Rady motoristom, ako ísť autom na ME 2016 vo Francúzsku

06.06.2016 16:59

Majstrovstvá Európy vo futbale sú už predo dvermi a tisíce slovenských fanúšikov pôjdu povzbudiť náš tím priamo do Francúzska. Pre relatívne veľkú vzdialenosť sa ich najviac chystá ísť lietadlom, nájde sa však aj veľa takých, čo preferujú cestu autom. Ak patríte k nim, práve pre vás Hyundai, ako oficiálny partner ME 2016 vo Francúzsku, pripravil informácie, ako sa čo najrýchlejšie a bez problémov dostanete priamo na miesto. Keďže fanúšikovia sa vypravia na cestu z celého Slovenska, kvôli prehľadnosti sú všetky údaje spracované tak, že za východiskový bod sa pokladá Bratislava.

  • Najviac Slovákov sa chystá autom do Lille, kam cesta trvá 13 hodín
  • Na pravdepodobne rozhodujúci zápas s Anglickom je to „iba“ 1 300 km
  • Pokuty za prekročenie rýchlosti vo Francúzsku sú až do 1 500 €

Prvý zápas odohrajú slovenskí futbalisti 11. júna o 18.00 hod. na štadióne Bordeaux s kapacitou 42 000 miest. Zápas sa začína o 18.00 a naším súperom bude Wales. Sem prídu autom naozaj len najväčší fanúšikovia, keďže ide o najdlhšiu trasu. Možností je viacero, ale ak si zvolíte trasu cez Mníchov, Karlsruhe a Besancon, je to približne 1 781 km. Z toho až 1 551 km pôjdete na dobrých nemeckých a francúzskych diaľniciach, takže v cieli budete približne o necelých 19 hodín. Keďže ide o extrémne dlhý čas, odporúčame rozdeliť si cesty na dve etapy a niekde prespať. Po deviatich hodinách jazdy, čo je približne polovica jazdy, sa ocitnete v Štrasburgu. Je tam dostatok ubytovacích zariadení a zastávku si môžete spestriť aj krátkou prehliadkou pamätihodností tohto prekrásneho mesta. Čo sa týka poplatkov za cestu, v Rakúsku stojí desaťdňová diaľničná známka 8,80 €, v Nemecku sú diaľnice bezplatné a vo Francúzsku sa platí mýtne podľa konkrétneho úseku, ktorý prejdete. Spolu vás táto cesta na diaľničných poplatkoch vyjde približne na 75 €.

 

Druhý zápas, v ktorom vyzveme Rusko, hráme 15. júna o 15.00 v Lille na štadióne Stade Pierre Mauroy s kapacitou 50 000 miest. Keďže ide o mesto, ktoré je zo všetkých troch najbližšie, odborníci práve tam predpokladajú najvyššiu účasť fanúšikov s autami. Pri najrýchlejšej trase cez Norimberg, Kolín a Namur hovoríme o celkovej dĺžke 1 300 km, ktoré by ste mali zvládnuť za niečo vyše 13 hodín. Mimo diaľnice pôjdete len pár kilometrov, preto ju pri striedaní šoférov a s nevyhnutnými prestávkami môžete zvládnuť aj bez prespania. Ak by ste sa však predsa len rozhodli neriskovať a radšej si na jednu noc niekde oddýchnuť, odporúčame zastávku vo Frankfurte nad Mohanom. Dostanete sa tam zhruba po ôsmich hodinách a okrem veľkej možnosti ubytovacích kapacít si môžete čas skrátiť aj v jednom z veľkých nákupných centier, ktoré v meste nájdete. Pri tejto trase vás diaľničné poplatky vyjdú na necelých 70 €.

 

Tretí a najprestížnejší zápas odohráme s favoritom skupiny Anglickom 20. júna v Saint-Etienne na štadióne Stade Geoffroy-Guichard s kapacitou 42 000 miest. Zápas sa začne o 21.00 hod. Trasa cez Mníchov, Berne a Ženevu trvá približne 14 hodín. Prejdete na nej spolu 1 300 km, z toho zhruba 100 km mimo diaľnice. Aj táto vzdialenosť sa dá zvládnuť pri striedaní šoférov bez prespania, odborníci však predsa len v rámci vlastnej bezpečnosti odporúčajú ísť na dve etapy. Ak sa však aj vzhľadom na neskorší začiatok zápasu rozhodnete ísť na jeden raz, zastávku si môžete spraviť napríklad v Ženeve. Tam si skvele odpočiniete napríklad pri prechádzke na brehu tamojšieho jazera a do cieľa to už potom máte necelé tri hodiny. Aj v tomto prípade vás diaľničné poplatky vyjdú na necelých 70 €.

 

Pri ceste nezabúdajte, že maximálna povolená rýchlosť je na rakúskych diaľniciach 130 km/h, na nemeckých síce môžete ísť na niektorých úsekoch neobmedzenou rýchlosťou, inde však musíte dodržiavať obmedzenia podľa značiek. Keď už budete vo Francúzsku, maximálna povolená rýchlosť je 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obce a 130 km/h na diaľnici. Pokuta za prekročenie rýchlosti o 20 km/h sa pohybuje od 90 € do 135 € a najvyššia môže byť až 1 500 €. Ak ste sa teda už rozhodli, že náš tím pôjdete povzbudiť autom, Hyundai vám želá šťastnú cestu a príjemný futbalový, ale aj motoristický zážitok.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode