Nový Volkswagen T-Cross

18.04.2019 10:58

Nový model T-Cross je dokonalé viacúčelové vozidlo: Očarí vás nielen svojím výrazným a dynamickým dizajnom, ale aj svojou flexibilnosťou. Vďaka jeho mnohým možnostiam usporiadania vám ponúka viac priestoru pre spontánne výjazdy, dlhšie cesty alebo rozmanitosti všedného dňa.Volkswagen T-Cross zažil svoju predpremiéru pred dvoma rokmi na autosalóne v Ženeve ako koncept T-Cross Breeze bez strechy.

Dizajnový balík "Energetic Orange" podľa vlastného vkusu

Voliteľný dizajnový balík "Energetik Orange" na seba definitívne pritiahne pozornosť. Vďaka vydarenej farebnej kombinácii dekoratívneho dizajnu oranžovej "Energetic Orange" a sivej sa dostanete do farebného útoku a z modelu T-Cross vytvoríte vozidlo, ktoré udáva trendy.

 

Vodič má v aute k dispozícii štandardne výškovo nastaviteľnú sedačku, 6,5 palcový infotainment s dotykovým displejom. Výbava Life pridává multifunkčný volant, parkovací asistent, manuálnu klimatizáciu. Pri výbave Style už dostanete LED svetlá, kožený paket, lepšie sedačky a automatickú klimatizáciu. Výbavy Life a Style je možné rozšíriť balíčkom Design alebo športovým R-Line.

Nový T-Cross je sériovo vybavený mnohými asistenčnými systémami, ktoré boli doteraz vyhradené automobilom vyšších tried. Súčasťou sériového vybavenia je systém na monitorovanie premávky pred vozidlom Front Assist s rozpoznávaním chodcov a funkciou automatického núdzového brzdenia City Emergency Brake, asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu Lane Assist, asistent rozjazdu do svahu, systém proaktívnej ochrany posádky, ako aj asistent pre bezpečnú zmenu jazdného pruhu Blind Spot Detection, kombinovaný s asistentom pre vyparkovanie. Na želanie je k dispozícii systém monitorovania únavy vodiča, adaptívny radarový tempomat ACC a parkovací automat Park Assist.

Nový T-Cross poskytuje digitálnu konektivitu a prepojenie pomocou 4 USB portov, aj bezdrôtové nabíjanie smartfónu. Konektivitu podporuje aj virtuálny kokpit a online služby Volkswagen Car-Net (za príplatok) a všetky dôležité údaje máte pod kontrolou.

K dispozícii je niekoľko systémov infotainmentu s uhlopriečkou displeja do 8 palcov a ozvučovací systém beats audio, vybavený 8-kanálovým zosilňovačom s celkovým výkonom 300 W a subwooferom.

Volkswagen T-Cross bude mať výlučne pohon predných kolies. Pod kapotou nájdeme zážihový trojvalec 1.0 TSI vo verziách 70 kW/95 koní a 85 kW/115 k, respektíve štvorvalec 1.5 TSI Evo s výkonom 110 kW/150 k a vypínaním dvoch valcov. V ponuke nájdeme len jeden turbodiesel. Konkrétne 1.6 TDI s výkonom 70 kW/95 k. Agregáty spĺňajú normu Euro 6d – Temp a majú funkciu start-stop.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode