Pre rýchlych oteckov - limitovaný akčný model Leon Cupra R ST

21.02.2019 13:09

 

CUPRA od svojho vzniku vo februári 2018 pokračuje v nebývalom raste. Značka s vlastnou identitou, vytvorená pre najnáročnejších motoristických nadšencov, ukončuje svoj prvý rok existencie na plné obrátky.

 

 

  • 5ks z limitovanej edície Leon CUPRA R ST pre slovenský trh

  • Zverejnené slovenské ceny najvýhodnejšieho Leonu CUPRA LIMITED

  • Predaj modelov CUPRA vzrástol medziročne o 40 %

  • Člen predstavenstva SEAT pre predaj je novým CEO divízie CUPRA

Na slovenský trh aktuálne prichádza limitovaná edícia Leon CUPRA R ST v počte 5 kusov. Už pri pohľade si hneď všimnete, že o aerodynamike vedeli konštruktéri tohto emotívneho kúsku mnoho. Lišty, spojlery a difúzor sa dostali na všetky konce vozidla, aby ho pritláčali k vozovke a pomáhali vozidlu čo najjednoduchšie poraziť odpor vzduchu. Podmanivé medené detaily na znaku, otvoroch na vstup vzduchu, kolesách, v interiéri. CUPRA s medenými doplnkami je presne to, čo vám rozbúcha srdce a nastaví ho na športový režim.

Ten budete potrebovať a pochopíte to hneď po usadnutí do interiéru. Zrezaný volant potiahnutý alcantarou, športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy pripravené podržať telo pri rýchlom prejazde zákrut a neunaviť počas dlhej cesty. V tomto automobile je vysoký výkon doma. Bonusom je batožinový priestor s objemom začínajúcim sa na hodnote 587 litrov pre plnenie každodenných povinností, keďže CUPRA R ST je kombi.

Spod prednej kapoty ozýva 2-litrový prepĺňaný benzínový motor, ktorý sa štartuje tlačidlom pulzujúcim v rytme tlkotu srdca. Je to CUPRA, takže tomu zodpovedá aj zvuk. Ostrý, dráždivý, športový, pripravený vyraziť. Stovka je aj vďaka pohonu všetkých kolies a rýchlo radiacej dvojspojkovej prevodovke na rýchlomeri už za 4,9 sekundy, čo je teritórium ostrých športových automobilov. Tým sa zrýchľovanie nekončí. Ak máte pred sebou dostatočne veľa priestoru, rozbehnete sa až na 250 km/h. O bezpečné zastavenie sa postarajú 4-priestikové 370 mm BREMBO brzdy v čiernej farbe. O dokonalý zvukový prejav sa stará špeciálne upravená výfuková sústava so štyrmi čiernymi koncovkami.

Výkon motora 221 kW (300 k) doplnený o krútiaci moment 400 Nm dostupný už pri 2 000 ot./min. zaručuje, že s týmto autom sa nudiť nebudete. Skôr si naplno užijete každú jednu zákrutu, zrýchľovanie aj brzdenie. A k tomu bez obmedzení pohodlne preveziete štyroch dospelých a ich batožinu, alebo aj detský kočík. Hľadáte nevšedné, zaujímavé a emóciami nabité auto na každodenné používanie? SEAT Leon CUPRA R ST ním určite je.

Pokiaľ však pozornosť okolia nie je na prvom mieste, ale potrpíte si na bezkonkurenčný výkon, jazdné vlastnosti a praktickosť, slovenský importér teraz zverejnil ceny akčného modelu Leon CUPRA Limited. Vozidlo, ktorým dokaže odviezť deti do školy, či odviezť celú rodinu na dovolenku so spotrebou bežného auta, alebo vypustiť nespútanú silu 300 koní a užiť si športovú jazdu.

Cenovka Leonu CUPRA Limited štartuje na 31 940 €, čo je takmer o 3000€ výhodnejšie. V tejto cene zákazník nájde sériovo takmer plnú výbavu - Digital Cockpit vrátane navigácie, SEAT Drive Profile, aktívnu uzávierku diferenciálu, progresívne riadenia a adaptívny podvozok, FULL-LED svetlá a ešte omnoho viac. Z voliteľnej výbavy sú to škrupinové športové sedadlá, alebo BREMBO brzdy.

CUPRA potvrdzuje svoje miesto v koncerne VW, ale nezabúda na svoje španielske DNA. Člen predstavenstva SEAT, S.A. pre predaj a marketing Wayne Griffiths bol vymenovaný za výkonného riaditeľa (CEO) značky CUPRA. Wayne Griffiths zdôraznil, že „CUPRA je synonymom pre sofistikovanosť a exkluzivitu, je značkou vytvorenou pre milovníkov automobilov, ktorí sú fanúšikmi dizajnu, športového charakteru a vysokej výkonnosti vozidiel.“ Ďalej dodal, že „reakcia na značku CUPRA prekonala všetky naše očakávania a chceme konsolidovať túto fascinujúcu značku, ktorá si získava srdcia najnáročnejších automobilových nadšencov.“

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode