Nová Toyota Yaris so štýlovým dizajnom a vyššou úrovňou výbavy

22.04.2014 13:11

Toyota Yaris prejde v priebehu leta 2014 výraznou modernizáciou. Cieľom sviežeho štylistického stvárnenia, modernizovaného interiéru a vylepšenej dynamiky je opäť postaviť vozidlo medzi najsilnejších súperov vo vysoko konkurenčnej triede malých vozidiel (segment B).

Yaris ide po stopách novej Toyoty AYGO a svojím atraktívnym vzhľadom chce vystúpiť z davu ostatných vozidiel segmentu B. Model stavia na dizajnovom jazyku Toyoty „Under Priority“ a štylistických prvkoch označovaných ako „Keen Look“ – zaujme nápadným krížovým motívom sústredeného okolo loga na čele vozidla, čím oddeľuje hornú a spodnú časť prepracovanej masky chladiča.

 

Štylistické zmeny sa dotkli aj združených zadných svetiel, teraz dostupné s technológiou LED.  K lepšiemu celkovému postoju vozidla prispelo začlenenie difúzoru do nárazníka a prepracovaná časť karosérie okolo registračnej značky.

 

MODERNIZÁCIA V KABÍNE

Interiér Toyoty Yaris prešiel množstvom kvalitatívnych vylepšení s cieľom zvýšiť atraktivitu tohto modelu v rámci rýchle sa rozvíjajúceho segmentu trhu. Na základe spätnej väzby od zákazníkov sa zmeny sústredili na tri kľúčové oblasti: v prvom rade išlo o zlepšenie pocitu priestornosti a dynamiky; ďalej o zvýšenie úrovne kvality vnímanej zákazníkom; a za tretie o doplnenie ponuky farieb a prvkov výbavy na prianie. 

 

Ohľadne úprav, ktoré nie sú na prvý pohlaď viditeľné, bol odlišne naladený systém odpruženia s cieľom zvýšiť pohodlie cestovania a súčasne zlepšiť ovládateľnosť vozidla. Konštruktéri vylepšili potlačenie nežiaduceho hluku. Ponuka motorizácií aj naďalej zahŕňa  zážihové jednotky 1,0 l a 1,33 l, ďalej vznetový agregát 1,4 D-4D a jedinečné hybridné hnacie ústrojenstvo pre verziu Yaris Hybrid. 

 

Marketingový riaditeľ spoločnosti Toyota Motor Europe Agustin Martin uviedol: „Model Yaris bol od prvej chvíle po svojom uvedení jedným z hlavných pilierov našej produktovej ponuky. V  minulom roku bol dokonca desiatym najlepšie predávaným modelom v celej Európe. Jeho jedinečnosť spočíva aj v možnosti zvoliť si verziu s hybridným pohonom. Pri dnešnej hustote dopravy je hybridný pohon po praktickej stránke jednoducho bezkonkurenčný predovšetkým z pohľadu komfortu a efektivity, čo zisťuje stále vyšší počet našich zákazníkov.“

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode