OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana

17.05.2019 13:24

 

Podľa exkluzívneho prieskumu pre OMV, sú až pre 65% zákazníkov dôležité čerstvé bagety

OMV Slovensko prichystala pre motoristov dve novinky, ktoré pripravil šéfkuchár Braňo Križan

Ponuku čerstvých snackov obohatí bochník s trhaným bravčovým mäsom a špaldová bageta so zaúdeným lososom


OMV Slovensko rozširuje na svojich čerpacích staniciach ponuku čerstvých snackov o dvojicu exkluzívnych plnených pečív, ktoré pripravil známy šéfkuchár Branislav Križan. „Pozorne sledujeme preferencie našich zákazníkov a snažíme sa napĺňať ich požiadavky. Jedna skupina zákazníkov preferuje zdravšie snacky - pre tých sme pripravili bagetu so zaúdeným lososom a guacamole. Pre tých zákazníkov, ktorí dávajú prednosť chuti mäsa sme pripravili nový bochník plnený trhaným bravčovým mäsom,“ približuje gastro manažérka OMV Slovensko Katarína Stegena Sládková. Braňo Križan skĺbil svoje kuchárske umenie s potrebou pripraviť na každej čerpacej stanici rýchle a chutné občerstvenie.

Lososová bageta pozostáva z pečiva zo špaldovej múky a iný rozmer jej dáva aj guacamole plnka skombinovaná s wasabi majonézou. Spojenie obľúbenej ryby a dresingu harmonicky dopĺňa čerstvá chrumkavá zelenina ako je uhorka, reďkovka a rukola. Druhým snackom je bochník plnený trhaným bravčovým mäsom. Táto receptúra je inšpirovaná obľúbeným streetfoodom. Ponúka šťavnato upečené marinované bravčové mäso, ktoré dokážete oddeliť aj vidličkou. Jeho chuť podčiarkuje barbecue majonéza a dopĺňa ju zeleninová príloha v podobe fialovej kapusty, mrkvy a jarnej cibuľky.

OMV Slovensko pozorne sleduje požiadavky svojich zákazníkov a preto zrealizovali exkluzívny prieskum zameraný práve na občerstvenie ponúkané na čerpacích staniciach. „V spolupráci s agentúrou MNFORCE sme oslovili Slovákov a na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov sme získali spätnú väzbu, čo na čerpacích staniciach hľadajú,“ hovorí marketingová manažérka OMV Slovensko Michaela Kuzmínová.

Až 65% respondentov tohto prieskumu uviedlo, že je pre nich dôležité, aby čerpacia stanica ponúkala čerstvé bagety, alebo snacky. Podľa tohto prieskumu si iba 27% návštevníkov čerpacích staníc nikdy nedá čerstvú bagetu na čerpacej stanici. Naopak 36% motoristov po nej siahne minimálne raz za mesiac.

Na čerpacích staniciach OMV stále kraľuje klasika. Až 45% respondentov, ktorí poznajú ponuku bagiet OMV Slovensko uviedlo, že preferujú VIVA bagetu so šunkou a syrom, druhú pozíciu obsadila bagetka s vajíčkom, chrenom a šunkou, ktorú si vyberie každý piaty motorista, ktorý sa občerství na OMV.

Veľmi nás teší, že klasická ponuka našich čerstvých bagiet zarezonovala v pamäti našich zákazníkov. Zároveň však citlivo vnímame ich požiadavky na to, aby sme ponúkali pestrú a originálnu ponuku variácií. Aj preto sme sa spojili so šéfkuchárom Branislava Križana, aby nám pomohol posunúť gastronomický zážitok na čerpacích staniciach na vyššiu úroveň. Z predajných čísiel vidíme, že aj keď je klasika nesmrteľná, novinky zákazníkov zaujali,“ hovorí Katarína Stegena Sládková. Jej slová potvrdzujú aj výsledky prieskumu, kde sa až 68% respondentov vyjadrilo, že by privítalo novú príchuť v ponuke.

Nové plnené pečivá s rukopisom Branislava Križana budú dostupné na všetkých čerpacích staniciach OMV, kde sú dostupné čerstvé bagety.

  Trhané bravčové v žemli

Suroviny

456878 Flagutte Toscana 85g- 1ks

461482 Barbeque majonéza 20g

461487 Bravčové mäso trhané 80g

461480 Mrkva strúhaná 15g

461481 Kapusta fialová strúhaná 15g

461483 Jarná cibuľka 5g

460618 Páska šéfkuchár 1

 

Hotový produkt- obrazový postup na poslednom liste

Váha

210g

 

 

Predpríprava surovín

  • Maximálne dodržujeme zásady osobnej i pracovnej hygieny , používame správne množstvá surovín a aranžovaných podľa popisu

  • Žemľu dopiecť podľa príslušného programu

  • Pozdĺžne v strede prekrojené polovice žemle sa uložia na krájaciu dosku reznou plochou nahor

  • Čerstvá zelenina musí byť očistená, umytá a požadovane nakrájaná

  • Bravčové mäso roztrháme vidličkou a odstránime prípadné šľachovité ,prípadne mastné časti.

Technologický postup prípravy

  1. Polovicu žemle natrieme Barbeque majonézou, uložíme trhané bravčové mäso. Pridáme jarnú cibuľku, kapustu a nastrúhanú mrkvu.

  2. Žemľu uzavrieme druhou polovicou a obalíme Páskou šéfkuchára.

 

Doba uchovávania a podávania

Žemle sú podávané priamo po príprave alebo maximálne do 6 hodín, po tom ako boli uložené do boxu, pri teplote 4oC

Spôsob podávania a balenia

Žemle sú obalené VIVA páskou, označenou hodinou a dátumom spotreby

Dôležité momenty

Dodržiavať stanovené váhy ingrediencií a spôsob ich ukladania. Žemle sú podávané priamo po príprave alebo maximálne do 6 hodín po tom ako boli uložené do boxu. Uchovávané pri teplote 4oC.

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode