ŠKODA AUTO bude od roku 2020 v Mladej Boleslavi vyrábať autá s čisto elektrickým pohonom

20.11.2017 16:50

ŠKODA AUTO bude vozidlá s čisto elektrickým pohonom vyrábať vo svojom závode v Mladej Boleslavi v Českej republike. Už od roku 2019 bude ŠKODA AUTO vyrábať aj elektrické komponenty pre plug-in-hybridy. Výroba elektromobilov a elektrických komponentov predstavuje veľký krok pri realizácii stratégie spoločnosti.

› Výroba elektromobilov značky ŠKODA predstavuje veľký krok pri realizácii Stratégie 2025

› Od roku 2019 bude ŠKODA AUTO vyrábať tiež elektrické komponenty pre plug-in-hybridy

› ŠKODA AUTO plánuje uviesť na trh do roku 2025 päť modelov s batériovo-elektrickým pohonom

Budúcnosť značky ŠKODA bude elektrická,“ hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkom ponúkneme päť vozidiel s čisto elektrickým pohonom v rôznych segmentoch. Teší nás, že prvý automobil ŠKODA s čisto elektrickým pohonom sa bude vyrábať v Českej republike. Toto rozhodnutie potvrdzuje veľkú dôveru koncernu k zamestnancom spoločnosti ŠKODA AUTO. Je to dôležitý krok pre budúcnosť značky ŠKODA, aj Českej republiky ako jedného z centier automobilového priemyslu,“ dodáva Bernhard Maier.

 

Popri výrobe elektromobilov sa budú v mladoboleslavskom závode od roku 2019 vyrábať tiež elektrické komponenty pre plug-in-hybridné vozidlá niekoľkých značiek koncernu Volkswagen.

Prvý elektrifikovaný sériový model značky ŠKODA vstúpi na trh už v roku 2019: bude to ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridným pohonom, ktorý bude schádzať z linky v závode v Kvasinách. V roku 2020 k nemu v Mladej Boleslavi pribudne prvý model s čisto elektrickým pohonom. Na tohtoročnom autosalóne Auto Shanghai automobilka prvýkrát predstavila elektrickú štúdiu ŠKODA VISION E – svoju predstavu o budúcnosti autonómnej jazdy s elektrickým pohonom.

 

Elektrifikácia modelovej palety značky ŠKODA a výroba elektrických komponentov pre koncern Volkswagen patrí k dôležitým pilierom Stratégie 2025. Ďalšími dôležitými oblasťami sú digitalizácia produktov a procesov, vstup na nové trhy a rozširovanie klasickej výroby automobilov o množstvo ďalších služieb súvisiacich s mobilitou.

 

 

 

 

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode