Počas víkendov môže skupinka cestujúcich cestovať lacnejšie. Jeden lístok postačí aj pre celú rodinu.

11.07.2022 22:38

Na všetkých linkách zaradených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) môžete počas víkendov a sviatkov cestovať výhodnejšie. Počas platnosti jedného denného cestovného lístka môžu dvaja dospelí a až tri deti neobmedzene cestovať a urobiť si tak zaujímavý výlet kdekoľvek po Bratislave alebo v regióne Bratislavského kraja.

 

Počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti do dovŕšenia 18 rokov. Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je minimálne 1 dospelý a 1 dieťa.

 

Lístok platí v rozsahu zónovej a časovej platnosti u všetkých dopravcov zaradených do IDS BK. Počas platnosti lístka s ním možno neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky na území, pre ktoré je lístok zakúpený.

Denný cestovný lístok je k dispozícii v papierovej alebo v elektronickej podobe, pričom elektronický lístok je ešte výhodnejší.

 

Príklad: Ak si zakúpite denný cestovný lístok na 24 hodín pre zóny 100+101 (územie Bratislavy) za 4,00 EUR, môže s vami počas voľných dní v rámci týchto zón na jeden lístok cestovať celá rodina, spolu až dvaja dospelí a až tri deti. Ak chcete ako rodina počas voľných dní cestovať po celom území IDS BK všetkými linkami zapojených dopravcov, zaplatíte za cestovanie 6,90 EUR za 24 hodín. 

V prípade, že si zakúpite lístok prostredníctvom aplikácie IDS BK alebo cez dopravnú kartu, za cestovanie zaplatíte iba 3,70 EUR pre zóny 100+101 alebo 6,30 EUR pre cestovanie v celej sieti
IDS BK. 

Rovnaké pravidlo sa vzťahuje aj na 72 a 168 hodinové cestovné lístky. 

Cestovné lístky na 24 a 72 hodín je možné kúpiť v papierovej podobe na predajných miestach dopravcov a vo vybraných automatoch, a v elektronickej podobe v označovačoch cestovných lístkov a v mobilnej aplikácii IDS BK. 168 hodinové cestovné lístky sú dostupné len v mobilnej aplikácii
IDS BK. 

 

Všetky informácie o cestovaní v IDS BK vrátane cestovných poriadkov dopravcov nájdu cestujúci na webe idsbk.sk alebo na weboch dopravcov. V prípade potreby odporúčame cestujúcim obrátiť sa na Infocentrum IDS BK e-mailom na adresu: info@idsbk.sk alebo telefonicky:  0948 102 102. 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode