PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT Vyzývateľ

27.09.2019 09:17

Vďaka výnimočnému štýlu a inovatívnym materiálom sa z modelu Peugeot Boxer od jeho uvedenia predalo už 720-tisíc kusov a pri príležitosti výstavy VDL 2019 sa zmenil na dobrodružného bojovníka.

 

Keďže je dokonalou a vzrušujúcou inkarnáciou rodinného vozidla PEUGEOT, stal sa predmetom výrazných úprav opustiac známe vyšliapané cestičky. Farby ako zelená WANDERLUST GREEN a mentolová MINT sú kombinované s čalúnením Alcantara GREVAL Grey a prírodným bielym minerálom. Nástupca modelu PEUGEOT RIFTER 4x4 CONCEPT je navrhnutý pre každý typ povrchu, má pohon všetkých štyroch kolies DANGEL, špeciálne pneumatiky a vyššiu svetlú výšku.

 

Aby ste si s ním mohli naozaj užiť, špecialista BRAVIA MOBIL upravil priestor s rozlohou 10 m² tak, aby v ňom mohli dlhodobo bývať traja ľudia.

 

A to ešte nie je všetko, na zadnom držiaku, resp. strešnom nosiči môže mať elektrický horský bicykel PEUGEOT eM02 FS Powertube a kanoe.

 

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT bude mať svetovú premiéru na výstave Recreational Vehicle Show, ktorá sa bude konať v Le Bourget od 28. septembra do 6. októbra 2019.

 

 

Výzva #1: Znovunastolenie pravidiel

 

Prvou výzvou bolo opustiť tradičný svet kempingových vanov a ukázať víziu značky PEUGEOT pre tento typ vozidla. Pre oživenie tejto kategórie, stelesňujúcej slobodu, jeho štýl zvýrazňuje túžbu po dobrodružstve plnom zážitkov.

 

 

Súzvuk s prírodou je dosiahnutý aj vďaka špeciálnej zelenej farbe karosérie WANDERLUST GREEN. Tento saténový a perlový odtieň vám umožní s ňou úplne splynúť. Karosériu ďalej zatraktívnia aj originálne doplnky vo farbe mäty a mentolu (MINT) a zadnú časť vylepšujú dekorácie z MATNÉHO CHRÓMU.

 

Nová mriežka chladiča bola navrhnutá v súčasnom čistom štýle značky s lesklým fazetami v prevedení CAST IRON, so zosilnenou spodnou časťou karosérie, korešpondujúcou s vrúbkovanými ochrannými lemami blatníkov a ochranným štítom pod predným nárazníkom. Slnečná clona pri pohľade spredu ovplyvňuje celkové vnímanie hĺbky a tým pádom aj proporcií vozidla. Dôraz je kladený aj na praktickosť - motor je prepracovaný tak, aby bol jednoduchší prístup k čelnému sklu i prednému nárazníku.

 

Návrat do tábora uprostred noci bude rovnako jednoduchý ako za denného svetla: nočné objavné cesty vám osvetlí 8 svetelných modulov LED, integrovaných priamo do karosérie nad čelným sklom. Tieto moduly, prevzaté z modelu PEUGEOT 508, dosahujú svetelný výkon xxx W.

 

Vytvorený na základe modelu PEUGEOT BOXER L3, koncept má dĺžku 6 metrov, ktorá je využitá tak, aby dobrodruhom poskytla obývací priestor s plochou 10 m2, , navrhnutý až pre troch ľudí.

 

Je rozdelený do štyroch rôznych zón – kuchyne a jedálenskej časti, spacej časti, kúpeľne a pracoviska vodiča. Veľký počet odkladacích priestorov vám umožní pohodlne uskladniť všetku výbavu, ktorú potrebujete ako pre extrémne športy, tak aj pre každodenný život.

 

Interiér, prevedený vo svetlých farbách, kontrastuje s exteriérom a zároveň pôsobí ako príjemný relaxačný priestor. Drevené doplnky spolu s čalúnením a lemovaním, vytvorenými špeciálne pre tento koncept, pretepľujú atmosféru.

Športové technické materiály sú v ňom kombinované s Alcantarou® GREVAL GRAY, ktorá je použitá aj v modeloch PEUGEOT e-208 GT, 508 HYBRID GT, 508 SW HYBRID GT a 3008 HYBRID4, vrátane obloženia dverí.

 

Logá BOXER sú v mätovej farbe MINT, prenesené sú transferovou technikou, ktorú používajú aj všetky významné odevné značky, túto farbu nájdeme aj na bezpečnostných pásoch. A nesmieme zabúdať ani na ventilačné prieduchy, ktoré ju majú tiež.

 

Podobne, ako pri ostatných modeloch značky, je pre dosiahnutie ešte väčšieho pocitu komfortu kabína potiahnutá látkou. Auto je dokonale vyladené až do posledného detailu - chróm na kľučkách a pántoch bol nahradený povrchovou úpravou CAST IRON.

 

Koncept PEUGEOT BOXER 4x4 je viac, než len vyjadrením štýlu. Musí byť rovnako komfortný na štrku, v blate, na snehu a aj na skalnatom povrchu.

 

Systém pohonu 4x4 DANGEL využíva viskóznu spojku a rozvodovku vpredu. Aktivuje sa pomocou 3 spínačov umiestnených v dosahu vodiča na ľavej strane prístrojovej dosky. K dispozícii sú 3 jazdné režimy:

 

- režim 2WD: pohon predných kolies, vhodný pre každodenné jazdenie a na povrchoch s bezproblémovou trakciou

- režim 4WD: pripájateľný pohon zadných kolies, keď prevodovka posiela časť energie na zadné kolesá, tak aby zostala zachovaná optimálna trakcia

- režim Lock: pohon s uzamknutou zadnou nápravou, vhodný pre jazdu v náročnejšom teréne

 

Štyri vysokovýkonné pneumatiky zvyšujú efektivitu pohonu všetkých štyroch kolies. PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT je vybavený terénnymi pneumatikami od spoločnosti BF Goodrich. Spája sa v nich odolnosť, trvácnosť a výborná trakcia s exkluzívnym vzhľadom.

Svetlá výška konceptu PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT je vpredu o 30 milimetrov a vzadu o 50 milimetrov vyššia, čo mu umožňuje prekonať väčšinu prekážok.

 

Nezastavia vás ani najstrmšie svahy: motor BlueHDi 165 so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou má maximálny krútiaci moment komfortných 370 Nm.

 

Aby ste si mohli užívať dobrodružstvá skutočne bez hraníc, tak v na mieru vyrobenom strešnom nosiči môžete prepravovať kanoe s doplnkami z orechového dreva, vytvorené v súlade s ideou konceptu PEUGEOT BOXER 4x4. Strešný nosič je navyše vyrobený tak, aby nebránil v otváraní strešného okna. Špeciálne upravený rebrík kopíruje líniu blatníkov a umožňuje jednoduchý prístup k strešnému nosiču bez toho, aby obmedzoval prístup k ďalšiemu vybaveniu.

 

A nezabúdajme ani na ATV PEUGEOT eM02 FS Powertube. Tento bicykel s elektrickým prídavným pohonom patrí k najnovšej generácii elektrobicyklov PEUGEOT. Vďaka prednému a zadnému odpruženiu je ideálnym spoločníkom aj na tých najnáročnejších tratiach. Prepravuje sa v špeciálnom držiaku na zadnej časti konceptu PEUGEOT BOXER 4x4. Má mätovú (MINT) farbu, rovnakú ako farebné doplnky vozidla, pričom vytvára nenásilný kontrast s matnými čiernymi dverami.

 

S novou navigáciou s 9-palcovým dotykovým displejom sa už nikdy nestratíte, navyše vám umožňuje zadať aj presné rozmery vozidla a vyhnúť sa tak cestám s možnými obmedzeniami pre väčšie autá. Táto navigácia je kompatibilná s aplikáciou WAZE, zobrazujúcou dopravné informácie v reálnom čase, umožňuje súčasné pripojenie dvoch telefónov a prenáša obraz z HD kamier, snímajúcich okolie vozidla z viacerých uhlov, takže umožňuje dokonalú kontrolu situácie pred aj za vozidlom.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode