Organizácia NIE RAKOVINE bude za pacientmi jazdiť na Hyundai STARIA a TUCSON.

21.12.2023 14:21

 

Hyundai Slovensko, autorizovaný importér značky Hyundai na Slovensku, podporil pacientsku organizáciu NIE RAKOVINE dvoma novými vozidlami. Dlhoročná spolupráca prinesie v roku 2024 dobrovoľníkom z NIE RAKOVINE ešte väčšie možnosti v realizovaní aktivít v oblasti edukácie a prevencie onkologických ochorení na Slovensku.

 

  • Slovenský importér značky Hyundai odovzdal pacientskej organizácii NIE RAKOVINE do užívania dve nové vozidlá

  • Dobrovoľníci z NIE RAKOVINE budú autá celoročne využívať na prevoz edukačných materiálov, ale aj na pomoc onkologickým pacientom

 

Zástupcovia Hyundai Slovensko a pacientskej organizácie NIE RAKOVINE sa pár dní pred Vianocami stretli, aby rozšírili svoju dlhoročnú spoluprácu. V roku 2024 budú dobrovoľníci z pacientskej organizácie cestovať za onkologickými pacientmi a počas svojho edukatívneho turné, ktoré upozorňuje na potrebu prevencie a včasnej diagnostiky onkologických ochorení, na vozidlách TUCSON a STARIA. Kľúče od nich z rúk prezidenta Hyundai Slovensko, Chang Beom Parka, prevzali predstavitelia združenie NIE RAKOVINE MUDr. Elena Šušková a Patrik Herman.

 

 

 

Dostať takýto dar je pre našu organizáciu veľká vec! Bez preháňania - auto bude po celej krajine rozvážať nádej na zdravie a život. Medzi ľudí prinesie životné dôležité informácie, ako ochrániť seba a svojich blízkych pred rakovinou. Našu edukatívno-zážitkovú expozíciu tvoria obrovské nafukovacie makety hrubého čreva a pľúc, ako aj modely prsníkov, semenníkov, prostaty a obrovská motýlica symbolizujúca boj proti rakovine krčka maternice, ktorou sprevádzajú naši dobrovoľníci z radov bývalých onkologických pacientov. Verejnosti na námestiach, v obchodných centrách, fabrikách a školách už roky tvárou v tvár trpezlivo vysvetľujú možnosti prevencie a na základe vlastných prežitých skúseností a to, aká je dôležitá. 

Ďakujem za seba, za OZ NIE RAKOVINE, za všetkých našich dobrovoľníkov a tisíce ľudí, ku ktorým sa vďaka tomuto daru dostanú život zachraňujúce informácie. Vďaka patrí nielen spoločnosti Hyundai, ale hlavne ľuďom, ktorí ju tvoria, ktorí stoja v jej pozadí a v ktorých sme našli nielen pochopenie, ale aj skvelých priateľov,” povedal Patrik Herman, spoluzakladateľ združenia NIE RAKOVINE. 

 

Ľudia z NIE RAKOVINE vykonávajú počas roka množstvo aktivít. Okrem poradenstva a podpory, ktoré poskytujú pacientom a ich blízkym, organizujú aj workshopy a prezentácie pre širokú verejnosť s využitím nadrozmerných makiet, na ktorých ukazujú a vysvetľujú, ako vznikajú onkologické ochorenia, aká dôležitá je včasná diagnostika a liečba. 

 

Dobrí ľudia z NIE RAKOVINE robia neuveriteľne záslužnú činnosť. Ich prácu obdivujeme a vážime si ju, lebo zachraňuje životy. A aby mohli pomôcť čo najviac ľuďom, aby stihli navštíviť čo najviac miest a obcí na Slovensku, podporujeme ich tým, čím dokážeme najlepšie - bezpečnými a spoľahlivými autami,” povedal Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Slovensko. 

 

NIE RAKOVINE, o. z.

Pacientska organizácia NIE RAKOVINE obhajuje práva onkologických pacientov. Spája všetkých, ktorí môžu zlepšiť onkológiu na Slovensku, podporujú primárnu prevenciu a včasnú diagnostiku. Pomáha onkologickým pacientom a ich príbuzným zvládnuť náročné situácie - poskytuje psychickú podporu, sociálne poradenstvo a praktické rady ako zvládať liečbu. Ich vyškolení dobrovoľníci z radov bývalých onkologických pacientov poskytujú psycho-sociálnu podporu súčasným onkologickým pacientom v 5 pacientskych poradniach na Slovensku. Viac informácií nájdete nawww.nierakovine.sk.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode