Projekt „Honda experience (zážitok) - Casa Connessa Tortona“ prináša na Milánsky týždeň dizajnu 2019 prepojený životný štýl

09.04.2019 10:36

Honda otvorila dvere svojej výstavy na podujatí Milan Design Week 2019, kde značku prvýkrát výrazne vidieť na najväčšej svetovej výstave dizajnu. Stredobodom projektu „Honda experience (zážitok) - Casa Connessa Tortona“ bude automobil Honda e Prototype, ktorý mal svoju svetovú premiéru len nedávno na autosalóne v Ženeve 2019.
  • Honda prvýkrát vystavuje na Milánskom týždni dizajnu

  • Honda zážitok - Casa Connessa Tortona“ ponúkne návštevníkom jedinečný pohľad na koncepciu dizajnu modelu Honda e Prototype, prvého akumulátorového elektrického vozidla Honda pre Európu

  • Honda oznámila, že vybavenie jej výstavy nábytkom na podujatí Casa Connessa Tortona zabezpečí talianska spoločnosť Danord

  • Uznávaní talianski fotografi sa zúčastnia fotografickej výstavy, inšpirovanej dizajnom automobilu Honda e Prototype

Honda experience (zážitok) - Casa Connessa Tortona“

Honda využila špičkový módny butik „Alysi - The Garden House“ so sídlom v Tortone, dizajnovej štvrti Milána, ako základňu pre vytvorenie svojich zážitkov.

Zákazníkov pri vstupe privíta vizuálny a zvukový zážitok, ktorého dizajn predstavuje prechod z mestského prostredia do upokojujúceho priestoru. Po prechode od vstupu do hlavného priestoru sa predstaví automobil Honda e Prototype pod sklenenou strechou, cez ktorú je automobil osvetlený prirodzeným svetlom.

V strede pozornosti je architektonické sochárske dielo stromu, vytvorené z prírodných materiálov. Sochárske dielo pôsobí ako plynulé prepojenie vonkajšieho prostredia s vnútorným životom, ktoré je inšpirované dizajnérskym jazykom automobilu Honda e Prototype.

Spolupráca tímov nábytkárov a fotografov

Honda už predtým spolupracovala s tímom talianskych fotografov pri príprave výstavy, inšpirovanej dizajnérskym jazykom automobilu Honda e Prototype. Tím pod vedením Sary Mautone používa na zobrazenie svojej práce projekčné techniky.

Prostredie dopĺňa dioráma, navrhnutá na znázornenie „plynulého životného štýlu“ interiéru automobilu Honda e Prototype. Časti tohto priestoru pripravila talianska nábytkárska firma Danord. Sídlo má neďaleko Modeny a jej zakladateľka Francesca Gatti sa špecializuje na návrhy nábytku v škandinávskom štýle z polovice minulého storočia, ale aj na moderný dizajn.

Honda zážitok - Casa Connessa Tortona“ sa nachádza v zóne Tortona, v blízkosti vlakovej stanice Porta Genova. Podujatie bude otvorené od 9. do 14. apríla, denne od 10:00 do 21:00.

Špeciálna akcia pre médiá sa uskutoční 9. apríla od 14:30 do 16:30 a účastníci sa budú môcť porozprávať s dizajnérmi a inými spolupracovníkmi spoločnosti Honda.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode