PEUGEOT 2008 DKR už v bojovom šate

18.11.2014 13:31

Mesiac a pol pred štartom, PEUGEOT 2008 DKR mení svoju čiernu karbónovú uniformu za pretekársku uniformu. Práve s touto metamorfózou, tento „ beštiálny stroj “ je pripravený sa so všetkým svojim elánom a silou 4x4 vrhnuť do najnáročnejšieho rallye na svete.

 

Pretože 4. január sa blíži, check-list komanda zloženého s tímov PEUGEOT, RED BULL, TOTAL  sa začierňuje. Naopak 2008 DKR sa vyfarbuje ! Po 7 mesiacoch v monotónnej farbe, novou zbraňou francúzskych inžinierov je nový oveľa športovejší  štýl , aliancia modrej, červenej a bielej, čo predstavuje jednoznačný symbol nástupu do skutočného boja.

« Takto je oveľa agresívnejší ! », s veľkým entuziazmom sa rozplýva Cyril Despres, už zvyknutý na štýlové efekty na takomto type karosérie. Čo sa týka Stéphana Peterhansela, ten hneď nachádza spojenie tejto novej grafiky s  jej vplyvom  na posádku  : « fakt, že posádka je obklopená bielou je super zbraň voči teplu. Už som jazdil s čiernou strechou a toto je naozaj rozdiel ! ».

 Po najazdení niekoľko 1000 km v posledných mesiacoch v Maroku , PEUGEOT 2008 DKR povzbudil celý tím : « Testy, ktoré sme absolvovali,  nám dodali nesmiernu dôveru v naše technické možnosti », potvrdil Bruno Famin, riaditeľ PEUGEOR SPORT.V každom prípade, keď vezmem do úvahy mladosť tejto šelmy, opatrnosť je na mieste : ideme do tohto dobrodružstva s ambíciami, ale tiež aj s veľkým, veľkým  rešpektom. Tým, že v rámci programu rallye ideme do tej najťažšej skúšky vôbec, určite na svojej ceste budeme nachádzať množstvo prekážok a problémov. Preto musíme počítať  naozaj po jednej etape. V tomto roku naším cieľom číslo 1 je ísť čo najďalej s maximum automobilov. ».

Expert z oblasti vývoja a implementácie uvedenia všetkých typov automobilov, Carlos Sainz potvrdil všetky technické opcie : « Tím pripravil veľmi špeciálny novátorský automobil, ktorý ponúka naozajstnú všestrannosť s cieľom zdolať všetky typy terénov, ktoré nás čakajú. Tento koncept funguje dobre. Na konci nášho testovania, vieme, že môžeme ísť veľmi rýchlo a sme si na 100% istí  jeho spoľahlivosťou ».

Je 48 dní pre odchodom a program je poriadne zaplnený : od 20. novembra sa asistenčné kamióny plne naložené náhradnými dielmi a potrebnými materiálmi naloďujú na loď smer Argentína.

Je potrebné dokončiť montáž 3 pretekárskych automobilov, ktoré sa transportujú lietadlom uprostred decembra, bez toho , že by sa prerušila naplánovaná záverečná  testovacia seansa v Maroku začiatkom decembra. Piloti sa musia tiež pripraviť na intenzívnu stáž mechanikov  zameranej na všetky núdzové zásahy alebo sa zoči-voči postaviť situácii v maratónskej etape bez externej asistencie, ktorá ich čaká v januári.

S týmto planingom, členovia tímu PEUGEOT- TOTAL nestratili schopnosť vidieť všetky farby !

 

 

 

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode