Prvé detailné zábery modelu ŠKODA KODIAQ

11.08.2016 20:08

ŠKODA KODIAQ prináša nový dizajnový jazyk značky do segmentu SUV
Široká maska chladiča, atleticky tvarované plochy dverí a kryštalicky projektované zadné svetlá ukazujú nový výrazný dizajn SUV značky ŠKODA
Veľkorysá ponuka priestoru, vysoká funkčnosť, najmodernejšie asistenčné systémy a inovatívne riešenia v oblasti konektivity
Oficiálna svetová premiéra modelu ŠKODA KODIAQ už 1. septembra v Berlíne

Krátko pred svetovou premiérou modelu ŠKODA KODIAQ, ktorá sa uskutoční 1. septembra v Berlíne, ukazuje česká automobilka detaily exteriéru svojho nového veľkého SUV. Detailné zábery dokazujú vysoké a nekompromisné nároky značky na dizajn a kvalitu spracovania.

ŠKODA KODIAQ na prvý pohľad zaujme širokou, trojrozmerne tvarovanou mriežkou chladiča, ktorá má výrazný a svojbytný charakter. V kombinácii s nízkymi, klinovitými svetlometmi, ktoré prvýkrát využívajú výhradne svetelné zdroje LED, dodáva prvému veľkému SUV značky nezameniteľný vzhľad. Výrazne tvarované sú tiež boky a zadná časť. Plochy dverí sú tvarované atleticky, zadné skupinové svetlá, sériovo osadené svetelnými diódami LED, svietia v tvare písmena C, typickom pre autá značky ŠKODA.

Typická pre automobily ŠKODA je aj mimoriadna ponuka priestoru. So 720 až 2 065 litrami objemu (so sklopenými zadnými sedadlami) ponúka ŠKODA KODIAQ v päťdverovom prevedení najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Ako prvý automobil značky bude SUV v ponuke aj v sedemmiestnej verzii. Vďaka pozdĺžne nastaviteľným sedadlám s nastaviteľným sklonom operadiel je možné flexibilne reagovať na rôzne požiadavky na prepravu osôb i nákladu. Ak je auto na želanie vybavené aj sedadlom spolujazdca so sklopným operadlom, umožní prepravu predmetov dlhých až 2,9 metra.

Vyššiu bezpečnosť a komfort zabezpečia najnovšie asistenčné systémy. So systémom Area View, ktorého širokouhlé kamery sa nachádzajú na prednej a zadnej časti auta a v krytoch vonkajších spätných zrkadiel, sa na palubnom monitore zobrazuje niekoľko kombinácií pohľadov z bezprostredného okolia automobilu. Okrem iného tiež virtuálny pohľad na auto z vtáčej perspektívy a 180° zábery z prednej a zadnej časti. Novinkou v portfóliu je tiež asistent pre jazdu s prívesom. Ak ŠKODA KODIAQ ťahá príves, prevezme systém riadenie pri pomalej jazde vzad. Nový asistent pre jazdu dozadu okrem toho auto zabrzdí, ak za ním identifikuje prekážku.

Ďalšou inováciou na palube sú mobilné online služby ŠKODA Connect. Tie sa delia do dvoch kategórií. Služby Infotainment Online zabezpečujú viac informácií a navigáciu v reálnom čase. Care Connect slúži pre vzdialený prístup a asistenciu. Srdcom systému Care Connect je núdzové volanie v prípade nehody. Ak je aktivovaný airbag, automaticky na centrálu núdzových hovorov odchádza takzvaný Emergency Call (e-Call).

Svetovú premiéru bude mať ŠKODA KODIAQ 1. septembra 2016 v Berlíne.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode