Pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 pResvEdčilI v testE Gute Fahrt

28.09.2022 20:05

Nemecký časopis Gute Fahrt vyhlásil pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 za jedného z víťazov svojho najnovšieho testu celoročných pneumatík. Vyzdvihol pritom, že si viedli najlepšie pri hodnotení testovaných kritérií zimnej prevádzky.

Testovací vodiči pneumatiky odporúčajú na základe ich vynikajúcich úžitkových vlastností na zimných komunikáciách. „Na snehu sa pneumatikám Goodyear Vector nič nevyrovná,“ napísali s tým, že ich najnovší člen rodiny Vector zaujal aj všestrannou výkonnosťou na suchej a mokrej vozovke. Test hodnotil celoročné pneumatiky obľúbeného rozmeru 235/55 R18 siedmich rôznych výrobcov na vozidle Volkswagen Tiguan.

Od času, keď v roku 1985 celoročné pneumatiky vynašiel, Goodyear svoj rad Vector priebežne upravuje a modernizuje a zdokonaľuje tak svoj recept na pneumatiky, ktoré slúžia v slnečnom počasí, v daždi aj na snehovej pokrývke. Ich najnovšia verzia, Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, sú skutočne celoročné pneumatiky, ktoré poskytujú vynikajúce úžitkové vlastnosti na suchej vozovke, ponúkajú nízky valivý odpor a súčasne spĺňajú podmienky na označenie symbolom snehovej vločky v skalnom masíve (3PMSF), ktoré je normálne vyhradené pre čisto zimné pneumatiky. Výsledkom sú pneumatiky, ktoré slúžia spoľahlivo a predvídateľne po celý rok tak, ako to vodiči za rozličných podmienok potrebujú.

V teste časopisu Gute Fahrt boli pneumatiky Vector 4Seasons Gen-3 hodnotené ako „nekorunovaná snehová kráľovná" v testovaných kritériách zimnej prevádzky a ocenené známkou „veľmi dobré+“. Boli aj jedinými testovanými pneumatikami, ktoré si z testu odniesli najlepšie hodnotenie vo všetkých testovaných oblastiach zimnej prevádzky. Pri vyhodnotení kritérií prevádzky na mokrej a suchej vozovke boli pneumatiky Goodyear hodnotené známkou „Dobré+", osobitnú známku „Veľmi dobré" potom získali v kategórii odolnosti voči akvaplaningu. Testovací vodiči sa pochvalne vyjadrovali aj na adresu ich jazdných vlastností na suchom aj mokrom povrchu, brzdných vlastností, komfortu pri jazde a hodnoty valivého odporu. 

Po vyhodnotení celkových výsledkov, zahŕňajúcich ako zimné, tak aj letné hodnotiace kritériá, sa pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 delili o víťazstvo. Ako iba jedny z dvoch pneumatík získali v celkovom hodnotení aj známku „veľmi dobré“.

Laurent Colantonio, regionálny technologický riaditeľ spoločnosti Goodyear v regióne Európa, Blízky východ a Afrika, k tomu uviedol: „Spoločné víťazstvo v teste Gute Fahrt, ktoré je najnovším úspechom pneumatík Vector 4Seasons Gen-3 v testoch, nás veľmi teší. Goodyear má na konte viac víťazstiev v testoch celoročných pneumatík, než akýkoľvek iný výrobca 3 vďaka dôslednému vývoju a postupnému zdokonaľovaniu našej technológie s cieľom ponúkať pneumatiky, ktoré spĺňajú požiadavky vodičov počas celého roka.“

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode