OBNOVENÝ JAZZ e:HEV PRICHÁDZA S VYŠŠÍM VÝKONOM

18.04.2023 22:21

  • Prepracovaná hnacia sústava e:HEV ponúka zlepšené jazdné vlastnosti a väčší výkon pri zachovaní vysokej úrovne účinnosti

  • Medzi vylepšenia radu Jazz e:HEV patrí nový dizajn zliatinových kolies a vylepšenia štýlu interiéru

Honda zvyšuje príťažlivosť svojho modelového radu Jazz úpravami vo všetkých stupňoch výbavy.

 

Osviežený modelový rad Jazz je vybavený tiež prepracovaným hybridným pohonom e:HEV, ktorý zlepšuje jazdné vlastnosti, zvyšuje výkon a ťažnú silu bez vplyvu na emisie CO2 alebo spotrebu paliva. 

 

Vylepšený dizajn exteriéru aj interiéru 

Výbava Advance sa vyznačuje novým, výraznejším dizajnom mriežky chladiča, ako aj tmavšou vložkou svetlometov. Výraznejšie tvarované predné a zadné nárazníky dopĺňajú textúrované spodné časti, ktoré dodávajú modelu Jazz účelnejší vzhľad. Zmenu exteriéru modelu Jazz dopĺňajú upravené farby dizajnu zliatinových diskov Advance.

 

Jazz Crosstar má tiež niekoľko úprav exteriéru, ktoré umocňujú jeho tvrdší a dobrodružnejší vzhľad. Výraznejšia mriežka chladiča má výrazný voštinový dizajn a je spojená s prepracovanými nárazníkmi so striebornými vložkami, ktoré majú vyzerať ako ochrana podvozku, a nové bočné prahy. Úpravy završuje nová povrchová úprava zliatinových kolies a predstavenie novej farby exteriéru: modrá Fjord Mist.

 

V interiéri výbavy Advance sa zmenili farby, materiály a povrchové úpravy, zatiaľ čo interiér modelu Crosstar má nové čalúnenie sedadiel, ako aj zmeny na palubnej doske a obklade dverí spolu s novou povrchovou úpravou palubnej dosky, stredovej konzoly a minimalistického dvojramenného volantu. 

 

Zvýšený hybridný výkon e:HEV

Vynovený Jazz e:HEV si zachováva pohotovú a vysoko efektívnu pokročilú hybridnú technológiu Honda. Pohonné ústrojenstvo najnovšej generácie e:HEV pozostáva z dvoch elektromotorov, úsporného benzínového motora, automatickej prevodovky a troch inteligentných jazdných režimov, ktoré zabezpečujú vysokú úroveň účinnosti a kultivovanosti v reálnom svete.

 

Revízie všetkých aspektov systému e:HEV zaznamenali zvýšenie účinnosti, jazdných vlastností a výkonu. Výkon hnacieho elektromotora sa zvýšil o 10 kW (14 k), čím sa jeho celkový výkon zvýšil na 90 kW (122 k), a výkon generátorového motora sa zvýšil o 8 kW, čím sa dosiahol maximálny výkon 78 kW (106 k). 1,5-litrový benzínový motor so vstrekovaním paliva získal 7 kW a teraz dosahuje maximálny výkon 79 kW (107 k). Krútiaci moment zostáva na hodnote 131 Nm. Úsporný hybridný systém Honda produkuje emisie CO2 od 102 g/km. 

 

Automatická prevodovka Honda v modeli Jazz e:HEV bola tiež prepracovaná s cieľom zlepšiť plynulosť a jazdné vlastnosti, aby poskytovala pútavejší zážitok z jazdy. Výbavy Crosstar a Advance majú nový koncept odozvy zrýchlenia na zvýšenie zmyslového pocitu zo zrýchlenia. 

 

Zavedenie ťažnej kapacity

Na základe spätnej väzby od zákazníkov bola pridaná požiadavka na schopnosť ťahania vozidiel, čím sa Jazz e:HEV stal ešte všestrannejším. Všetky modely dokážu utiahnuť konkurencieschopných 500 kg, čo pojme malé prívesy alebo nosiče bicyklov.

 

Inteligentné usporiadanie uchováva bezkonkurenčný priestor

Nový Jazz si zachováva špičkovú úroveň vnútorného priestoru, ktorý sa stal charakteristickým znakom predchádzajúcich generácií. Kľúčom v maximalizácii priestoru v kabíne je umiestnenie palivovej nádrže v strede rámu pod prednými sedadlami, čo je v tejto triede jedinečné. 

 

Vďaka tomu si Jazz mohol zachovať výnimočne univerzálne zadné sedadlá Magic Seats, ktoré v závislosti od požadovaného priestoru pre náklad ponúkajú možnosti „fold-flat“ alebo „flip-up“. (sklopenie zadného sedadla do roviny s batožinovým priestorom alebo vyklopenie zadného sedáku dohora)

 

Technológia Honda SENSING poskytuje komplexný balík bezpečnostných funkcií

Na doplnenie silného vybavenia nového modelu Jazz dodáva Honda balík najkomplexnejších pokročilých bezpečnostných funkcií a pomôcok pre vodiča vo svojej triede.

 

Použitie kamery so širším uhlom záberu a vyšším rozlíšením umožňuje lepšie sledovať okolie vozidla vrátane rozpoznávania krajníc bez obrubníkov alebo dopravného značenia, zatiaľ čo systémy aktívnej bezpečnosti boli prepracované tak, aby menej zasahovali do každodennej jazdy.

 

Funkcia Traffic Jam Assist (Asistent dopravnej zápchy), ktorá je teraz vylepšená o podporu riadenia od 0 km/h, znižuje záťaž vodiča pri jazde v premávke a zvyšuje už aj tak pôsobivú ochranu pred nárazom. 

 

Tieto pokročilé asistenčné systémy vodiča dopĺňa štandardných desať airbagov vrátane kolenných a stredových airbagov pre cestujúcich vpredu. Najnovšie modely Jazz a Jazz Crosstar budú vybavené rovnakými technológiami aktívnej bezpečnosti a asistentmi vodiča, ktoré v bezpečnostných testoch Euro NCAP v roku 2020 získali maximálne päťhviezdičkové hodnotenie.

 

Predaj nových modelov Honda Jazz a Jazz Crosstar na európskych trhoch sa spustí v máji 2023.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode