Pneumatika Goodyear RT-5D je súčasťou originálnej výbavy nakladača Volvo

Najnovšia OTR (Off-The-Road) pneumatika spoločnosti Goodyear s označením RT-5D sa dodáva ako originálne vybavenie kolesového nakladača Volvo, ktorý sa používa v talianskych mramorových lomoch.

Pneumatiky Goodyear RT-5D s rozmerom 875/65R33 sú osadené na kolesovom nakladači Volvo L350F, ktorý je v súčasnosti najväčším modelom tohto výrobcu s prevádzkovou hmotnosťou vozidla až 56 ton as výkonom motora 397 kW (540 konských síl). Prevádzkovateľom týchto strojov je talianska spoločnosť IN.GR. A SRL, ktorá sašpecializuje na ťažbu mramoru. V lomesa ťaží vyhlásený carrarský mramor, ktorý má žiarivo bielu farbu a patrí medzi najuznávanejšie mramory na svete.

„Teší nás, že naša nová pneumatika Goodyear RT-5D bola vybraná na tento stroj,“ uviedol Octavian Velcan, Managing Director Goodyear OTR EMEA. „Nová RT-5D s rozmerom 29.5R25 má o 25 % vyššiu nosnosť v porovnaní s RT-5C , ktorú sme ponúkali až do predvedenia pneumatiky RT-5D, zabezpečuje vyšší komfort a lepšiu trakciu. Pneumatika pomáha našim zákazníkom znižovať celkové náklady vďaka zvýšeniu produktivity ich strojov. Vodičom zároveň zlepšuje pracovné podmienky.“

RT-5D je záberová OTR pneumatika úrovne 250 (L5), ktorá je určená do ťažkých podmienok, ako sú lomy, skládky, otvorené i podzemnébane a ďalšie náročné priemyslové využitia. Pneumatika disponuje kostrou s technológiou Hi-Stability, ktorá v sebe kombinuje spevnenie a zosilnenie v oblasti pätky, pod behúňom a v oblasti bočnice. Medzi prednosti tejto pneumatiky patria vylepšené výkonnostné parametre, zvýšená odolnosť bočníc proti poškodeniu a ich minimálna deformácia.

RT-5D s rozmerom 29.5R25  v porovnaní s pneumatikou RT-5C ponúkao 25 % vyššiu nosnosť, čo umožňuje vyššiu produktivitu pracovných strojov a z toho vyplývajúcu vyššiu ziskovosť. V súčasnosti je pneumatika Goodyear RT-5D pre veľké kolesové nakladače dostupná v rozmeroch 29.5R25 a 875/65R33. Ďalšie rozmery budú nasledovať.