Nový Subaru Outback s novým dizajnom a výraznou bezpečnosťou

06.08.2018 10:45

Prináša nový dizajn a techniku, ale aj výrazne viac bezpečnosti. Nový Subaru Outback modelového roka 2018 sa do predaja na Slovensku dostal začiatkom mája 2018 a stále je úspešný.

 

 

  • Štart predaja už od začiatku mája

  • V ponuke s benzínovým motorom 2.5i

  • Bezpečnostná technológia EyeSight s novými funkciami

  • Nový systém smart kamier

  • Žiadaná výbava Comfort teraz aj s benzínovým motorom

 

Modernizovaný zvonka i zvnútra

 

Outback 2018 sa prezentuje novo tvarovanou maskou i novými prednými svetlometmi, ktoré sú plne vybavené LED technológiou pre stretávacie i diaľkové svietenie. Svetlá sú v novom Outbacku natáčacie: v zákrutách nasledujú pohyby volantu a kopírujú smerovanie cesty vpravo či vľavo. Výsledkom je lepšia viditeľnosť v noci.

Vodičovi uľahčuje jazdu a k vyššej bezpečnosti prispieva i asistent diaľkových svetiel, ktorý automaticky prepína svetlá na stretávacie, ak zaznamená oproti idúce vozidlo.

LED technológiu využívajú aj zadné svetlá. Pri pohľade zvonku zaujme tiež modernizovaný tvar nárazníkov i nový dizajn zliatinových diskov.

 

 

Inováciami prešlo aj pracovisko vodiča: Outback dostal nový volant i centrálny panel. Ten je vybavený 8-palcovým dotykovým displejom informačno-zábavného systému, podporujúceho konektivitu Android Auto i Apple CarPlay, má aj lepšie viditeľný ukazovateľ času a teploty. Pasažierov na zadných sedadlách potešia zadné USB porty, novinkou je aj automatické zamykanie dverí po rozjazde.

Zmeny v rámci nového modelového roku sa podpísali i na portfóliu pohonných jednotiek: Subaru ponechalo v ponuke výlučne benzínový štvorvalcový motor typu boxer s objemom 2,5 litra (129 kW/ 175 k), kombinovaný s automatickou CVT prevodovkou Lineartronic.

 

Teraz má oči všade

 

Nový Outback výrazne pridal na bezpečnosti. Oceňovaná bezpečnostná technológia EyeSight je teraz vybavená aj asistentom pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu. Vďaka stereokamere monitoruje jazdné pruhy a v prípade, že sa vozidlo chystá neželane vybočiť zo svojho jazdného pruhu, asistuje vodičovi a pomôže mu držať udržať správnu stopu prostredníctvom funkcie nasmerovania volantu. EyeSight okrem toho disponuje ďalšími šiestimi funkciami vrátane automatického núdzového brzdenia.

Úplnou novinkou je pri Outbacku systém smart kamier, umiestnených na prednej maske a vonkajššom spätnom zrkadle. Kamery monitorujú priestor pred vozidlom a po jeho stranách, ich výstupy sa zobrazujú na centrálnom displeji. Spolu s parkovacou kamerou dávajú vodičovi dokonalý obraz o okolí vozidla, eliminujú mŕtve uhly a pomáhajú pri parkovaní v stiesnených priestorov či pri jazde mimo cesty.

Outback je teraz vyzbrojený aj systémom detekcie vozidiel vzadu (SRVD). Ten používa senzory upozorňujúce na vozidlá v mŕtvych uhloch i na potenciálne nebezpečenstvo kolízie pri cúvaní do ulice s križujúcou premávkou.

 

 

Bezpečnejší, lepší, ale stojí rovnako

 

Napriek rozsiahlym vylepšeniam, atraktívnemu dizajnu a zlepšeným jazdným vlastnostiam zostáva cena Outbacku 2,5i-S CVT Business Navi na rovnakej úrovni ako pri predchádzajúcom modeli. Zákazník tak dostane výbavu navyše za viac ako 1000 eur v cene vozidla. Novinkou je vstupná výbavová verzia Comfort s veľmi atraktívnou cenou, ktorá doteraz pri benzínovom modeli v ponuke nebola. Hoci ide o prvý stupeň výbavy, je, ako to už býva u Subaru zvykom, veľmi bohatý. Exkluzívny level Business Navi pridáva navyše kožené sedadlá, strešné okno, navigáciu a prémiový audiosystém Harman/ Kardon.

 

Nový Outback prichádza ako rodinné a manažérske auto, vybavené asistenčnou technológiou EyeSight a novými bezpečnostnými prvkami, ktoré sú zárukou ešte väčšej istoty na cestách a ochrany všetkých pasažierov.

 

SUBARU OUTBACK MY18          Cena bez DPH      Cena s DPH 2

2,5i CVT ES Comfort                     28 325,00              33 990

2,5i-S CVT ES Business NAVI        32 491,67              38 990

Metalický lak                                    375                         450

 

Nový Outback prichádza ako rodinné a manažérske auto, vybavené asistenčnou technológiou EyeSight a novými bezpečnostnými prvkami, ktoré sú zárukou ešte väčšej istoty na cestách a ochrany všetkých pasažierov.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode