Nové modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring

03.06.2024 22:03

Už takmer 50 rokov predstavuje BMW radu 3 jadro značky BMW. Stelesňuje radosť zo športovej jazdy v prémiovej strednej triede a významne prispel k dizajnu, jazdnej dynamike a technologickým inováciám v tomto segmente, a to v rámci súčasných siedmich generácií modelov. Charakter aktuálnej generácie BMW radu 3 tiež poskytol ukážkový progres.

 • Druhé vynovenie technológie a dizajnu súčasnej generácie modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring. Medzi hlavné prvky patria väčší elektrický dojazd plug-in hybridných modelov, nové naladenie odpruženia, športovejší dizajn interiéru zameraný na digitalizáciu, zabudovanie operačného systému BMW Operating System 8.5 a vylepšený systém ovládania BMW iDrive s QuickSelect na zakrivenej obrazovke BMW Curved Display. Dôsledná úprava detailov založená na komplexnej revízii modelu z roku 2022 udržuje radosť z jazdy v celosvetovo úspešnom BMW radu 3 na najvyššej úrovni.

 • BMW radu 3 už takmer 50 rokov v prémiovej strednej triede stelesňuje radosti z jazdy, športovú eleganciu a inovácie. Inovácie sa zameriavajú na upevnenie súčasnej pozície lídra na trhu v tomto segmente v Európe, USA a v Číne. Začiatok predaja nových modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring od júla 2024. Výroba v závodoch spoločnosti BMW Group v Mníchove a v San Luis Potosí. BMW radu 3 Sedan pre čínsky trh sa vyrába v závode BMW Brilliance Automotive v Šen-Jangu.

 

 • K neustálemu znižovaniu emisií CO2 prispievajú mimoriadne úsporné motory, 48-voltová mild-hybridná technológia, plug-in hybridné modely so zvýšeným potenciálom lokálne bezemisnej jazdy, disky kolies z ľahkých zliatin vyrobené s použitím 70 percent sekundárneho materiálu, ako aj využitie zelenej elektriny pri výrobe.

 

 • Svieže dizajnové prvky exteriéru: nové metalické laky ako modrá Arctic Race Blue a červená Fire Red, nové 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny v spojení s balíkom M Sport a v ponuke sa nachádzajú aj prvky z ponuky BMW Individual.

 

 • Interiér s progresívnymi prémiovými vlastnosťami a so športovým nádychom. Sériovo dodávaný nový dvojramenný športový kožený volant s mnohouholníkovým vencom, M kožený volant s tromi lúčmi a dole splošteným vencom a decentným stredovým označením v polohe 12 hodín ako súčasť M športového balíka, ako aj s červeným stredovým označením a s ozdobným prešívaním vo farbách BMW M GmbH pre modely M Performance. Všetky verzie štandardne dostali radiace páčky na volante.

 

 • Trojzónová automatická klimatizácia v štandardnej výbave. Klimatizácia a voliteľné vyhrievanie sedadiel a volantu sa teraz ovládajú prostredníctvom dotykového displeja a hlasového ovládania. Jemné nastavenie ventilácie pomocou nových nastavovacích tlačidiel na vetracích otvoroch. Dôsledná digitalizácia viedla k ďalšiemu zníženiu počtu tlačidiel a ovládacích prvkov v interiéri.

 

 • Športové sedadlá s čiernymi povrchmi v novej verzii M Performtex ako súčasť balíka M Sport a štandardnej výbavy modelov M Performance. Voliteľná alternatíva: M športové sedadlá čalúnené kožou Vernasca s čiernymi povrchmi a s modrým kontrastným prešívaním.

 

 • Štandardné obloženie interiéru v novej matnej verzii Dark Graphite. Nové verzie zo svetlého ušľachtilého dreva Fineline s otvorenými pórmi, voliteľne popolavá sivomodrá farba s otvorenými pórmi. Vnútorné osvetlenie s vodopádovým osvetlením v oblasti centrálnych nastaviteľných prieduchov. Voliteľná luxusná palubná doska vo verzii Sensatec s rafinovanou štruktúrou povrchu. Novinku v ponuke predstavujú sklenené aplikácie CraftedClarity na vybraných ovládacích prvkoch.

 

 • Plug-in hybridné modely BMW radu 3 s novou vysokonapäťovou batériou piatej generácie technológie BMW eDrive. Pri nezmenenom inštalačnom priestore sa využiteľný energetický obsah takmer zdvojnásobil na 19,5 kWh. Výrazne zvýšený elektrický dojazd až na 101 kilometrov podľa WLTP.

 

 • Prvé plug-in hybridné modely od značky BMW s novou nabíjacou jednotkou pre trojfázové AC nabíjanie so zvýšeným výkonom až na 11 kW. Vysokonapäťovú batériu možno nabiť z nuly na 100 percent za 2:15 hodiny. V ponuke sa nachádza aj Connected Home Charging pre solárne nabíjanie a nabíjanie s optimalizovanou záťažou.

 

 • Sústredenie ponuky na nové modely BMW 330e Sedan a nové BMW 330e Touring. Oba ponúkajú pohonom zadných kolies, alebo aj verziu BMW xDrive. Kombinácia štvorvalcového benzínového motora s elektromotorom integrovaným do 8-stupňovej prevodovky Steptronic poskytuje systémový výkon 215 kW (292 k).

 

 • Dostupné sú aj štyri mimoriadne úsporné benzínové a naftové motory so štyrmi, alebo šiestimi valcami a s technológiou BMW TwinPower Turbo. Na vrchole portfólia pohonov sa nachádzajú radový šesťvalcový benzínový motor s výkonom 275 kW (374 k) a naftový radový šesťvalec s výkonom 250 kW (340 k) pre modely s označením M Performance. Všetky naftové pohony a radový šesťvalcový benzínový motor využívajú 48-voltovú mild hybridnú technológiu.

 

 • Všetky motory štandardne dopĺňa 8-stupňová prevodovka Steptronic. Inteligentný pohon všetkých kolies dostupný ako štandard, alebo, v závislosti od modelu, ako voliteľná výbava.

 

 • Podvozok prešiel ďalším dôsledným vývojom. Nové BMW radu 3 poskytuje vo všetkých jazdných režimoch citeľne vyšší komfort jazdy a zvyčajne vysokú úroveň dynamiky. Tuhšie uloženie zadných tlmičov v karosérii optimalizuje presnosť a suverenitu a zároveň znižuje hluk odvaľovania na rôznych povrchoch. Vyšší účinok posilňovača riadenia v režime Comfort.

 

 • M športový podvozok a adaptívny M podvozok v ponuke voliteľnej výbavy. Štandardná výbava so 17-, alebo 18-palcovými (plug-in hybrid a modely M Performance) diskami kolies z ľahkej zliatiny.

 

 • Široký výber asistenčných systémov pre pohodlnú a bezpečnú jazdu a parkovanie. Štandardná výbava obsahuje okrem iného Varovanie pred kolíziou, Inteligentný asistent rýchlosti, Parkovací asistent, Cúvaciu kameru a Cúvací asistent. Na požiadanie môžu výbavu rozšíriť aj prvky ako Driving Assistant Professional s Asistentom riadenia a navádzania do jazdných pruhov a Aktívnym udržiavaním rýchlosti s funkciou Stop & Go, ako aj Parkovací asistent Plus.

 

 • Ďalšia vývojová verzia ovládacieho systému BMW iDrive s QuickSelect využíva operačný systém BMW Operating System 8.5. Intuitívne, jednoduché ovládanie pomocou dotykovej funkcie na ovládacom displeji a prirodzeného jazyka prostredníctvom Inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant. Nová úvodná obrazovka s miniaplikáciami usporiadanými vertikálne na jednej úrovni. Rýchly prístup QuickSelect umožňuje priamy výber funkcií bez prepínania do podmenu. Lišta menu v spodnej časti ovládacieho displeja teraz ponúka aj priamy prístup k funkciám klimatizácie.

 

 • Štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Plus s cloudovým navigačným systémom BMW Maps. Voliteľná výbava BMW Live Cockpit Professional zahŕňa aj BMW Head-Up displej a rozšírenú realitu na stredovej dotykovej obrazovke Control Display, alebo na digitálnej prístrojovej doske Information Display.

 

 • Zjednodušené prepojenie s BMW ID a aplikáciou My BMW cez smartfón po naskenovaní QR kódu. Aplikácia My BMW poskytuje prehľad o stave vozidla, používanie funkcie My Trips vrátane trénera úspornej jazdy, rôznych funkcií na diaľku a prístupu do obchodu BMW ConnectedDrive Store pre vylepšenia a ďalšie funkcie. Ovládanie procesov nabíjania a predklimatizácie plug-in hybridných modelov je možné aj prostredníctvom aplikácie My BMW.

 

 • Štandardná osobná eSIM umožňuje používanie mobilnej komunikácie prostredníctvom siete 5G. Poplatky za parkovanie a účty za palivo teraz možno platiť aj digitálne z vozidla.

 

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode