NOVÝ NISSAN GT-R NISMO

16.04.2021 17:02

Nissan predstavil najnovšiu verziu modelu Nissan GT-R NISMO, vlajkovej lode, ktorá predstavuje neustály vývoj smerom k maximálnemu potešeniu z jazdy. Nový Nissan GT-R NISMO spolu s ďalšou špeciálnou verziou bude v predaji od októbra v Japonsku.

Oba modely budú ponúkané v novej exkluzívnej farbe karosérie NISMO Stealth Grey, ktorá bola inšpirovaná farbou asfaltu, na ktorom model GT-R ktoré závodí a dosahuje rekordy.

Špeciálna edícia NISMO je vybavená exkluzívnou kapotou z uhlíkových vlákien, ktorá je chránená vrstvou laku. Ak si zákazník zvolí opciu kapoty bez laku, odhalí nielen zložitú väzbu uhlíkových vlákien, ale taktiež ušetríte 100 gramov z tohto už tak elegantného a ľahkého GT-R. Exkluzívne 20-palcové kované disky kolies Rays z ľahkých zliatin majú červený detail, ktorý sa zhoduje s existujúcimi akcentmi na karosérií.

Nové logo Nissan, ktoré bolo prvýkrát odhalené na modeli Ariya zdobí veko zadného kufra a stredové kryty kolies na modely GT-R.

V nadväznosti na súčasný Nissan GT-R NISMO sú veľké strmene Brembo a karbón keramické kotúče najväčšími, aké sa kedy do japonského superšportu dostali, a to s 410 mm priemerom vpredu a 390 mm vzadu.

GT-R NISMO zostáva najvýkonnejším vozidlom spoločnosti Nissan, ponúka závodnú technológiu a vzrušujúci zážitok z jazdy. Srdcom hnacej sústavy modelu GT-R zostáva 3,8-litrový twin-turbo motor s výkonom 441 kW (600 k) s turbodúchadlami zo závodného špeciálu GT-R GT3.

Špeciálna edícia GT-R NISMO vyrobená na zákazku využíva nové motorové diely vyrobené s vysokou presnosťou a presnou hmotnosťou vrátane piestnych krúžkov, ojníc, kľukového hriadeľa, zotrvačníka, remenice kľukového hriadeľa a ventilových pružín vyrobených s menšími toleranciami, ktoré poskytujú rýchlejšie dosiahnutie otáčok motora a rýchlejšie roztočenie turbodúchadla.

Každý motor je ručne vyrobený svojim vlastným technikom Takumi. Štítok s menom technika Takumi na motore je tiež v exkluzívnej farbe.

„GT-R NISMO bolo vždy pokračujúcim úsilím o maximálny pôžitok z jazdy,“ uviedol Hiroshi Tamura, hlavný produktový špecialista modelu GT-R. „Aplikujeme holistický prístup, hľadáme precízny výkon prostredníctvom dôkladnej vyváženosti komponentov motora a uberaní hmotnosti, a postupne vylepšujeme vzhľad modelu GT-R, aby sme zákazníkom poskytli dokonalú rovnováhu medzi výkonom, silou a vzrušením.“

V spolupráci so spoločnosťou McDonald’s v Japonsku bude model Nissan GT-R NISMO dostupné v „Tomica Happy Set“, obľúbenom detskom jedle v sieti McDonald's. Na podporu tejto propagácie dnes spoločnosti Nissan a McDonald's usporiadali spoločnú akciu v sídle spoločnosti Nissan v Jokohame.

Tento model bude k dispozícií v limitovanom množstve k detskému setu jedla „Tomica Happy Set“ v predaji od 30. apríla v Japonsku.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode