Rekonštrukcia barokovej záhrady zámku Schloss Hof je úspešne dokončená

26.05.2019 13:26

Objavte výnimočnú 7. terasu

 

Máme pre vás úžasnú novinku. Po 15 rokoch detailnej rekonštrukcie podľa historického vzoru je baroková záhrada dokončená. Návštevníci majú možnosť obdivovať jedinečný pôvab všetkých záhradných terás.

Spektakulárna záhrada zámku Schloss Hof patrí k najkrajším a najimpozantnejším zámockým parkom strednej Európy. Po dlhoročných archeologických výskumoch a vykopávkach, bola 7. terasa záhrady, ktorá sa rozprestiera na ploche takmer 6 hektárov, revitalizovaná. Vďaka obnove 7. terasy a rekonštrukcii veľkej kaskády, ktorá bola dokončená v r. 2018, majú návštevníci možnosť vychutnať si barokovú záhradu zámku Schloss Hof v podobe, v akej sa prezentovala v 18. storočí. Všetkých sedem záhradných terás sa ukazuje v plnej kráse a ponúka unikátne zážitky. Návštevníkov príjemne prekvapia i novinkyúžasný labyrintvyhliadková plošina. Revitalizácia terasovitej záhrady zámku Schloss Hof predstavovala úžasnú investíciu vo výške cca. 9 mil. €.

Baroková záhada, vystavaná podľa francúzskeho vzoru, je skutočným skvostom zámockého areálu Schloss Hof. Pýši sa pôsobivými vodnými i skulpturálnymi prvkami, nádhernou kvetinovou výsadbou a neopakovateľnou atmosférou. Je krásnym miestom na romantickú prechádzku a načerpanie novej energie. Nájdete v nej príjemné zátišia, kde si môžete len tak posedieť či vychutnať dobroty piknikového koša. A to je len zlomok toho, čo táto výnimočná lokalita ponúka. Idylický zámocký areál Schloss Hof má pre návštevníkov pripravenú aj pestrú programovú ponuku, ktorá očarí všetky vekové kategórie.

Objavte záhradný „raj“ na Moravskom poli, kde na vás čakajú nové zážitky.

 

Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné: dospelí 15,- € | deti (6 – 18 rokov) 9,- € | deti do 6 rokov zdarma | rodinná
vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 39,- €

 

https://www.schlosshof.at/sk/nadherne-miesto/zahrada/

 

Zámok Niederweiden - od obchodíka spotravinami k hi-tech supermarketu

 

Zámok Niederweiden Vás pozáva podniknúť výpravu do minulosti, súčastností a budúcnosti obchodu. Výstava prezentuje historický vývoj supermarketu - od malého regionálneho obchodíka až po súčastnosť. Psychológia supermarketov, obchodné inovácie a digitalizácia - ako bude vyzerať supermarket budúcnosti? Interaktívne, na dotyk a s roiginálnymi exponátmi, ktoré sú prísľubom zmyslového zážitku!

 

Vychutnajte si mimoriadnu výstavu v rámci lektorovanej prehliadky na zámku Schloss Hof:

stála výstava a mimoriadna výstava v slovenskom jazyku každú nedeľu a počas slovenských štátnych sviatkov 11:30 hod. a 13,30 hod.

 

https://www.schlosshof.at/sk/nadherne-miesto/zahrada/

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode