Omladená ŠKODA FABIA mieri k slovenským zákazníkom

09.08.2018 15:02

Dlhodobo jeden z najpredávanejších modelov značky ŠKODA na slovenskom trhu, dostáva pre modelový rok 2019 nielen nový dizajn, ale aj novú techniku. Živé a úsporné motory so zdvihovým objemom 1,0 l zvýrazňujú sofistikovaný charakter vozidla, rovnako ako pokročilé asistenčné systémy. Modernizovaný hatchback a kombi sa čoskoro dostanú do predaja aj na slovenskom trhu. A to aj s rozšírenou štandardnou výbavou.

 

  • S novým dizajnom prednej aj zadnej časti a úspornými zážihovými motormi v ústrety modelovému roku 2019

  • Štandardná výbava je bohatšia než predtým

  • Nové asistenčné systémy, nový infotainment a viac Simply Clever prvkov

Modifikovaný dizajn prednej a zadnej časti dodáva vozidlu dynamiku, ktorú dotvárajú po novom tvarované hlavné a hmlové svetlomety. Výrazne prepracovaná je aj maska chladiča. Prvýkrát sú v modelovom rade FABIA použité účinné LED predné svetlomety a zadné skupinové svetlá. Nová je tiež ponuka kolies z ľahkých zliatin, ktorá bude pre hatchback prvýkrát zahŕňať voliteľné kolesá s priemerom 18 palcov. Vo vnútri bol upravený dizajn prístrojového panelu, zmenený vzhľad dekoračných prvkov na prístrojovej doske a nové sú aj dvojfarebné vzory poťahových látok čalúnenia sedadiel.

 

Pod kapotou modernizovaného modelu ŠKODA FABIA môže byť jedna zo 4 pohonných jednotiek s objemom 1,0 l. Motory MPI, s nepriamym vstrekovaním paliva, dávajú najväčší výkon 44 kW (60 k) alebo 55 kW (75 k). Preplňované motory TSI s priamym vstrekovaním produkujú výkon až 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI majú po novom filtre pevných častíc.

 

ŠKODA FABIA vo verzii ACTIVE 1,0 MPI / 44 kW bude k dispozícii už koncom roka 2018. Oproti doterajšiemu vyhotoveniu je štandardná výbava obohatená o manuálnu klimatizáciu, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie predných okien a vonkajších spätných zrkadiel, ktoré sú po novom vo farbe karosérie spolu s kľučkami dverí a ďalšie prvky. Napríklad vozidlá s výkonom 81 kW sú štandardne vybavené rezervným kolesom.

 

V prostrednom stupni výbavy AMBITION pribudli napríklad kolesá z ľahkých zliatin, malý kožený paket, multifunkčný volant, plne grafický displej palubného počítača MAXI-Dot, či výškovo nastaviteľné obe predné sedlá a ďalšia zaujímavá výbava.

 

Najvyššia úroveň STYLE dostala navyše tempomat, disky 16“ z ľahkých zliatin, parkovacie senzory, automatickú klimatizáciu Climatronic, alebo aj rádio Swing+, ktoré v sebe zahŕňa audio systém ŠKODA Surround, Bluetooth a SmartLink+ a ďalšie zaujímavé prvky. Zákazník tak získa ešte bohatšiu výbavu, ako tomu bolo predtým.

 

Rozšírením ponuky asistenčných systémov prináša ŠKODA modernú techniku z vozidiel vyšších tried do segmentu malých automobilov, dostupných širokej skupine zákazníkov. Po novom je k dispozícii Asistent stráženia mŕtveho uhla (Blind Spot Detection), ktorý pri jazde po viacprúdových komunikáciách upozorňuje vodiča na prítomnosť vozidiel v mŕtvom uhle alebo na rýchlo sa približujúce vozidlo zozadu. Asistent vyparkovania (Rear Traffic Alert) monitoruje, čo sa deje za vozidlom a varuje pred kolíziou pri cúvaní. Ďalšou novou dostupnou funkciou je Asistent diaľkových svetiel (Auto Light Assist), ktorý automaticky prepína z diaľkových na stretávacie svetlá, len čo systém detekuje protiidúci automobil. Uľahčuje vodičovi jazdu v noci bez toho, aby hrozilo oslnenie ostatných účastníkov cestnej premávky. Infotainment systém Swing teraz ponúka 6,5-palcový farebný dotykový displej a tiež umožňuje vodičom využívať celú škálu mobilných online služieb ŠKODA Connect. S navigačným systémom sa ponúka užitočná služba Online Traffic Information s informáciami o dopravnej situácii v reálnom čase. Na druhej strane inovatívna technológia SmartLink+ umožňuje zrkadliť funkcie mobilného zariadenia na obrazovke infotainmentu, alebo využívať telemetrické dáta prostredníctvom aplikácie mobilného telefónu. Pre značku typické praktické detaily navrhnuté v duchu filozofie Simply Clever odlišujú aj naďalej model FABIA od ostatných malých vozidiel na trhu. Škrabka na ľad, ktorá je vždy po ruke vo veku palivovej nádrže, umožní meranie hĺbky dezénu pneumatík. ŠKODA FABIA môže byť tiež vybavená USB slotmi pre elektronické zariadenia cestujúcich na zadných sedadlách. Paket Simply Clever ponúka okrem obojstranného koberca v batožinovom priestore aj LED svietidlo. Model FABIA v modernizovanej podobe je dobre pripravený na ďalšie roky svojho úspešného životného cyklu na slovenskom trhu.

 

Kompletný cenník modelového radu FABIA, vrátane prvkov mimoriadnej výbavy a online konfigurátora, bude zákazníkom k dispozícii už začiatkom septembra. Podrobnejšie informácie o modernizácii modelového radu FABIA poskytnú autorizovaní obchodní partneri značky ŠKODA na Slovensku.

 

NETRADIČNÉ SPUSTENIE NOVEJ FABIE

Spustenie vynoveného modelu FABIA na Slovensku prebehne naozaj netradične. Naživo si ho budú môcť pozrieť všetci fanúšikovia dobrých áut už tento piatok 10. 8. 2018 o 14:00 a to priamo na facebook fanpage ŠKODA AUTO SLOVENSKO: https://www.facebook.com/SkodaAutoSK

V priamom prenose uvidia, ako to všetko dopadne.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode