OMV na Slovensku kupuje sieť čerpacích staníc Benzinol

14.03.2024 08:08

  • Spoločnosť prevezme 21 čerpacích staníc Benzinolu

  • OMV už teraz prevádzkuje 105 čerpacích staníc, po akvizícii potvrdí pozíciu dvojky na trhu

  • Čerpacie stanice Benzinolu v najbližšom období prejdú rekonštrukciou, aby spĺňali vysoké štandardy OMV

 

OMV Slovensko, dcérska spoločnosť rakúskej spoločnosti OMV so sídlom vo Viedni, oznámila prevzatie 21 čerpacích staníc na Slovensku od spoločnosti Benzinol s opciou na získanie ďalších 6 čerpacích staníc. Ukončenie transakcie sa očakáva v druhom štvrťroku 2024 a podlieha schváleniu regulačnými orgánmi.

 

OMV aj doteraz malo druhú najväčšiu sieť s viac ako stovkou čerpacích staníc. Začlenením lokalít Benzinolu sa pozícia spoločnosti ako trhovej dvojky ešte posilní. V rámci akvizície príde v najbližšom období k rebrandingu nových čerpacích staníc a následne k ich rekonštrukcii tak, aby zodpovedali vysokému štandardu OMV.

 

Využili sme príležitosť a prijali ponuku Benzinolu. Vďaka tejto akvizícii sa zvýši dostupnosť kvalitných služieb poskytovaných v sieti čerpacích staníc OMV. Tešíme sa, že na našich nových prevádzkach privítame nových zákazníkov a poskytneme im všetko, čo na cestách potrebujú,“ hovorí Miriam Fellingerová, retail mamažérka, OMV Slovensko.

 

Benzinol na Slovensku prevádzkuje 27 čerpacích staníc, ktoré motoristi našli od Strážskeho po Skalicu, väčšina z nich sa nachádza na západnom a na severe stredného Slovenska.

 

Nové prevádzky zákazníkom poskytnú kvalitné štandardné i prémiové palivá OMV MaxxMotion ako aj príjemné miesto na odpočinok počas cestovania. V ponuke nájdu prémiovú kávu a kvalitné občerstvenie. Niektoré čerpacie stanice sa po rekonštrukcii stanú súčasťou reťazca VIVA BILLA, takže si zákazníci budú môcť počas ich návštevy spraviť aj plnohodnotný nákup čerstvých potravín.

 

Okrem toho bude OMV zvažovať možnosť umiestnenia nabíjačiek eMotion na nových lokalitách. Spoločnosť OMV zavádza komplexnú sieť nabíjacích staníc pre elektromobily v strednej a východnej Európe. Implementácia zahŕňa inštaláciu 2 000 nabíjacích bodov do roku 2030, ktoré budú ponúkať vysokovýkonné nabíjačky na kľúčových európskych trhoch (Rakúsko, Rumunsko, Slovensko a Maďarsko), pričom väčšina z nich bude mať kapacitu nabíjania od 150 kW do 300 kW. Tento krok je v súlade so stratégiou stať sa do roku 2050 net-zero spoločnosťou.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode