ŠKODA AUTO uvádza na trh platformu Uniqway na zdieľanie vozidiel

29.06.2018 10:30

ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab vytvorili podmienky na realizáciu v Európe unikátnej platformy na zdieľanie automobilov Uniqway. Má jednu zvláštnosť: službu vyvinuli študenti z troch pražských univerzít - Českého vysokého učení technického, Českej poľnohospodárskej univerzity a Vysokej školy ekonomickej. ŠKODA AUTO poskytuje 15 automobilov ŠKODA FABIA STYLE a významne tak prispieva k realizácii projektu. Testovacia fáza sa začína začiatkom júla v Prahe.

 

  • Študenti z troch pražských univerzít vyvinuli pre svojich spolužiakov v Európe jedinečnú koncepciu zdieľania automobilov

  • Realizáciu projektu umožnili ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab

ŠKODA AUTO podporuje mladé talenty systematicky a otvára im v mnohých oblastiach profesijné perspektívy. Z tohto dôvodu spoločnosť úzko spolupracuje s radom vysokých škôl v Českej republike. Vďaka projektu Uniqway sa spolupráca medzi tradičnou automobilkou z Mladej Boleslavi a tromi pražskými univerzitami dostala na novú úroveň, keď automobilový výrobca prvýkrát umožní realizovať mobilnú službu vyvinutú študentmi. Hlavnou myšlienkou bolo ponúknuť mobilitu aj napriek obmedzenému rozpočtu a chýbajúcemu automobilu.

 

ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab projekt financujú a študentom poskytujú mentorov. Študenti sa postarali o vývoj aplikácie, grafický dizajn, organizovali marketingové aktivity a vybrali autá. Pokiaľ bude praktický test úspešný a 300 študentov poskytne pozitívnu spätnú väzbu, bude služba k dispozícii celej akademickej obci troch univerzít. V budúcnosti sa môže rozšíriť aj na ďalšie vysoké školy.

 

Nápad vznikol na schôdzke spoločnosti ŠKODA AUTO ČR a rektorov troch pražských univerzít. Mobilitu budúcnosti chápeme ako cielenú službu a touto platformou na zdieľanie vozidiel chceme podporiť akademickú komunitu. Chceme zabezpečiť, aby vždy mohla využiť vhodnú ponuku mobility. Zdieľaná ekonomika predstavuje nielen pre mladú generáciu oveľa viac, než len trend,“ zdôrazňuje Luboš Vlček, vedúci ŠKODA AUTO Česká republika.

 

Jarmila Plachá, vedúci ŠKODA AUTO DigiLab dodáva: „Za operatívne riadenie sú teraz zodpovední ŠKODA AUTO DigiLab a tím študentov. My študentom poskytujeme potrebné zručnosti na úspešnú realizáciu projektov mobility. Vďaka know-how nášho inovatívneho centra budeme produkt na trhu dlhodobo ďalej rozvíjať.“

 

Pre službu Uniqway študenti v spolupráci so ŠKODA AUTO ČR a ŠKODA AUTO DigiLab vyvinuli webovú stránku a aplikáciu. Po bezplatnej registrácii študentskou kartou ISIC môžu byť automobily vyhľadané a prenajaté prostredníctvom aplikácie. Špeciálne tlačidlo Uniqway v každom z 15 nových modelov ŠKODA FABIA STYLE informuje pomocou farebného kódu, či sa automobil nachádza v povolenej parkovacej zóne alebo na správnom mieste pre vrátenia vozidla.

 

ŠKODA AUTO DigiLab vyvíja riešenia a technológie pre mobilitu budúcnosti

V rámci svojej Stratégie 2025 definovala ŠKODA rozvoj digitálnych služieb mobility ako míľnik budúceho rozvoja spoločnosti. ŠKODA AUTO DigiLab v Prahe má okrem iného posilniť inovatívnosť a kompetencie českej automobilky v oblasti digitálneho vývoja. Vývoj a realizácia služieb digitálnej mobility je pritom jedným z hlavných cieľov projektu. ŠKODA AUTO DigiLab je navrhnutý ako rýchlo reagujúci IT startup, skúma a rozvíja nové obchodné modely, riešenia a produkty. ŠKODA AUTO DigiLab v súčasnosti pracuje na viac ako 40 konkrétnych projektoch.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode