NOVÁ VESPA GTV – ŠPORTOVÁ, AKO NIKDY PREDTÝM

05.07.2023 09:27

  • VESPA GTV JE VÝNIMOČNOU KOMBINÁCIOU TRADÍCIE A MODERNY: NÍZKY PREDNÝ SVETLOMET A ODHALENÉ RIADIDLÁ V KOMBINÁCII SO ŠPORTOVÝMI ÚPRAVAMI A HI-TECH BALÍČKOM VYBAVENIA

  • NOVÝ DIGITÁLNY PANEL, FULL LED SVETLOMETY A BEZKĽÚČOVÉ ŠTARTOVANIE

  • MOTOR 300 HPE S VÝKONOM VIAC NEŽ 23 KONÍ: NAJSILNEJŠÍ MOTOR, AKÝ KEDY BOL DO VESPY MONTOVANÝ

  • NOVÁ VESPA GTV BUDE NA SLOVENSKOM TRHU V PREDAJI ZA 7 199 EUR

     

    Od svojho debutu v roku 2006 je Vespa GTV predstaviteľkou najčistejšieho klasicizmu v rodine skútrov Vespa, a to vďaka použitiu nízkeho predného svetlometu, tzv. "faro basso", umiestneného na prednom blatníku a odhalených kovových riadidiel, pripomínajúcich štýl najikonickejších modelov.

V roku 2023 prichádza Vespa GTV v úplne revolučnej verzii, ktorá si zachováva potrebnú podobnosť s pôvodnou legendou, ale kombinuje ju s ultramodernou technologickou výbavou a zásadnými športovými úpravami. Výsledkom je mimoriadna kombinácia tradície a moderny, klasiky a odvahy, ktoré sa spájajú v najautentickejšej športovej Vespe všetkých čias.

Vespa GTV je poháňaná jednovalcom 300 HPE (High Performance Engine) so štvorventilovým rozvodom, kvapalinovým chladením a elektronickým vstrekovaním. S výkonom 17,5 kW (23,8 k) sa jedná o najvýkonnejší motor, ktorý bol kedy do Vespy montovaný.

Autentický, ale športovejší štýl

Nová Vespa GTV sa nesie v znamení športového ducha a zahŕňa výrazné štylistické vylepšenia predstavené pri novom rade GTS, s ešte starostlivejšie spracovanými povrchovými úpravami a kvalitou konštrukcie, ktorá dosahuje doposiaľ nedosiahnuteľné úrovne.

Osvetlenie je teraz plne LED, vrátane charakteristického dolného svetlometu. Nový digitálny panel si zachováva elegantný kruhový tvar a umožňuje využívať funkcie systému konektivity Vespa MIA, ktorý je k dispozícii ako príslušenstvo.

Digitálny panel je k riadidlám pripojený pomocou originálneho odsadeného držiaka, ktorý obklopuje odvážne vyzerajúcu hornú kapotáž so zmenšenými rozmermi a zreteľnou závodnou inšpiráciou. Oranžovo sfarbený predný štít, ktorý je k dispozícii ako samostatné príslušenstvo, dodáva Vespe GTV ešte športovejší vzhľad.

V strede prednej masky je nezameniteľná "kravata" so športovými kaskádovými vložkami, ktorá je doplnená oranžovými detailmi. Nový je tiež dizajn päťlúčových ráfikov kolies, lakovaných matne čiernou farbou s oranžovou grafikou. Ďalším výrazným prvkom Vespy GTV je dvojfarebné jednomiestne sedlo so závodným vzhľadom a zadnou časťou, ktorá je pripravená na inštaláciu pevného krytu farebne zladeného s karosériou pripomínajúceho typické kapotáže závodných Vesp. Kryt je k dispozícii ako samostatné príslušenstvo a je odnímateľný. Sedlo je dostačujúce aj pre dve osoby, ponúka dostatok pohodlného priestoru na sedenie a vyznačuje sa jedinečným vzorom orámovaným kontrastným oranžovým prešívaním.

Celkový vzhľad Vespy GTV vyniká matne čiernymi detailmi, ako je rámček predného svetlometu a zadných svetiel, lišty po obvode karosérie, madlo spolujazdca a stúpačky, kryt tlmiča výfuku, spätné zrkadlá, stojan a rámček digitálneho panelu.

Nová Vespa GTV je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach Beige Avvolgente Opaco a Nero Convinto s kontrastnou oranžovou grafikou na prednej kapotáži a na bokoch.

Hi-tech vybavenie

Vespa GTV využíva technológie a odráža cestovateľské nadšenie, ktoré je typické pre najnovšiu evolúciu rodiny Vespa GTS. Táto dokonalá ergonómia Vespy je umocnená jej jazdným komfortom a veľkou karosériou. Sedenie je prirodzené a umožňuje úplnú kontrolu nad skútrom a absolútne pohodlie aj pri jazde na dlhé vzdialenosti.

Pohodlie a praktickosť podčiarkuje nový bezkľúčový systém, ktorý umožňuje zapnúť zapaľovanie bez použitia bežného kľúča. Klasické zapaľovanie bolo nahradené praktickým spínačom. Pre naštartovanie skútra ho stačí stlačiť a otočiť do polohy ON. Motor sa spúšťa obvyklým spôsobom, tlačidlom umiestneným na pravom bloku ovládacích prvkov.

Použitie nového LCD displeja umožňuje zobraziť celý rad informácií o jazde (maximálna rýchlosť, priemerná rýchlosť, aktuálna spotreba, priemerná spotreba, dojazd a stav nabitia batérie), rovnako ako všetky oznámenia týkajúce sa hovorov, správ a hudby, ak je skúter pripojený k smartfónu pomocou VESPA MIA.

Navyše je táto Vespa vybavená USB portom umiestneným v úložnom priestore v prednej časti, zatiaľ čo priestranný priestor pod sedlom je opatrený podložkou.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, GTV je štandardne vybavená elektronickou kontrolou trakcie ASR a protiblokovacím systémom ABS.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode