PRVÁ ULTRARÝCHLA NABÍJAČKA IONITY NA SLOVENSKU OTVORENÁ NA ČERPACEJ STANICI SHELL

18.06.2020 08:52

Spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o., v spolupráci s operátorom siete ultrarýchlych nabíjacích staníc IONITY otvorila na Slovensku prvú vysokovýkonnú nabíjaciu stanicu IONITY pre elektromobily. Ide celkovo o tretiu ultra-fast nabíjačku IONITY na čerpacích staniciach Shell v strednej a východnej Európe, ktorá dokáže nabíjať výkonom až 350 kW. Cieľom je inštalovať do konca roka 2021 spolu 280 IONITY dobíjacích miest pre elektromobily na 60 čerpacích staniciach Shell pri hlavných diaľničných ťahoch v 10 európskych krajinách.

Senecká ultrarýchla nabíjačka je celkovo tretia v strednej a východnej Európe po dvojici staníc, ktoré Shell s IONITY otvorili úvodom roka na diaľnici M7 v Maďarsku. Technológiu, ktorá dnes predbieha potreby slovenského trhu s elektromobilmi, Shell vníma ako investíciu a dôležitý rozvojový impulz. „Som rád, že dnes začíname ďalšiu kapitolu spoločnosti Shell na Slovensku. Už v minulosti sme uvedením našich prémiových palív Shell V-Power ponúkli zákazníkom inovácie v oblasti tradičných palív. Dnes vstupujeme do novej éry, keď spolu s IONITY začíname našim zákazníkom ponúkať riešenia pre dopravu s nižšími emisiami,“ vysvetľuje Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike. Snahou spoločnosti Shell ako lídra na trhu je prinášať svojim zákazníkom najnovšie technológie a ponúkať najvyšší technologický štandard pri tankovaní bez ohľadu na konkrétne palivo.

Nabíjací výkon pre elektromobily až 350 kW

Výhodou ultrarýchlej technológie IONITY na čerpacej stanici Shell Senec je maximálny výkon každého dobíjacieho miesta. „Technológia nabíjacej stanice je postavená tak, že dokáže nabíjať autá maximálnym výkonom aj pri obsadení viacerých miest súbežne. Je to riešenie bez kompromisov, ktoré presahuje štandard pri súčasných rychlonabíjačkách,“ vysvetľuje Peter Ševce, manažér IONITY pre strednú a východnú Európu.
Dve nabíjacie miesta v Senci umožňujú vďaka maximálnemu výkonu 350 kW nabiť elektromobil novej generácie za 10 až 15 minút, čo je trikrát rýchlejšie ako súčasné dobíjacie stanice dostupné vodičom. Čerpacia stanica má potenciál pre rozšírenie o ďalšie 2 dobíjacie miesta. Elektrická energia používaná pre obe dobíjacie miesta IONITY pochádza výlučne zo slovenských obnoviteľných zdrojov.

Cieľom združenia IONITY je do konca roka 2021 prevádzkovať na 60 čerpacích staniciach Shell
v 10 európskych krajinách 280 nabíjacích miest.

Riešenia nabíjania elektrických vozidiel sú jedným zo spôsobov, ktorými sa spoločnosť Shell globálne snaží dodávať viac čistejšej energie. Sieť nabíjacích staníc na čerpacích staniciach Shell pomôže umožniť cestovanie na dlhé cesty a tiež zjednoduší prechod k elektromobilom. Shell okrem toho pracuje na neustálom zvyšovaní účinnosti tradičných palív a podporuje rozvoj palív s nízkymi emisiami, ako sú vodík, biopalivá a LNG, a to v súlade s možnosťami danej krajiny.


POZNÁMKA

Dve nabíjacie mesta IONITY na čerpacej stanici Shell v Senci predstavujú 29. dobíjaciu lokalitu Shell ponúkajúcu ultrarýchle dobíjanie.

O IONITY
IONITY je spoločné združenie (joint venture) značiek BMW, Daimler AG, Ford Motor Company a skupinou Volkswagen spolu s Audi a Porsche. Cieľom projektu je vytvoriť v Európe rozsiahlu a spoľahlivú sieť rýchlonabíjacích staníc s výkonom až 350 kW
pre elektromobily a tým im zabezpečiť pohodlnú cestu na dlhé vzdialenosti. IONITY bolo založené v roku 2017 a má sídlo v Mníchove. Vďaka silným partnerstvám je prítomné v ďalších národných a medzinárodných projektoch. IONITY má medzinárodne registrovanú ochrannú známku. Viac informácií nájdete na
www.ionity.eu

O vysokovýkonnej nabíjacej sieti IONITY

Technológia nabíjania IONITY pomocou stabilnej elektroniky je schopná priamo prevádzať striedavý prúd na jednosmerný prúd a potom ho priamo prevádza do batérie vozidla. Každá nabíjacia stanica ponúka možnosť nabíjania až 350 kW. Inteligentné systémy vo vnútri nabíjačky zabezpečujú, že všetky elektromobily vybavené systémom CCS sa automaticky nabíjajú tou najväčšou rýchlosťou, akú ich batérie dokážu bezpečne zvládnuť. Vozidlo schopné nabiť plný výkon 350 kW je možné sa nabiť približne za 10 – 15 minút, čo je podstatne rýchlejšie ako bežné nabíjacie stanice s výkonom 50 kW a trikrát rýchlejšie ako súčasné rýchlonabíjačky. Všetky vozidlá využívajúce kombinovaný systém nabíjania (CCS), ktorý je najbežnejší štandard nabíjania v Európe, sú so sieťou kompatibilné.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode