Potvrdený produkčný dizajn modelu Nissan GT-R50 by Italdesign

14.12.2018 18:33

Spoločnosť Nissan potvrdila produkčný dizajn modelu Nissan GT-R50 by Italdesign – najexpresívnejšej verzie modelu Nissan GT-R – a začala oficiálne prijímať objednávky na vozidlá z limitovanej série 50 kusov. Exteriér vozidla sa prakticky zhoduje s prototypom, ktorý bol prvýkrát predvedený v júli na festivale Goodwood Festival of Speed v Anglicku. Cena modelu GT-R by Italdesign s výkonom 720 koní vyladeného divíziou NISMO sa začína na 990 000 eur bez dane a doplnkov.

Tento model založený na najnovšom Nissane GT-R NISMO vytvorila spoločnosť Nissan v spolupráci so spoločnosťou Italdesign z talianskeho Turína pri príležitosti päťdesiateho výročia modelu GT-R v roku 2019 a spoločnosti Italdesign v roku 2018. I keď prototyp mal špeciálny sivý lak so zlatými prvkami, v produkčnej verzii si zákazníci budú môcť zvoliť svoju preferovanú farebnú kombináciu. Tiež si budú môcť vybrať farby interiéru a balíčky.1

Okrem festivalu Goodwood sa prototyp GT-R50 objavil na akciách Spa-Francorchamps v Belgicku, Rolex Monterey Motorsports Reunion v USA a na Nissan Crossing v tokijskej štvrti Ginza. Od 7. decembra bude vystavený v Nissan Gallery v Jokohame.

„Reakcie fanúšikov vozidiel Nissan z celého sveta a potenciálnych záujemcov o model GT-R50 výrazne prekonali naše očakávania,“ uviedol Bob Laishley, riaditeľ globálneho programu športových vozidiel v spoločnosti Nissan. „Táto päťdesiatka vozidiel, prostredníctvom ktorých oslávime 50 rokov modelu GT-R i 50 rokov spoločnosti Italdesign, bude predstavovať živú a funkčnú poctu priekopníckym technológiám spoločnosti Nissan a jej bohatému odkazu v oblasti športových vozidiel, ktorý pretrvá dlho do budúcnosti.“

Zákazníci, ktorí by model GT-R50 radi vlastnili, môžu navštíviť web www.GT-R50.nissan a kontaktovať spoločnosť Italdesign, aby im vytvorila vozidlo na mieru. Dodávky vozidiel začnú prebiehať v roku 2019 a pokračovať v roku 2020.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode