Richard Gonda skončil tretí v FA1

25.10.2014 19:27

Formulový pretekár Richard Gonda po roku opäť slávi úspech. Vlani triumfoval v hodnotení European F3 Open Cup a dobre si počínal aj v novom seriáli Formula Acceleration 1. Na silných monopostoch bývalej série A1 GP dokázal držať krok s oveľa skúsenejšími súpermi a po zásluhe sa môže tešiť z krásneho pohára za 3. miesto v celkovom hodnotení  FA1 2014. Získal v ňom 94 bodov, zvíťazil Holanďan Nigel Melker (183) pred Talianom Mirkom Bortolottim (135).

Skvelé výkony počas celej sezóny, v ktorej sa jazdilo na tratiach ako Monza či Nürburgring, korunoval 20-ročný Banskobystričan niekoľkými umiestneniami na stupňoch víťazov. Najlepším výsledkom bolo 2. miesto v druhých pretekoch v Nemecku. Aj posledný víkend  v holandskom Assene sa pre Richarda začal skvele. Hoci v tréningu pre poruchu alternátora neodjazdil potrebný počet kôl a v kvalifikácii sa stále len snažil spoznať trať, zo siedmeho miesta na štarte sa po skvelej jazde dostal na 3. miesto!

Pred druhými pretekmi sa nad Assenom rozpršalo a v náročných podmienkach skončil Gonda šiesty. No aj to mu s prehľadom stačilo na potvrdenie celkového 3. miesta v šampionáte FA1!

"Som veľmi šťastný z priebehu tohto víkendu a tiež z celej sezóny,“ zhodnotil Richard Gonda po pretekoch v Assene. „Som rád, že som bol súčasťou prvého ročníka FA1 a podujatí Acceleration, tento formát je zaujímavý a myslím, že má potenciál. Napriek tomu, že tato sezóna mala pre mňa byt len na získavanie skúsenosti s takou výkonnou formulou a pitstopmi, dokázal som konkurovať a držať tempo aj so skúsenými jazdcami a dokonca sa umiestniť na 3. mieste v celkovom hodnotení. Víkend v Assene bol celkom náročný, hneď na začiatku sme mali technické problémy s alternátorom, ktoré ma vyradili z tréningu a na novú trať som si zvykal len počas kvalifikácie. Mal som teda istú nevýhodu voči ostatným, no napriek tomu som dobre bojoval v oboch pretekoch.“

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode