Nové Mitsubishi COLT - uvedeníie na slovenský trh

18.01.2024 17:24

Mitsubishi Motors odhaľuje úplne nový model Colt, ktorý stavia na úspechu šiestich predchádzajúcich generácií v srdci segmentu B, ktorý je pre Európu kľúčový. Úplne nový Colt siedmej generácie bol navrhnutý pre európske trhy a prináša najnovšie technológie pohonu (vrátane hybridného ústrojenstva – HEV), vyspelé bezpečnostné systémy a komfortné prvky výbavy. Najmodernejší systém palubného infotainmentu dovoľuje užívateľovi preniesť svoje digitálne prostredie priamo do kabíny vozidla, kde na ovládanie slúži multidotyková obrazovka a systém rozpoznávania hlasu. V predaji bude už od januára tohto roku. Poznáme aj slovenské ceny nového modelu Mitsubishi Colt.

Výbava nového Mitsubishi Colt-interiér

Na mesto zameraný vonkajší dizajn úplne nového Coltu je možné ešte vylepšiť v závislosti od stupňa výbavy: INFORM, INVITE, INTENSE a INSTYLE. Prostredníctvom jednoducho postavenej ponuky výbav je možné decentne zmeniť výsledný vonkajší charakter vozidla, napríklad pomocou rôznych farieb vonkajších prvkov  (zrkadiel, bočných líšt, spojlera a ochranného krytu nárazníka), respektíve prevedenia kolies (15″ oceľové kolesá a 16 alebo 17″ zliatinové kolesá).

Interiér nového Coltu má štylistické prvky, ktoré prepožičiavajú kabíne špecifický charakter prostredníctvom rôznych materiálov vylepšujúcich vzhľad a atmosféru. Agilný prístup k designu úplne nového Coltu ide ruka v ruke s digitálnym prostredím na palube vozidla, za ktorým stojí systém SDA (so 7″ alebo 9,3″ displejom) a digitálny prístrojový štít ( s uhlopriečkami 7″ alebo 10″).

 

Motorizácia nového Mitsubishi Colt

Úplne nový Colt prináša najnovšie technológie pohonu a ponúka niekoľko možností výberu v súlade s potrebami náročného európskeho segmentu malých vozidiel – najmä v zmysle jazdných vlastností a hospodárnosti prevádzky.

  • 1,0 MPI:  Benzínový trojvalec s viacbodovým vstrekovaním a päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výkon: 65 k, emisie CO2: 119-122 g/km
  • 1,0 MPI-T:  Preplňovaný benzínový trojvalec s viacbodovým vstrekovaním a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výkon: 90 k, emisie CO2: 118-121 g/km.
  • 1,6 Hybrid (HEV):  Benzínový motor s dvoma elektromotormi a batériou s kapacitou 1,2 kWh v kombinácii s automatickou prevodovkou podporujúcou viac režimov. Systémový výkon: 145 k, emisie CO2: 93-101 g/km.

Záruky nového Coltu…

Na úplne nové Mitsubishi Colt sa podobne ako na ďalšie vozidlá z modelovej ponuky tejto značky vzťahujú aj tieto výhody:

  • Päťročná továrenská záruka (s obmedzením na 100 000 km)
  • Dvanásťročná záruka proti prehrdzaveniu karosérie
  • Osemročná záruka na batériu systému pohonu a zachovanie jej kapacity (s obmedzením na 160 000 km)
  • Až 15-ročná asistenčná služba (Asistenčný paket Mitsubishi Motors).

Slovenské ceny nového Mitsubishi Colt

Siedmu generáciu nového Mitsubishi Colt kúpite v základe vo výbave Inform s jednolitrovým trojvalcom za 15 900 eur. Vyššia výbava Invite s rovnakým motorom začína na cene 16 800 eur. Výbava Invite+ s oturbeným jednolitrom dostanete za 17 600 eur. Intense s jednolitrovým morom bez turba štartuje na 18 300 eurách, vyššia Intense+ s oturbeným trojvalcom začína na sume 18 900 eur. Najvyššia výbava Instyle dostala trojvalec s turbom a štartuje na cene 21 200 eur. Pri hybridnej verzii vo výbave Invite s 1,6 litrovým motorom a elektromotorom začína automobil na cene 23 200 eur. Agregát ostáva pri hybridoch rovnaký a cena automobilu rastie od zvolenej výbavy. Najvyššia výbava Instyle bez príplatkových možností začína na sume 26 600 eur. A to je stále za mestský hybrid japonskej značky veľmi rozumná a zaujímavá cena. 

Späť

 

 


 

 

 

 

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode