispozícii tri veľkosti batérie a päť výkonnostných stupňov. ENYAQ iV sa rýchlo nabíja, maximálny nabíjací výkon dosahuje až 125 kW. Dojazdová vzdialenosť na jedno nabitie je až 500 kilometrov v cykle WLTP. Tým sa z praktického, čisto batériovo poháňaného SUV, stáva perfektný spoločník pre všedný deň.

 

Predstavenie nového špičkového modelu ŠKODA je vyvrcholením osláv 125 rokov od založenia mladoboleslavskej automobilky. 1. septembra 2020 bude tento míľnik histórie spoločnosti prenášaný z českého hlavného Praha aj virtuálne, okrem iného na platforme ŠKODA Storyboard a cez sociálne médiá.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode