Päť športových vozidiel ŠKODA na zraze GTI pri jazere Wörthersee

13.05.2015 08:57

Atraktívny súťažný automobil: Nová ŠKODA Fabia R5
Kombi so športovými ambíciami: Štúdia ŠKODA Fabia R5 Combi
Vozidlo žiakov stredného odborného učilišťa ŠKODA: koncept ŠKODA FUNstar
ŠKODA Fabia s dizajnovým paketom Red & Grey Plus
ŠKODA Octavia Combi RS 230 s maximálnou rýchlosťou až 247 km/h
Jazdy na sedadle spolujazdca v novom súťažnom vozidle ŠKODA Fabia R5
Na pretekárskej trati s miniatúrnymi pretekárskymi automobilmi

Kultový zraz GTI pri jazere Wörthersee sa uskutoční tento rok v polovici mája. ŠKODA sa predstaví s piatimi emocionálnymi športovými automobilmi, z ktorých štyri budú športové verzie modelu ŠKODA Fabia. Hlavným lákadlom bude úplne nové súťažné vozidlo ŠKODA Fabia R5, ktoré bude na zraze aj ako štúdia vo verzii Combi. Svetovú premiéru zažije aj žiacky automobil ŠKODA FUNstar a ŠKODA Fabia s dizajnovým paketom Red & Grey Plus z programu príslušenstva. Okrem toho ŠKODA  predstaví aj najrýchlejšiu Octaviu všetkých čias, model Octavia Combi RS 230. Pretekanie     s miniatúrnymi pretekárskymi vozidlami čaká návštevníkov na ŠKODA Crazy Rally Ride.

V poradí 34. ročník zrazu GTI sa uskutoční od 13. do 16. mája 2015. K jazeru Wörthersee v týchto dňoch dorazí približne 200 000 fanúšikov tuningu a motoristického športu. „Pretekanie má naša značka v génoch,“ hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland. „Na svetových pretekárskych tratiach je doma už 114 rokov, na poli motoristického športu dosiahla skvelé úspechy. Zraz GTI je Mekkou tuningu a skvelou príležitosťou podeliť sa o našu športovú vášeň a emócie s našimi fanúšikmi z celej Európy,“ dodáva Vahland.

Priamo zo svojich prvých a zároveň veľmi úspešných pretekov príde k jazeru Wörthersee nové súťažné vozidlo ŠKODA Fabia R5. Pred tromi týždňami oslávil úplne nový špeciál značky ŠKODA svoju svetovú súťažnú premiéru triumfálnym víťazstvom v prvých pretekoch tohtoročných Majstrovstiev Českej republiky v automobilových súťažiach. V Reifnitz sa Fabia R5 prvýkrát predstaví širokej verejnosti aj mimo pretekárskej trate. Kompaktný a výkonný špeciál je doslova nabitý modernými technológiami. Zeleno-bielo-čierno lakované súťažné vozidlo je v súlade s predpismi medzinárodnej automobilovej federácie FIA ​​vybavené preplňovaným motorom s objemom 1,6 litra, nechýba päťstupňová sekvenčná prevodovka a zavesenie kolies McPherson. Hmotnosť vozidla je v súlade s pravidlami minimálne 1 230 kilogramov. Na vývoji novej Fabie R5 sa podieľali aj vybraní špičkoví jazdci továrenského tímu ŠKODA.

Športovú atmosféru vyžaruje v Reifnitz tiež prvýkrát predstavená štúdia súťažného vozidla ŠKODA Fabia R5 Combi, ktorá prichádza na 18-palcových kolesách z ľahkých zliatin. O jeho súťažných ambíciách svedčí okrem iného aj mohutný predný nárazník a široké otvory pre vstup chladiaceho vzduchu v prednej časti. Široká maska ​​chladiča je čierno lakovaná, rovnako ako kryty spätných zrkadiel. Dynamický vzhľad vozidla podčiarkujú rozšírené blatníky a mohutné prahy. Na zadnej časti vozidla sa nachádza rozmerný spojler, mohutný zadný nárazník a široká, uprostred umiestnená koncovka výfuku. Štúdia má pod kapotou preplňovaný motor s objemom 1,6 litra zo súťažného vozidla ŠKODA Fabia R5.

Prvýkrát sa širokej verejnosti pri jazere Wörthersee predstaví aj ŠKODA FUNstar, nekonvenčný pickup vychádzajúci z modelu ŠKODA Fabia. Emocionálna štúdia je výsledkom druhého ročníka učňovského projektu, v rámci ktorého žiaci stredného odborného učilišťa ŠKODA vytvorili svoje vozidlo snov. ŠKODA FUNstar má nápadné lakovanie v kombinácii metalických odtieňoch sivá Steel a biela Moon. S tým pôsobivo kontrastujú prahy, rámik masky chladiča a zadný spojler, ktoré sú nalakované v zelenom odtieni Reflex. Mimoriadnym detailom sú LED svetlá, umiestnené pod bočnými ochrannými lištami. Svetelnými diódami sú osadené aj zadné svetlá. Pickup prichádza na osemnásťpalcových kolesách Gemini, vypožičaných z modelu Octavia RS. Vozidlo poháňa benzínový motor 1,2 TSI s výkonom 90 kW. Prevodovka je sedemstupňová dvojspojková. V interiéri samozrejme nesmie chýbať športový volant. Skvelý zvuk zaistí Soundsystem s výkonom 1400 wattov.

Malým vozidlom so športovými ambíciami je ŠKODA Fabia s dizajnovým paketom Red & Grey Plus z programu príslušenstva. Automobil je nalakovaný v odtieni biela Moon, cez kapotu, strechu a piate dvere sa navyše ťahajú šedočervené pozdĺžne pruhy. Červené 17-palcové hliníkové disky v dizajne Savio, červeno lakované kryty vonkajších spätných zrkadiel podčiarkujú spoločne s predným spojlerom, bočnými prahmi, zadným difúzorom, strešným spojlerom a čiernou mriežkou dynamický charakter vozidla

Emocionálnu prezentáciu značky ŠKODA pri jazere Wörthersee uzatvára nová ŠKODA Octavia Combi RS 230, ktorá boduje atraktívnym dizajnom, športovým interiérom, modernou technikou a pôsobivým výkonom. Ako prvé vozidlo značky ŠKODA má tento model v sériovej výbave diferenciál s elektrohydraulicky riadenou svornosťou pre ostrejšie prejazdy zákrutou. Dodatočné označenie 230 vyjadruje výkon nového akčného modelu RS, poháňaného dvojlitrovým zážihovým motorom s výkonom 169 kW alebo 230 konských síl. S motorom 2,0 TSI/169 kW (230 koní) v spojení so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou zrýchľuje Octavia Combi RS 230 z 0 na 100 km/h iba za 6,8 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 247 km/h. ŠKODA Octavia Combi RS 230 je najrýchlejšia sériová Octavia všetkých čias.

Okrem športových modelových noviniek sa ŠKODA na brehu jazera Wörthersee prezentuje aj úplne mimoriadnym pretekárskym zážitkom. Na ŠKODA Crazy Rallye Ride môžu návštevníci na okruhu, vybudovanom hneď vedľa stánku, preukázať svoju schopnosť riadiť miniatúrne pretekárske vozidlá.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode