Nové BMW radu 5 Touring oslavuje dnes spustenie výroby - teraz aj plne elektrické

11.03.2024 20:00

Štyri koncepty pohonov a jeden prísľub: sériová športová elegancia

Nové BMW radu 5 oslavuje začiatok výroby v závode Dingolfing

Závod BMW Group Dingolfing dnes oslávil oficiálny začiatok výroby nového BMW radu 5 Touring. Táto novinka je prvým prémiovým vozidlom vo svojom segmente, ktoré má nielen benzínový, naftový alebo plug-in hybridný pohon, ale aj plne elektrický. BMW i5 Touring je tak štvrtým plne elektrickým modelom, ktorý sa v závode Dingolfing začal sériovo vyrábať ani nie za tri roky.

"Naše BMW radu 5 Touring je zvlášť dôležité pre európsky trh a veľa zákazníkov naň čakalo," povedal riaditeľ závodu Christoph Schröder. Koncom mája sa však čakanie skončí. Práve vtedy sa nový Touring - už vo svojej šiestej generácii - dostane do showroomov predajcov a prvé vozidlá sa odovzdajú zákazníkom. Nový model je možné objednať už teraz.

Od uvedenia prvej generácie na trh v roku 1991 je závod Dingolfing v Dolnom Bavorsku jediným výrobcom BMW radu 5 Touring. Z jeho výrobných liniek zišlo už viac ako 1,2 milióna vozidiel tohto modelu. Rovnako ako jeho predchodca, aj nové BMW radu 5 Touring - bez ohľadu na pohon - sa vyrába flexibilne spolu s BMW radu 5 Sedan a modelmi BMW radu 4 a 6, a to na jednej výrobnej linke. Investície do závodu na výrobu nového BMW radu 5 Touring predstavujú približne 80 miliónov eur.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode