Nový PEUGEOT 308 s titulom "Women Worlwide Car of the year 2022 "(WWCOTY)

09.03.2022 08:53

 

8. marca o polnoci v Aucklande (07. marca na poludnie v Paríži), po sčítaní hlasov 56 členov poroty WWCOTY (Women Worlwide Car of the Year), bol nový PEUGEOT 308 vyhlásený za "Ženské svetové auto roka 2022"

Porotu tvoria výlučne ženy, ktoré zastupujú 40 krajín z 5 kontinentov sveta. Nový model Peugeot 308 vyhral v konkurencii 65 nových modelov, ktoré boli uvedené na trh v roku 2021 a vstúpili do súťaže. 

 

O titul "WWCOTY" sa súťaží v dvoch kolách: prvé končí hlasovaním víťazných modelov v 6 kategóriách. Peugeot 308 bol 14. februára označený za "Mestské a kompaktné 

vozidlo roka 2022".Následne sa vyberá absolútny víťaz zo 6 finalistov.

 

Nový PEUGEOT 308 bol zvolený za najvyššieho laureáta "Women's World Car of the Year 2022", čím vyhral pomyselný grál, vyhľadávaný všetkými svojimi konkurentmi po celom svete. Titul patrí obom siluetám nového modelu  PEUGEOT 308: sedanu aj kombi SW.

 

Je to po prvý krát , čo značka PEUGEOT získala toto ocenenie, ktorého globálne pokrytie odráža silnú túžbu značky rozvíjať sa na medzinárodnej úrovni.

 

Prvý PEUGEOT, ktorý nesie nový znak značky, nový model 308 zvádza svojím dizajnom, technológiami a širokou škálou efektívnych motorov. Zákazníci si môžu slobodne vybrať medzi plug-in hybridom (PHEV), benzínom, naftou a čoskoro elektrickými pohonnými jednotkami. Nový model 308 je silným nositeľom hodnôt značky PEUGEOT: ALLURE,EXIGENCE, EMOTION. S viac ako 65 000 objednávkami zaznamenanými v Európe od jej uvedenia na trh na konci roka 2021, z ktorých 23% je PHEV, je tento nový model 308 už dnes  bestsellerom.

 

 

Nový PEUGEOT 308

Nový PEUGEOT 308 je prvým modelom značky s názvom Women's World Car of the Year od existencie trofeje v roku 2009.

Modely značky PEUGEOT boli už viackrát víťazmi vo svojich kategóriách  WWCOTY :  v roku 2017 zvíťazil PEUGEOT 3008 v kategórii SUV a v roku 2021 modely PEUGEOT 208 a 2008 v kategóriách Mestské vozidlá a mestské SUV. Je to však po prvýkrát v histórii, čo je model PEUGEOT korunovaný tým najvyšším titulom.

Od svojho založenia, v roku 2009, je WWCOTY Award jedinou automobilovou cenou na svete, ktorú udeľuje porota zložená výlučne z automobilových novinárok. 

Kritériá hlasovania sú také, ktorými sa riadia  vodiči pri výbere  toho svojho auta. Nie je to o výbere "ženského auta". Aspekty ako bezpečnosť, kvalita, kúpna cena, dizajn, intuitívna jazda, ekologická stopa sa prioritne  zohľadňujú počas celého hlasovania.

Zastúpené krajiny sú Nový Zéland, Španielsko, Rakúsko, Dubaj, Rusko, Brazília, Japonsko, Cyprus, Taliansko, Fínsko, Spojené štáty, Nemecko, Portugalsko, Argentína, Mexiko, Južná Afrika, Kanada, Vietnam, Írsko, Estónsko, Izrael, Čile, Anglicko, Grécko, Kolumbia, Austrália, Holandsko, India, Dánsko, Kostarika, Portoriko, Česká republika,  Ekvádor, Francúzsko, Peru a Čína.

https://www.womensworldcoty.com/

 " Som veľmi hrdá za ocenenie WWCOTY udelené novému modelu PEUGEOT 308.a blahoželám všetkým tímom značky PEUGEOT k tomuto úspechu. Nový model PEUGEOT 308 zvíťazil predovšetkým vďaka svojej kvalite, ale aj tým, že kryje požiadavky veľkej časti z miliónov potencionálnych užívateľov z celého sveta, ktoré zastupujú členovia  jury WWCOTY. Bez ohľadu na ich potreby, návyky, prostriedky a túžby, môžu nájsť v modelovom rade 308 automobil, ktorý im vyhovuje: atraktívny, efektívny, funkčný  a dostupný.“ : vyhlásila Linda JACKSON , CEO značky PEUGEOT

 

Nový PEUGEOT 308 bol navrhnutý a vymyslený tak, aby spĺňal očakávania zákazníkov segmentu C z hľadiska dizajnu exteriéru a interiéru, funkčnosti, vybavenia, motorov a hodnoty za peniaze. Jeho optimalizovaná architektúra prospieva priestrannosti, v sedane ako aj  v SW.

 

Nový PEUGEOT 308 má najnovšiu generáciu jazdných asistentov. PEUGEOT i-Cockpit® (kompaktný volant, digitálna palubná doska na úrovni očí, centrálna dotyková obrazovka s konfigurovateľnými klávesmi) sa vyvíja a integruje intuitívny infotainment spoločne so systémom , ako smartfón. 

 

Nový PEUGEOT 308 má od uvedenia na trh plug-in hybridné motory s výkonom 180 alebo 225 koní, okrem benzínových alebo naftových verzií. 100% elektrické verzie sedanu a SW uzatvoria  ponuku v roku 2023.

Tu sú vyjadrenia, ako niektorí členovia poroty kvalifikovali víťaza:

 

"Najdôležitejšou vecou pre mňa je, že má dobrý výkon v stredných otáčkach a že jeho automatická prevodovka je veľmi hladká," povedala Hoa HGUYEN ,Vietnam.

 

"Model 308 nielenže udržiava a konsoliduje svoj úspech, ale je odhodlaný prekonať sám seba a on uspeje," povedala Jimena Olazar, Argentína.

 

"Je ľahké s ním  jazdiť, dokonca aj na úzkych uliciach Japonska. Jeho turbomotor je mimoriadny a tichý," povedal Etsuko KUSUDA, Japonsko.

 

« Peugeot bol schopný si získať rodiny s dobre premyslenou architektúrou, ale tiež dobyť tých, ktorí hľadajú rôzne motory: benzín, nafta, plug-in hybrid a elektrické vozidlo budúci rok », Carla B. RIBEIRO, Portugalsko.

 

"Nie je to drahé vysnívané auto pre pár šťastných, ale auto, ktoré si väčšina rodín môže dovoliť kúpiť," povedala Malene RAITH.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode