Plne elektrický Nissan e-NV200 prevratne inovuje distribučný vozový park povestného obchdoného domu Harrods

06.04.2017 08:31

Londýn: Viac než 100 rokov po tom, čo tento legendárny londýnsky obchodný dom rozšíril svoj vozový park o prvý elektromobil, sa Harrods vracia k technológii pre elektromobily, a to prostredníctvom plne elektrického dodávkového vozidla Nissan e-NV200.

  • Spoločnosť Nissan uzatvára partnerstvo s obchodným domom Harrods a obohacuje vozový park britského obchodu o úplne elektrický model Nissan e-NV200
  • Plne elektrická dodávka v tradičných firemných farbách Harrods bude denne rozvážať tovar
    zákazníkom tohto obchodného domu
  • Harrods je najnovším členom skupiny firiem, ktoré prejavili svoju dôveru spoločnosti Nissan ako špičke v technológiách pre elektromobily
  • Spoločnosť Nissan už rôznym firmám po celej Európe predala viac než 27 000 elektromobilov
  • Video si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/bO9RXWjCalM

 

Britský obchodný dom sa tak radí k spoločnostiam, ktoré už majú vo svojom vozovom parku bezemisné vozidlo Nissan e-NV200. Spoločnosť Nissan predala dosiaľ firmám v Európe viac než 27 000 elektromobilov.

Plne elektrickú dodávku si spoločnosť Harrods prevzala od Nissanu pred svojím luxusným obchodným domom v štvrti Knightsbridge.

Nissan e-NV200 je na distribučné účely a potreby domu Harrods špeciálne upravený. Nákladný priestor dodávky je kompletne chladený a obsahuje regály, ktoré zaisťujú optimálne podmienky na prepravu čerstvých potravín. Aby bolo vozidlo spoločnosti Harrods v uliciach mesta ľahko rozpoznateľné, došlo i na úpravu exteriéru, ktorý je vyhotovený v tradičnej firemnej zelenej a zlatej.

Nissan e-NV200 má na jediné nabitie dojazd 170 km.* To znamená, že vozidlo ľahko zvládne týždenne rozviezť až 50 zásielok, pričom v oblasti Londýna najazdí priemerne 241 km a v Harrods ho tak bude stačiť nabíjať iba raz za týždeň.

S nákladmi na prevádzku, ktoré sú iba 0,03 eura na kilometer, je Nissan e-NV200 praktickým alternatívnym riešením s pozitívnym vplyvom na kvalitu ovzdušia v centre mesta.

V roku 1919 obchod používal americké elektromobily Walker, ktoré mali namiesto pneumatík plné gumové obruče. Elektrický vozový park, ktorý rozvážal tovar londýnskym zákazníkom obchodu, sa neskôr rozrástol na 60 vozidiel. Rastúca obľuba zážihových motorov však potom spôsobila postupný ústup elektromobilov z premávky. Spoločnosť Nissan však vyvinula a predstavila novú infraštruktúru i technológie, a tak sa môže plne elektrická dodávka do vozového parku obchodu Harrods znovu vrátiť.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode