Päťhviezdičkové hodnotenie Green NCAP oceňuje špičkové ekologické parametre vozidla Nissan LEAF vo svojej triede

17.07.2019 19:13

  • Vozidlo LEAF dosahuje najvyšší štandard podľa vysokorešpektovanej nezávislej európskej iniciatívy

  • Vysoké hodnotenie energetickej účinnosti známkou 8,5 z 10 a bezchybné skóre skúšok Clean Air Tests vďaka 100 % elektrickej, bezemisnej pohonnej jednotke

  • Inovatívna technológia e-Pedal spoločnosti Nissan maximalizuje efektivitu vodiča vozidla LEAF a praktickosť pri jazde

Ekologické parametre nového Nissanu LEAF opäť získali medzinárodné uznanie, keď nezávislá iniciatíva pre čistotu ovzdušia a energetickú účinnosť Green NCAP udelila vozidlu LEAF v sérii prísnych testov päť z piatich možných hviezdičiek.

Model LEAF, vybavený plne elektrickým hnacím ústrojenstvom, dosiahol v komplexných testoch energetickej účinnosti Green NCAP skóre 8,5 z 10 a získaval vysoké známky vo všetkých komplexných testovacích scenároch tejto iniciatívy – vrátane testov za chladného a horúceho počasia a hodnotenia prevádzky na diaľnici s vysokým zaťažením.

Vďaka bezemisným technológiám, ktorých je vozidlo LEAF priekopníkom, dosiahol tento najpredávanejší elektromobil v histórii tiež bezchybné skóre 10 bodov z 10 v testoch Clean Air Tests, a potvrdil tak svoju ekologicky šetrnú prevádzku.

Iniciatíva Green NCAP, zaštítená a podporovaná vysokorešpektovaným programom Euro NCAP (European New Car Assessment Program), propaguje vývoj vozidiel, ktoré sú čisté, energeticky účinné a neškodia životnému prostrediu. S cieľom zlepšovania kvality ovzdušia a šetrného využívania prírodných zdrojov udeľuje ocenenia, ktoré sú v tomto odvetví veľmi uznávané.

Ako ikona Nissan Intelligent Mobility, stojí vozidlo LEAF v prvej línii iniciatív na premenu toho, ako majú byť vozidlá poháňané, riadené a integrované do spoločnosti. Zákazníci sa môžu tešiť z prínosov tejto filozofie priamo za volantom, s inovatívnou technológiou e-Pedal stelesňujúcou technológie Nissan Intelligent Mobility.

e-Pedal umožňuje vodičom vozidla LEAF plne si vychutnať výkon, prepracovanosť a zábavnosť tohto vozidla, keď im umožňuje zrýchľovať, brzdiť a úplne zastaviť vozidlo pomocou jediného pedála. Maximalizuje tak efektivitu, komfort a praktickosť pri jazde.

Helen Perry, šéfka divízie elektromobilov v spoločnosti Nissan Europe, uviedla: „Od svojho uvedenia na trh v roku 2010 je vozidlo LEAF v prvej línii iniciatív prinášajúcich udržateľnú a energeticky účinnú mobilitu zákazníkom po celom svete. Ocenenie získané od prestížnej iniciatívy Green NCAP len potvrdzuje, aký fantastický pokrok bol dosiahnutý.

„Úspech vozidla LEAF v týchto hodnoteniach nie je len uznaním správnosti nášho prístupu k budúcnosti mobility, ale predovšetkým ocenením hmatateľných prínosov, ktoré môžu majitelia vozidiel LEAF získavať vo svojich vozidlách už dnes. Tešíme sa na ďalšie zlepšovanie ich zážitkov s elektrickým pohonom a na ďalšie úspešné pokračovanie modelu LEAF.“ 

Bližšie informácie o rade Nissan LEAF nájdete na tejto webovej stránke:

https://www.nissan.sk/vozidla/nove-vozidla/leaf.html

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode