Opel predstavil nový kultový znak blesku

26.06.2023 10:00

Spoločnosť Opel dnes predstavila nové stvárnenie svojho kultového znaku blesku, ktorý bude figurovať na jej sériových vozidlách už od roku 2024. Naďalej bude tvoriť ústredný prvok dizajnu exteriéru Opel Compass ako jeden z hlavných prvkov pozoruhodnej a s nadšením prijímanej filozofie dizajnu automobilky z Rüsselsheimu a zároveň sa bude naďalej hrdo vynímať uprostred jej masky Opel Vizor. Blesk – po nemecky Blitz – je úzko spätý s elektrinou a je ideálnym znakom symbolizujúcim prístup značky Opel k ére elektromobility.

 

 

  • Odvážny: Zaostrený, sebavedomý nový blesk

  • Ústredný: Blesk tvorí kľúčový prvok filozofie dizajnu exteriéru Opel Compass

  • Výrazný: Nový znak sa predstaví na medzinárodnom veľtrhu mobility IAA v Mníchove

     

 

Náš blesk je dôležitejší než kedykoľvek predtým. Nielenže symbolizuje náš záväzok voči demokratizácii inovácií a mobility, ale vyjadruje aj naše odhodlanie stať sa do roku 2028 plne elektrickou značkou v Európe. Tento rok budeme mať v našom portfóliu už 15 elektrifikovaných modelov a môžeme s hrdosťou povedať, že Opel je elektrický,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Opel Florian Huettl.

 

Blesk je ikonou našej filozofie odvážneho a čistého dizajnu Bold and Pure. Zaostrený, sebavedomý nový blesk pretína čistý nosný prstenec, a dodáva tak nášmu kultovému znaku progresívny, moderný vzhľad. Je hrdo umiestnený uprostred nášho kompasu, ktorý je hlavným princípom nášho grafického dizajnu. Kompas je chrbtovou kosťou našich dizajnových prvkov vpredu, vzadu aj v interiéri,“ uviedol viceprezident pre dizajn Mark Adams.

 

Nemecký výrobca automobilov bude v nadchádzajúcich rokoch postupne zavádzať nový znak blesku do celého portfólia svojich produktov, pričom prvé sériové vozidlo bude mať tento nový vzhľad v roku 2024. Generálny riaditeľ spoločnosti Opel Florian Huettl však prezradil, že nový znak sa bude vynímať už tento rok. „Veľtrh mobility IAA je jedným z najväčších autosalónov na svete, a preto je ideálnym miestom, kde môžeme náš nový blesk s hrdosťou predstaviť širokej medzinárodnej verejnosti. Okrem toho máme pripravené aj prekvapenie. Návštevníci nášho stánku v Mníchove budú nadšení,“ dodal na záver.

 

 

  • Odvážny: Zaostrený, sebavedomý nový blesk

  • Ústredný: Blesk tvorí kľúčový prvok filozofie dizajnu exteriéru Opel Compass

  • Výrazný: Nový znak sa predstaví na medzinárodnom veľtrhu mobility IAA v Mníchove

     

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode