Plne elektrický crossover Kia EV6 získal ocenenie Severoamerické úžitkové vozidlo roka 2023™

13.01.2023 11:32

  • Model EV6 bol uznaný za automobilovú inováciu, dizajn, bezpečnostné prvky, výkon, technológiu, spokojnosť vodiča, užívateľskú skúsenosť a hodnotu
  • Je to už druhé víťazstvo severoamerického úžitkového vozidla roka™ pre Kia za tri roky
  • Model EV6 vybrala porota zložená z 50 automobilových odborníkov

Elektrický model EV6 bol vyhlásený za Severoamerické úžitkové vozidlo roka™ porotou Severoamerického auta roka (NACTOY). Toto je už druhýkrát za tri roky, čo porota NACTOY označila vozidlo značky Kia za najlepšiu voľbu v tejto kategórii, a je to prvé víťazstvo pre elektrické vozidlo Kia (EV).

 

„Od svojho uvedenia na trh model Kia EV6 inšpiruje zákazníkov a mediálnych kritikov na celom svete svojou pokrokovou konštrukciou a odvážnym dizajnom. Ako stelesnenie nového smerovania značky Kia, EV6 prispieva k dramatickému posunu vo vnímaní a prestíži značky Kia na celom svete,“ povedal Ho Sung Song, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Kia Corporation. „Po mnohých prestížnych oceneniach, vrátane ocenenia Európske auto roka 2022, je toto najnovšie ocenenie od poroty Severoamerického auta roka ďalším dôkazom toho, že EV6 nie je len vysoko cenené úžitkové vozidlo, ale aj príkladné elektrické vozidlo. Toto uznanie prijímame s pokorou a budeme pokračovať v našom úsilí posúvať našu spoločnosť aj naďalej vpred, pričom jadrom toho, čo robíme, bude vždy skúsenosť našich zákazníkov.“

 

Model EV6 vybralo 50 automobilových expertov z tlače, online priestoru, rádia a vysielania. V rámci hodnotiaceho procesu porotcovia NACTOY testovali vozidlá od športových áut až po pick upy a hodnotili kritériá vrátane automobilových inovácií, dizajnu, bezpečnostných prvkov, výkonu, technológie, spokojnosti vodiča, užívateľskej skúsenosti a hodnoty.

 

EV6 poskytuje výnimočný výkon, kompatibilitu ultrarýchleho nabíjania jednosmerným prúdom, možnosť praktického nabíjacieho konektora umiestneného v kabíne a interiér s rovnou podlahou, v ktorom sú použité inovatívne materiály. 

EV6 ponúka širokú škálu pokročilých asistenčných systémov pre vodiča, pozoruhodnú úroveň konektivity, ako aj energeticky efektívne tepelné čerpadlo Kia najnovšej generácie, ktoré využíva odpadové teplo z chladiaceho systému vozidla. EV6 je kritickou súčasťou stratégie Kia „Plan S“ s cieľom uviesť na trh aspoň dve plne elektrické vozidlá (BEV) ročne a do roku 2027 vybudovať kompletný rad 14 plne elektrických vozidiel.

 

 

 

 

 

 

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode