Od malička som snívala a sny si plnila..

27.06.2026 12:05

 

Profesionálna umelkyňa Ivana Tattooart (Ivana Beláková) sa venuje umeleckému tetovaniu na mieru, je známa svojím originálnym, farebným štýlom a patrí medzi medzinárodne uznávané slovenské tatérky. K svojej práci potrebuje mať auto, cestovať a preto sme ju trošku vyspovedali a zároveň spolu otestovali nový elektrický model Mercedes GLB. Prvýkrát si zašoférovala elektrické auto a čo si všetko všimla pri testovaní, tak to nájdete v našom videu. 

 

 

Najväčší úspech v rámci tetovania, si dosiahla v Los Angeles, kde pôsobíš dodnes. Ako si prišla na to, že tetovanie je pre teba, to pravé orechové?

 

Od začiatku som vedela, že to budem robiť a tetujem už 26 rokov. Je to láska. Objednávky prijímam nielen v LA, ale aj na Slovensku, kde robím semináre pre začínajúcich, a pokročilých tatérov. Robím aj online kurzy zamerané na osobný rozvoj človeka a semináre, ktoré sú na Slovensku 2x do roka. Venujem sa dizajnu oblečenia a mám svoju módnu značku. Vydala som knihy o mojej tvorbe, ale aj pre deti - Manifestácia, Meditácia a Vizualizácia pre deti. Venujem sa aj fotografovaniu. 

 

Sme online magazín zameraný na Auto-moto. Prezraď, aký je rozdiel medzi vodičmi na Slovensku a v Amerike?

 

Na Slovensku sa všetci boja, zbadáš policajta a už máš strach a pri tom si nič nespravila... V USA ťa policajt nemôže bezdôvodne zastaviť, pokiaľ neurobíš nejaký obrovský priestupok. V tom je tam lepší život, lebo je tam väčšia sloboda. Horšie je, že v USA ľudia idú autom aj sto metrov do obchodu! Všade autom! Neprejdú nikam pokiaľ si nevezmú auto. Idú minimálne hodinu do práce aj z práce. Ja toto nedokážem, potrebujem mať všetko po ruke a blízko, max. 15 minút, pretože moja myseľ je už pri tetovaní a musím sa na to sústrediť a nie na cestu, kedy prídem ku klientovi, či nebudú kolóny… to ma jednoducho vyrušuje. 

 

 

Spomínala si, že ťa v Amerike zastavil policajt, za to, že si nemala diaľničnú známku, a musela si robiť opravné skúšky. Čo sa vlastne stalo?

 

Nemala som diaľničnú známku, tak som odstavila auto a začal ma kontrolovať. Zistil ešte, že nemám vodičák ani poistku. Zľakla som sa, keď mi povedal, že mi vezme moje auto, tak som zavolala kamoške, aby pre mňa prišla. Policajt ma dal na súd a do určitého termínu som musela urobiť skúšky aj jazdy. Našťastie, mám fotografickú pamäť a všetky testy som na prvý termín spravila, ale ak by mi otázky pomenili, tak to asi neurobím. Zaplatila som diaľničnú známku a poistku a tie tri pokuty boli nakoniec iba za 25 dolárov. Majú fakt úplne iný systém ako u nás.

 

V ktorej krajine si zažila najhoršiu dopravu? Nemáš problém jazdiť na opačnej strane?

 

Jednoznačne v Maroku! Nechápem, ako sme odtiaľ mohli odísť a nemať dopravnú nehodu. Fakt zázrak! Vodiči sa tam rútili bez pravidiel krížom krážom cez kruháč a meter od seba. Šialené…

Nerobí mi problém ani na opačnej strane riadiť, na Malte som to vládla v pohode. Doprava sa mi páčila na Novom Zélande, aj na Islande. Tam som si tú jazdu vychutnávala s pohľadom na prírodu, vodopády. Nádhera. Aj na Slovensko rada chodím v lete, keď všetko kvitne, tak to zbožňujem. 

 

 

Relaxuješ za volantom alebo je to skôr nutnosť šoférovať z bodu A do bodu B?

 

Šoférovanie je môj relax. V aute vypúšťam energiu a mám rada rýchlosť. Niekedy si ponadávam, ale je to tiež uvoľnenie energie. Nie som na tých ľudí nahnevaná, veď aj ja občas jazdím hocijako. Rada počúvam hip hop v aute, to si vypeckujem. Čo nemám rada, tak to je, keď mi niekto kibicuje do riadenia. Urobila to mama, i Veronika. Skoro som mala dopravnú nehodu, len preto, že mi do riadenia hovorili a potom sa pohádame. Mame som normálne zastavila, nech si vystúpi, ak mi bude stále niečo hovoriť, ale potom sa spamätala a bolo ticho. :)

 

Ako a čím ťa očaril tvoj Mercedes-Benz G-Class?

 

Od malička som snívala o mercedese. A ku G-Wagonu som sa dostala, tak, že som išla do showroomu a sadla som si do ňho a všetko som mala po ruke, jednoducho mi to sadlo, úplne so všetkým. Chcela som matnú čiernu farbu, červenú kožu v interiéri a výkonný sound systém. A to mám! Intuitívne to dávam na prvý pocit. Vždy som chcela tri autá… jednu hračku Lamborghini, pohodlnú limuzínu Rolls-Royce, ale zatiaľ mám G-Wagon. Časom bude všetko…. :)

 

 

Text, foto a video: Alena Chorvátová

 

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode