Nové partnerstvo SuzukI

22.12.2022 13:10

Spolupráca na ultrarýchlej nabíjačke elektromobilov

Závod na batérie s gigawattovou kapacitou

 

Spoločnosť Suzuki Motor Corporation (Suzuki) podpísala memorandum týkajúce sa obchodného partnerstva so spoločnosťou PowerX, Minato City, Tokio, ktorá vyrába a predáva batériové systémy na ukladanie energie. Memorandum o porozumení podpísali Suzuki a PowerX s cieľom preskúmať možnosť obchodného partnerstva s využitím batériových systémov skladovania energie a ultrarýchlej nabíjačky pre elektromobily v Japonsku a Indii. Obe spoločnosti sa tým snažia prispieť k realizácii uhlíkovo neutrálnej spoločnosti rozšírením využívania obnoviteľnej energie a podporou prijatia elektrických vozidiel.

Japonsko a India čelia spoločným výzvam vrátane realizácie uhlíkovej neutrality prostredníctvom využívania nefosílnych palív a obnoviteľnej energie, ako aj zlepšenia energetickej sebestačnosti. Obe krajiny tiež potrebujú riešenia nabíjania na podporu prijatia elektrických vozidiel (EV) v nadchádzajúcich rokoch.

 

PowerX vyrába, predáva a poskytuje služby pomocou vlastných batériových produktov na ukladanie energie, ultrarýchle nabíjanie EV či domáce a námorné aplikácie. Zároveň buduje nový vlastný závod na výrobu batérií s rádovo gigawattovou kapacitou (GW) v prefektúre Okajama. 

 

Suzuki chce byť spoločnosťou zaoberajúcou sa infraštruktúrou životného štýlu, ktorá poskytuje riešenia založené na širokom pohľade nielen na samotné produkty, ale aj na celé súvisiace prostredie - vrátane infraštruktúry a systémov, kde sa riešenia aplikujú. V súvislosti s uvedenými zámermi zváži tiež konkrétne detaily najnovšie pripravovanej spolupráce so spoločnosťou PowerX.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode