Premiéra nového modelu ŠKODA FABIA MONTE CARLO prebehne 15. februára

08.02.2022 21:00

 

› Z pretekárskej trate na cestu: modely MONTE CARLO pripomínajú úspechy značky ŠKODA v motoršporte

› FABIA MONTE CARLO čoskoro rozšíri ponuku športovo-lifestylových variantov

› V úspešnej histórii modelu ŠKODA FABIA je to už tretia verzia MONTE CARLO

Premiéra nového modelu ŠKODA FABIA MONTE CARLO prebehne 15. februára. ŠKODA AUTO tak rozšíri ponuku športovo-lifestylových verzií o tretí model s označením MONTE CARLO: rovnako ako SCALA a KAMIQ aj nová FABIA pri tomto variante výbavy stavia na typický dynamický vzhľad. ŠKODA AUTO ním pripomína svoje početné pretekárske úspechy na Rallye Monte Carlo. Ide už o tretí variant MONTE CARLO v histórii modelu FABIA.

 

Monte Carlo – tento názov pripomína početné pretekárske úspechy značky ŠKODA na legendárnej rely v Monackom kniežatstve. ŠKODA FABIA Rally2 evo tu nedávno slávila štvrté víťazstvo značky za posledných šesť rokov a celkovo pätnáste víťazstvo v triede WRC2. Na tieto mimoriadne úspechy v motoršporte značka ŠKODA už od roku 2011 odkazuje športovo-lifestylovými variantmi svojich kompaktných modelov. V tejto tradícii pokračuje aj nová ŠKODA FABIA MONTE CARLO. Premiéra nového vrcholného modelu FABIA bude 15. februára a doplní výbavové stupne Active, Ambition a Style.

 

DNA vozidiel MONTE CARLO značky ŠKODA

Zrodená na pretekárskych tratiach, postavená pre cestu – to je DNA vozidiel MONTE CARLO. Toto označenie, ktoré bolo prvýkrát použité pred 86 rokmi, nesú športovo-lifestylové modely rôznych kompaktných modelových radov tejto automobilky. V roku 1936 skončila ŠKODA POPULAR na Rallye Monte Carlo v triede do 1500 cm3 na druhom mieste. Na počesť tohto triumfu automobilka vyrobila špeciálnu sériu 70 vozidiel ŠKODA POPULAR MONTE CARLO. Prvé dvojnásobné víťazstvo na Rallye Monte Carlo vybojovala v roku 1977 legendárna ŠKODA 130 RS v triede do 1300 cm3. V 90. rokoch získali dvojnásobné víťazstvo aj FAVORIT a FELICIA, aby sa potom v rely začala úspešná kariéra modelu ŠKODA FABIA. Po niekoľkých pódiových umiestneniach nasledovalo v roku 2013 víťazstvo modelu ŠKODA FABIA SUPER 2000 vo svojej triede. Nástupnícke vozidlo ŠKODA FABIA R5 (Rally2) v Monte Carle vyhralo v kategórii WRC2 v rokoch 2017 a 2018. Modernizovaný model ŠKODA FABIA Rally2 evo tento dvojnásobný úspech zopakoval v rokoch 2021 a 2022.

 

Nová ŠKODA FABIA MONTE CARLO je už treťou sériovou verziou tohto modelového radu, ktorá dostala toto športové označenie. V roku 2011 značka ŠKODA začala túto tradíciu pre kompaktné sériové modely druhou generáciou modelu FABIA a v roku 2014 nasledovala jej tretia generácia. Štvrtá generácia modelu ŠKODA FABIA dopĺňa ponuku športovo-lifestylových variantov MONTE CARLO ako tretí model značky ŠKODA popri modeloch SCALA a KAMIQ.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode