Oficiálne vozidlo FIA F1 Safety Car Mercedes-AMG GT R s novým vzhľadom: Nový dizajn symbolizuje solidaritu, bezpečnosť a rozmanitosť

03.07.2020 21:06

Pre fanúšikov Majstrovstiev sveta FIA Formula 1 je známy pohľad: Pri nehode na trati alebo v zlých poveternostných podmienkach vedie Mercedes-AMG bezpečne pole vozidiel F1. Takto to bolo 25 rokov. A Bernd Mayländer je už 20 rokov za volantom oficiálneho vozidla FIA F1 Safety car. Dokonca aj farebná schéma automobilu zostala rovnaká so striebornou farbou a čiernym dekorom. V sezóne 2020 sa však veľa líši: s výkonom 430 kW (585 k) Mercedes-AMG GT R (kombinovaná spotreba paliva 12,4 l /100 km, kombinované emisie CO2 284 - 282 g / km) [1] nastúpi na pretekársku dráhu 2. júla 2020 s novým vzhľadom. Bezpečnostné vozidlo tak výrazne podporuje kampaň Formuly 1 „WeRaceAsOne“ tým, že ukazuje kľúčový vizuál dúhy na bokoch a na kapote. Pozoruhodný dizajn symbolizuje športový záväzok pre rozmanitosť a integráciu.

Formula 1 sa tento víkend sa v Rakúsku vráti na štart a využije túto príležitosť na poďakovanie ľuďom na celom svete za ich silu a pružnosť v boji proti globálnej pandémii COVID-19. Šport tiež preukáže svoju jednotu v boji proti rasizmu a potvrdí svoj záväzok urobiť viac v boji proti nerovnosti vo Formule 1.

Na znak tohto záväzku budú na všetkých vozidlách Formule 1 a okolo celej pretekárskej dráhy dúhové symboly a hashtag #WeRaceAsOne. Dúha bola vybraná, pretože sa stala symbolom, ktorý sa medzinárodne používa na spájanie spoločenstiev.

Okrem kampane „WeRaceAsOne“ bude heslo „Drive safely“ (Jazdiť bezpečne) na kapote oficiálneho vozidla FIA F1 Safety Car, ktoré má osloviť fanúšikov sledujúcich preteky v televízii alebo prostredníctvom priameho prenosu, a upozorniť ich na to, aby vždy jazdili bezpečne a ohľaduplne. Okrem toho „služobné vozidlo“ Bernda Mayländera tiež používa hashtag #PurposeDriven propagujúci záväzok FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) v oblasti bezpečnosti, trvalej udržateľnosti, rodovej rovnosti a rozmanitosti, a to aj prostredníctvom akcie FIA pre bezpečnosť na cestách s jeho uvedením na streche vozidla a dverách batožinového priestoru.

Z technickej perspektívy zostame oficiálne vozidlo FIA F1 Safety car nezmenené: koncept umiestnenia motoru v strede prednej časti s prevodovkou transaxle, výkonný 4,0-litrový biturbo motor V8, vynikajúci podvozok, sofistikovaná aktívna aerodynamika a inteligentná ľahká konštrukcia tvoria základ obzvlášť vysokej dynamiky jazdy. Na palube je voliteľný balík AMG Track Package so systémom ochrany proti prevráteniu a keramickým vysokovýkonným kompozitným brzdovým systémom. Vďaka tomu AMG GT R prináša optimálne predpoklady pre náročnú prácu v kráľovskej kategórii motoristického športu. Požiadavky FIA pre oficiálne vozidlo FIA F1 Safety Car sú vysoké. Musí udržať minimálnu rýchlosť, aby sa pneumatiky a brzdy vozidiel F1 príliš neochladili a aby sa motory neprehriali. S maximálnou rýchlosťou 318 km / h a šprintom z nuly do 100 km/h za 3,6 sekundy je všetko pre AMG GT R jednoduchou úlohou.

Okrem toho je model Mercedes-AMG C 63 S kombi (kombinovaná spotreba paliva 10,0 - 9,3 l / 100 km, kombinované emisie CO2 229 - 214 g / km) [1] ako oficiálne vozidlo FIA F1 Medical Car Majstrovstiev sveta FIA Formula 1 učený pre rýchlu pohotovostnú starostlivosť. Teraz má nový dizajn.


[1] Uvedené hodnoty boli zistené podľa predpísaného spôsobu merania. Ide o hodnoty CO2podľa skúšobného postupu NEDC v zmysle čl. 2 bodu 1 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode