ŠKODA BIKE OPEN TOUR vstupuje do tretieho ročníka

22.04.2016 21:00

ŠKODA už tretí rok generálnym partnerom série  
ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016: 6 pretekov pre fanúšikov horskej cyklistiky
Sériu naďalej podporuje Peter Velits, trojnásobný majster sveta v časovke
Prvé preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 už 30. apríla

ŠKODA AUTO Slovensko z pozície generálneho partnera odštartuje tretí ročník série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016. Prvé dva ročníky oslovili takmer 30 000 fanúšikov horskej cyklistiky. Garantom projektu je Slovenský zväz cyklistiky za opätovnej podpory špičkového cyklistu Petra Velitsa. Už dvojnásobný celkový víťaz série Karel Hartl si dnes prevzal aj hlavnú cenu za triumf v minulom ročníku, ktorou je štýlová ŠKODA Rapid Spaceback. Celkovo šesť pretekov série štartuje podujatím ŠKODA Svätojurský MTB maratón už 30. apríla 2016.

Posledný aprílový víkend odštartuje tretí ročník série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016. Aj v tomto roku je generálnym partnerom podujatia spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko. „Uplynulé dva ročníky prilákali do prírody takmer 30 000 fanúšikov horskej cyklistiky, či už v sedle bicykla alebo ako povzbudzujúcich popri trati. Je to úctyhodné číslo a budeme radi, keď sa k nám pripoja aj ďalší a opäť spolu zažijeme neopakovateľné športové chvíle. Návod, ako na to, ponúknu cyklisti Peter Velits s Martinom Imrichom v krátkych zábavných videách s cennými bajkerskými radami, ktoré fanúšikovia nájdu aj na našom Facebooku. Týmto by som chcel srdečne pozvať celé rodiny už budúci víkend do Svätého Jura,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.   

Projekt podporuje od jeho vzniku jeden z najlepších slovenských cyklistov a trojnásobný majster sveta v časovke družstiev Peter Velits: „Som rád, že nadšenie organizátorov a partnerov zdieľa každým rokom viac fanúšikov, vrátane tých najmenších. Práve preto je podpora takýchto podujatí veľmi dôležitá. Už tu sa začína formovať vzťah detí nielen k cyklistike ako takej, ale primárne k zdravému životnému štýlu.“  

Peter Velits v spolupráci s Martinom Imrichom, známou osobnosťou na slovenskej bajkerskej scéne, pripravili špeciálne pre tento ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR sériu tematických videí. Obaja zúročia svoje pretekárske skúsenosti a zábavnou formou ponúknu cenné rady pre nadšencov a hobby fanúšikov cyklistiky. Videá budú zverejňované v priebehu série ŠBOT 2016 na webstránke www.škoda-bike-open-tour.sk alebo Facebooku a YouTube kanáli ŠKODA AUTO Slovensko.

Aj v tomto roku bude tvárou ŠKODA BIKE OPEN TOUR Karel Hartl, dvojnásobný celkový víťaz série. Od zástupcov spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko si dnes prevzal kľúče od nového štýlového automobilu ŠKODA Rapid Spaceback, za volantom ktorého bude oficiálne reprezentovať značku ŠKODA a celú tohtoročnú sériu.

Bližšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.skoda-bike-open-tour.sk, kde sa môžu na preteky série aj registrovať. Ako aj minulý rok, aktuálny ročník ponúkne sériu šiestich pretekov, ktoré sa budú konať od apríla do septembra, vrátane množstva sprievodných akcií, súťaží a programu pre celú rodinu.

„Je skvelé, že sa z peknej myšlienky stáva tradícia, ktorá motivuje športovať celé rodiny. Možno práve na tomto podujatí objavíme budúceho Velitsa. Rovnako nás teší, že náš dlhoročný partner, značka ŠKODA, ktorá je nezmazateľne spojená s cyklistikou, pokračuje v podpore tohto podujatia už tretím rokom,“ uvádza Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky, ktorý je oficiálnym garantom série.

Cyklistika je jedným z pilierov sponzoringovej stratégie spoločnosti ŠKODA AUTO. Okrem iného je už od roku 2004 oficiálnym partnerom a dodávateľom oficiálneho automobilu na legendárnej Tour de France. Spoločnosť na Tour partnersky zastrešuje rovnaké obdobie aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie. V roku 2015 vymenila ŠKODA partnerstvo bieleho dresu za partnerstvo prestížneho zeleného dresu. Novým oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších špurtérov je ŠKODA AUTO aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA AUTO dlhodobo podporuje cyklistiku aj na Slovensku. Je partnerom prestížnych cyklistických pretekov Okolo Slovenska a od roku 2015 aj novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku - Cez Slovensko na bicykli za 5 dní. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je zároveň už siedmy rok hrdým partnerom Petra Velitsa, jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.


ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016
Kalendár podujatí
30.4.2016    ŠKODA Svätojurský MTB maratón
14.5.2016    ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou
25.6.2016    AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly
30.7.2016    ŠKODA STUPAVA TROPHY
13.8.2016    ŠKODA Horal MTB maratón
 3.9.2016    ŠKODA Slovenský raj

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode