Nová ŠKODA FABIA, najpredávanejšie auto na Slovensku, vstupuje na náš trh

28.09.2021 09:15

ŠKODA FABIA, suverénne najpredávanejšie auto na Slovensku za uplynulé roky, dnes prichádza na náš trh so svojou aktuálnou štvrtou generáciou. O jej obľúbenosti svedčí aj to, že počas 22-ročnej existencie tohto modelu bolo celosvetovo predaných viac ako 4,5 milióna kusov. Najnovšia generácia prichádza opäť s tými najvyššími ambíciami, ktoré vychádzajú z najmodernejších technológií, bezpečnostných, ako aj priestorových vylepšení. Zákazníci sa o nich môžu presvedčiť u autorizovaných predajcov značky ŠKODA, kde je nová FABIA k dispozícii už aj na testovacie jazdy. V predpredaji si vozidlo rezervovali už stovky zákazníkov, u ktorých prevláda výbava Style a motorizácia 1.0 TSI 81 kW (110 k).

 Nová FABIA štvrtej generácie dnes oficiálne vstupuje na slovenský trh a do showroomov autorizovaných predajcov značky ŠKODA, štartuje na cene 11 760 eur
› Najmodernejšia FABIA vôbec v doterajšej 22-ročnej histórii modelu vyspela technologicky, priestorovo aj v oblasti bezpečnosti, čím opäť dominuje vo svojom segmente
› ŠKODA AUTO Slovensko registruje stovky objednávok, najväčší záujem je o výbavu Style a motorizáciu s preplňovaným trojvalcom 1,0 TSI 81 kW (110 k)
› V priebehu budúceho roka doplní ponuku motorizácií štvorvalcový agregát 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a zákazníci sa môžu tešiť aj na obľúbenú verziu Monte Carlo

ŠKODA FABIA, suverénne najpredávanejšie auto na Slovensku za uplynulé roky, dnes prichádza na náš trh so svojou aktuálnou štvrtou generáciou. O jej obľúbenosti svedčí aj to, že počas 22-ročnej existencie tohto modelu bolo celosvetovo predaných viac ako 4,5 milióna kusov. Najnovšia generácia prichádza opäť s tými najvyššími ambíciami, ktoré vychádzajú z najmodernejších technológií, bezpečnostných, ako aj priestorových vylepšení. Zákazníci sa o nich môžu presvedčiť u autorizovaných predajcov značky ŠKODA, kde je nová FABIA k dispozícii už aj na testovacie jazdy. V predpredaji si vozidlo rezervovali už stovky zákazníkov, u ktorých prevláda výbava Style a motorizácia 1.0 TSI 81 kW (110 k). 

Nová FABIA štvrtej generácie je opäť dokonalejšia a väčšia v porovnaní s jej predchodkyňou. Narástla do dĺžky o 111 mm, do šírky o 48 mm, rázvor sa natiahol o 94 mm a batožinový sa zväčšil o 50 l. Prináša technologické, bezpečnostné aj priestorové inovácie. Po prvýkrát tak ponúka napríklad možnosť deviatich airbagov, mnohé asistenčné systémy, Virtuálny kokpit, vyhrievané čelné sklo či dvojzónovú klimatizáciu. Poskytuje viac vnútorného priestoru, má najviac Simply Clever prvkov v histórii modelu a najnižší súčiniteľ odporu vzduchu vo svojej triede. Už na prvý pohľad zaujme sebavedomými proporciami, ostro rezanými prednými svetlometmi a zadnými svetlami s modernou LED technológiou.

 

„Nová ŠKODA FABIA je naším najpredávanejším modelom o čom svedčí aj veľký záujem motoristov o novú generáciu. Medzigeneračne výrazne dospela, ponúka viac priestoru, šikovných vychytávok a už v základe bohatú výbavu, ako aj širšiu paletu asistenčných a bezpečnostných systémov. Zaujímavosťou je, že mnohé z nich boli doteraz známe iba v modeloch vyššej triedy. Nová FABIA tak prináša úplne novú úroveň praktickosti, jazdného komfortu a bezpečnosti zabalenú do atraktívneho dizajnu. O tom všetkom sa môžu presvedčiť všetci záujemcovia o novú FABIU u našich autorizovaných obchodníkov už od 27. septembra,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

V predpredaji je záujem o vyššie výbavy a motorizácie

Najväčší záujem je zatiaľ o najvyššiu výbavu Style, ktorú si zvolila viac ako polovica zákazníkov a o stredný výbavový stupeň Ambition, čo podčiarkuje fakt, že zákazníci preferujú u našich modelov lepšie vybavené verzie. Výbavu Active si totiž objednal len približne každý dvanásty záujemca. Z pohonných jednotiek sa najväčšej priazni teší najsilnejší agregát 1.0 TSI 81 kW (110 k). Pomerne veľký záujem je však aj o motor 1.0 TSI 70 kW (95 k) a 1.0 MPI 59 kW (80 k) s manuálnou prevodovkou. Zaujímavé sú aj ďalšie štatistiky z objednávok. V prípade farby karosérie vedie tradične obľúbená biela Candy, nasledovaná novou šedou Graphite metalízou a novou oranžovou Phoenix metalízou, obe v identickom pomere.

V prípade doplnkovej výbavy sú u zákazníkov ŠKODA FABIA obľúbené Akčné pakety Plus, ktoré sú k dispozícii pre všetky výbavové stupne. Tieto pakety si zvolilo až 79 % zákazníkov. Najobľúbenejší je Ambition Plus v cene 580 eur, s ktorým zákazník obohatí výbavu vozidla v hodnote 1.269 eur. Tento akčný paket zahŕňa parkovacie senzory vzadu, predné hmlové svetlomety, sklopnú lakťovú opierku vpredu s odkladacou schránkou JUMBO BOX, odnímateľný cupholder a 15“ disky z ľahkej zliatiny ROTARE.

Viac informácií k jednotlivým výbavám, cenám, ako aj akčným paketom nájdete na: https://www.skoda-auto.sk/modely/fabia/nova-fabia

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode