NOVÉ TWINGO: HRAJTE SA, MILUJTE SA!

14.02.2014 14:14

Dve desaťročia po tom ako prvá generácia modelu Twingo spôsobila revolúciu v segmente malých vozidiel, prináša Renault nový pohľad na svoj slávny model. Pri vývoji tohto vozidla bolo potrebné začať od začiatku, pričom inšpiráciou boli slávne modely Twingo prvej generácie a Renault 5. Výsledkom je nový, inovatívny, a agilný automobil, ktorý sa riadi hravo a je s ním zábava jazdiť.

 

Dnes, 14. februára, v deň Sv. Valentína, predstavuje Renault jeho zovňajšok, v štyroch uvádzacích farbách, ktoré ešte podčiarkujú jeho asertívnu osobnosť. Posolstvo je jednoznačné: auto vytvorené s láskou, pre tých, ktorí sú hraví.

 

Projekt v spolupráci so spoločnosťou Daimler

Už v roku 2008 sa začala kreovať budúca generácia modelu Twingo s cieľom znovuobnovenia pôvodného inovatívneho ducha, ktorý bol charakteristický pre originálne Twingo. Twingo bolo po prvý krát predstavené v roku 1992. Išlo o skutočne náročnú úlohu a latka bola nastavená vysoko. Navrhnúť model, ktorý bude v súlade s filozofiou kultového modelu, ktorý bol symbolom kreativity spoločnosti Renault. Cieľom bolo vytvoriť priestrannejšie a variabilnejšie mestské vozidlo, aj keď malých rozmerov. Odpoveďou bolo použitie zadného náhonu, napriek vyšším nákladom v oblasti vývoja.

Myšlienka spoločnosti Renault na takéto vozidlo našla odozvu v spoločnosti Daimler, v ktorej v tom čase hľadali možnosti ďalšej generácie dvoj- a štvormiestnej verzie modelu Smart.

 

Po prvých rokovaniach došlo k dohode a v roku 2010 dostal projekt spoločného malého mestského vozidla oficiálne zelenú.

Zadný náhon pre väčšiu obratnosť a viac miesta v kabíne

Uloženie motora do zadnej časti je významným plusom pre malé mestské vozidlo, uvoľnením prednej časti sa výrazne zlepšuje polomer otáčania. Nové Twingo je prekvapujúco ľahko ovládateľné v zastavaných oblastiach a parkovanie s ním prakticky znamená len pár otočení volantom. Koncepcia s motorom vzadu zväčšuje vnútorný priestor, čomu napomáha aj menšia predná kapota a umiestnenie kolies v krajných rohoch vozidla. Vďaka tomu sa Nové Twingo môže pochváliť rázvorom a priestorným interiérom, ktorý je všeobecne spájaný s modelmi vyššieho segmentu. Nové Twingo tak ponúka priestor, ktorý z jeho prvej generácie spravil hit po jeho odhalení na parížskom autosalóne v roku 1992.

 

Farebná osobnosť

Nové Twingo odzrkadľuje osobnosť, ktorú priniesli koncepty vozidiel Twin’Z a Twin’Run z roku 2013. Rovnako ako jeho predchodca, aj Nové Twingo bude dodávané v štyroch žiarivých „pop“ farbách (svetlo modrá, biela, žltá a červená) čo predznamenáva, že duch prvej generácie Twinga je naozaj späť!

 

Mnoho kriviek Nového Twinga je inšpirovaných modelom Renault 5, ako napríklad sklon zadného okna alebo svalnaté zadné boky (vystúpené blatníky), ktoré pripomínajú legendárny Renault 5 Turbo so zadným náhonom, ktorý bol tak populárny vo svojich časoch.

 

Predná maska obsahuje novú identitu značky, vrátane hrdého znaku Renault na čiernom podklade. Expresívny pohľad zvýrazňujú veľké svetlomety, ktoré sú zakončené smerovkami, rovnako ako denné LED svietenie, ktoré kombinuje hi-tech pocit s odkazom predchádzajúceho modelu.  Línie Nového Twinga mu dávajú veselú ale robustnú postavu, zatiaľ čo jeho hravá osobnosť je podčiarknutá ľahko rozpoznateľným svetelným podpisom.

 

Originalitu Nového Twinga zvýrazňuje aj veľké zadné sklo, ktoré významne prispieva k modernosti zadnej časti vozidla, zatiaľ čo zadné svetlá sú prirodzeným predĺžením zadných vyklápacích dverí.

 

Nová päť dverová architektúra vozidla – prvá päť dverová karoséria v histórii modelu – ho robí ešte prispôsobivejším a hravejším ako kedykoľvek doteraz.

 

Nové Twingo zdedilo niektoré exteriérové prvky po svojom väčšom úspešnom súrodencovi (Nové Clio), ako napríklad elegantný profil, skryté zadné kľučky dverí, alebo veľký priestor pre personalizáciu - vďaka škále farieb karosérie a prispôsobeniu vonkajších prvkov (spätné zrkadlá,  alebo bočné ochranné lišty). Štyri farby karosérie a možnosti prispôsobenia znamenajú, že Nové Twingo ponúkne celý rad možností personalizácie od klasických  mestských prevedení po športové, od ženských po výrazne mužné.

 

„Nové Twingo nebolo inšpirované iba pôvodným modelom Twingo, ale aj ikonickým modelom Renault 5. Je to moderný pohľad na mestské vozidlo, ktoré zdôrazňuje inováciu už svojou podobou. Nové Twingo je zábavné, hravé a živé mestské auto“

Laurens van den Acker, šéfdizajnér spoločnosti Renault

 

Nové Twingo ... príbeh interiéru

Už na autosalóne v Ženeve, dňa 4. marca 2014, bude predstavený aj interiér Nového Twinga. Môžeme však povedať, že tak, ako pri jeho nových líniách a krivkách, aj  interiér modelu čerpá z dedičstva a Nové Twingo bude farebné a hravé, ale zároveň s veľmi priateľským užívateľským rozhraním, ktoré podporí každodennú variabilitu.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode