Nová inovatívna Kia Ceed

15.02.2018 16:57

Kia Motors dnes predstavila nový model Ceed ešte pred jeho svetovou premiérou na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2018. Tretia generácia modelu Ceed – navrhnutá, vyvinutá, skonštruovaná a vyrobená v Európe – posilňuje postavenie spoločnosti Kia v európskom kompaktnom segmente. Prispievajú k tomu nové inovatívne technológie, nový dizajn spájajúci zrelosť a mladícku športovosť, ako aj väčší pôžitok z jazdy.

 

  • Kompaktný hatchback Kia s novým športovým dizajnom

  • Inovatívne technológie zvyšujúce komfort, pohodlie a bezpečnosť

  • Prvý model Kia s technológiou autonómneho riadenia druhej úrovne –asistentom sledovania v jazdnom pruhu

  • Ucelená ponuka pokročilých asistenčných systémov

  • V ponuke sú aj 1,4-litrový zážihový motor T-GDi (140 koní) a nový úsporný 1,6-litrový vznetový motor U3

  • Aktualizovaný názov: cee’d sa mení na Ceed

  • Vyrábané na Slovensku so zárukou 7 rokov alebo 150 000 km

  • Výroba sa spúšťa v máji a začiatok predaja sa očakáva do konca 2. štvrťroka 2018

 

Od spustenia výroby prvej generácie modelu cee'd v novom slovenskom výrobnom závode spoločnosti Kia v decembri 2006 bolo vyrobených viac ako 1,28 milióna vozidiel tohto modelu. Nový názov, v rámci ktorého sa cee'd mení na Ceed, posilňuje povesť modelu ako auta pre Európanov s európskym dizajnom (z anglického Community of Europe, with European Design). Od spustenia výroby v roku 2012 sme vyrobili viac ako 640 000 vozidiel druhej generácie. Očakávame, že tretia generácia modelu Kia Ceed zaznamená v Európe ešte väčší predajný úspech.

 

Nový model rovnako ako jeho predchodcov navrhlo, vyvinulo a naprojektovalo európske centrum KIA vo Frankfurte nad Mohanom. Nová Kia Ceed sa bude vyrábať v závode Kia v Žiline spolu s modelmi Kia Sportage a Kia Venga.

 

Kia Ceed je viac ako desať rokov základným pilierom trvalého rastu značky v celej Európe. Kia Ceed bola vytvorená pre európskych zákazníkov a jej uvedenie v roku 2006 predstavovalo pre spoločnosť Kia prelomový moment,“ uviedol Michael Cole, výkonný riaditeľ Kia Motors Europe.

 

Vychádzajúc z týchto pevných základov ponúka nová Kia Ceed skutočne moderný a rozpoznateľný dizajn a vyspelé technológie, ktoré zvyšujú komfort, pohodlie a bezpečnosť posádky. Jej nové motory a odpruženie zintenzívňujú podmanivosť a radosť z jazdy a budú aj naďalej prinášať vysokú kvalitu, ktorú zákazníci od značky Kia očakávajú. Nová Kia Ceed bude jedným z najinovatívnejších automobilov vo svojej triede,“ dodáva Cole.

 

Nový model zažije premiéru na marcovom autosalóne v Ženeve, kde bude po prvý raz predstavená aj druhá karosárska verzia. Výroba päťdverového hatchbacku sa spustí v máji. Predaj novej Kia Ceed sa v Európe spustí na konci 2. štvrťroka 2018.

 

Ceed stojí v európskom kompaktnom segmente pred novými výzvami

V roku 2017 predstavoval predaj kompaktných vozidiel 22 % celého európskeho predaja a podľa objemu ide naďalej o jeden z dvoch najväčších segmentov. Končiaca generácia modelu Kia cee'd predstavovala v roku 2017 16 % celkového predaja spoločnosti Kia v Európe a od svojho uvedenia na trh v roku 2012 sa pravidelne spolu s modelom Sportage umiestňuje ako jeden z najpredávanejších modelov značky v Európe.

 

V roku 2006 bol podiel spoločnosti Kia na európskom trhu približne 1,5 %. V roku 2017 dosiahol náš podiel na trhu 3,0 %*. Od uvedenia modelu cee'd sa ročný európsky predaj spoločnosti Kia viac ako zdvojnásobil, z 225 000 vozidiel v roku 2006 na viac ako 472 000 vozidiel v roku 2017. V strednodobom horizonte chceme dosiahnuť ročný predaj viac ako 500 000 vozidiel. Rodina modelov Ceed bude aj naďalej podporovať posilňovanie trvalého rastu značky Kia v nasledujúcich rokoch a zostane jedným z našich najpredávanejších produktových radov,“ vysvetľuje Michael Cole.

 

Model Ceed zastáva v modelovom rade KIA jedinečnú pozíciu. Zákazníci ho vnímanú ako najdynamickejšie a najšportovejšie auto. Zároveň je jedným z najspoľahlivejších, najpraktickejších a najrozpoznateľnejších vozidiel KIA. Vďaka posilneniu produktového radu, ktorý sa rozrástol o modely GT a GT-Line, zaujíma kompaktný hatchback ústrednú pozíciu v sortimente značky Kia.

 

Model Ceed sa stal pozoruhodným zjavom na európskych cestách a zákazníci chápu, čo tento model pre spoločnosť Kia predstavuje. V danom segmente je to talizman spoľahlivosti a kvality, pričom zákazníci oceňujú jeho pohodlie a bezpečnosť, ako aj skutočnosť, že je navrhnutý, vyvinutý, skonštruovaný a vyrobený tu v Európe. Nová generácia zvýrazní tieto silné stránky a bude na nich ďalej stavať,“ uzatvára Michael Cole.

 

Zrelý a športový dizajn pre novú generáciu Kia Ceed

Nový model Kia Ceed bol navrhnutý v európskom dizajnovom centre spoločnosti Kia v nemeckom Frankfurte nad Mohanom pod vedením európskeho šéfdizajnéra Gregoryho Guillauma a šéfa dizajnu značky KIA Petra Schreyera. Športový, emóciami nabitý dizajn si nový Ceed požičal od modelu Stinger. Vďaka nemu vyzerá omnoho sebavedomejšie – nový Ceed je emotívny a precízny zároveň.

 

Nová Kia Ceed je oproti predchodcovi nižšia, širšia, s dlhším zadným previsom. Pri pohľade zozadu vďaka tomu pôsobí športovo. Priame línie nahrádzajú zaoblené okraje jej predchodcu, v prednej časti vozidla vedú do širšej „tigrej“ masky chladiča, nižšieho nasávania vzduchu a precíznych línií, ktoré dotvárajú jej „tvár“. Nový model je vybavený dennými LED svetlami v štýle ľadovej kocky odkazujúcimi na predchádzajúce modely GT a GT-Line. Ostré priame línie pri pohľade z profilu predlžujú kapotu a dávajú vozidlu vzpriamenejší postoj. Spodná línia okien teraz prechádza viac vodorovne a vzbudzuje pocit zrelosti a sily. Nový model prevzal široký stĺpik C, ktorý sa stal v posledných rokoch typickým znakom dizajnu vozidiel Kia. Pri pohľade zozadu tak dodáva novému modelu Ceed na presvedčivosti. Vďaka tomu však získala aj horná línia okien nový, elegantný tvar polmesiaca. Nové denné LED svetlá poskytujú modelu Ceed na ceste lepšiu viditeľnosť a rozpoznateľnosť. Spolu s priamymi líniami karosérie a sotva viditeľným zadným spojlerom Ceed ponúka stabilnejší celkový vzhľad.

 

Od uvedenia na trh bude nový päťdverový hatchback Kia Ceed dostupný v 12 farbách. K dispozícii budú tiež disky kolies rôznych veľkostí a dizajnu. Kupujúci si budú môcť vybrať z 15-palcových oceľových diskov, 16-palcových oceľových alebo zliatinových diskov alebo 17-palcových dvojfarebných diskov z ľahkých zliatin s diamantovou povrchovou úpravou.

 

Vo vnútri kabíny je Ceed ergonomickejší ako kedykoľvek predtým. V celom interiéri sú použité kvalitnejšie materiály. Pri rozvrhnutí interiéru boli novému modelu Ceed inšpiráciou najmladší súrodenci značky Kia. Palubná doska je rozložená horizontálne, čím bol dosiahnutý jednoliaty a štíhly vzhľad. Toto riešenie tiež vytvára väčší priestor a pocit vzdušnosti pre spolujazdca a poskytuje viac miesta pre nohy a lepší výhľad na cestu.

 

Palubná doska je rozdelená na hornú časť určenú pre informačno-zábavný systém s „plávajúcou“ dotykovou obrazovkou a spodnú časť s ovládacími prvkami audiosystému, kúrenia a vetrania. Usporiadanie stredovej konzoly je zamerané na vodiča a mierne natočené smerom k jeho sedadlu. Vodič má tak lepší prístup k ovládačom počas jazdy. Interiér sa vyznačuje vyšším zastúpením sofistikovaných materiálov príjemných na dotyk, čím jemne zvýrazňuje kultivovanú a luxusnú atmosféru kabíny. Povrchy sú z kovu alebo matného chrómu, pričom zákazníci si môžu vybrať z množstva látok či čalúnenia zo syntetickej alebo pravej kože. Potiahnutý kožou môže byť aj volant a radiaca páka.

 

Nová Kia Ceed stojí na novom koncernovom podvozku „K2“. Od končiacej generácie je o 20 mm širšia (celkovo 1800 mm) a 23 mm nižšia (celkovo 1447 mm). Rázvor kolies zostal nezmenený – 2650 mm, pričom predný previs je kratší o 20 mm (celkovo 880 mm) a zadný previs je, naopak, dlhší o 20 mm (teraz 780 mm). Nový podvozok umožňuje efektívnejšie usporiadanie interiéru vozidla. Nová Kia Ceed sa môže pochváliť väčším, 395-litrovým kufrom, väčším priestorom pre ramená cestujúcich na zadných sedadlách, väčším priestorom pre oblasť hlavy v prednom rade sedadiel a nižšie položenou pozíciou vodiča.

 

Skonštruovaná pre európske cesty

Novú generáciu modelu Kia Ceed sme skonštruovali výlučne pre európske cesty, s ohľadom na európskych zákazníkov. Jazdné vlastnosti a ovládanie nového modelu sme upravili tak, aby nová Kia Ceed v dynamike a zapojení vodiča do diania prevýšila svojho predchodcu. Nový plne nezávislý systém odpruženia poskytujúci vodičom agilnejšie a okamžité reakcie je doplnený prepracovanými reakciami pružín a tlmičov a rýchlejším riadením. Jazdné vlastnosti sme vyvíjali aj vďaka skúšobným jazdám na širokej škále vozoviek v celej Európe. Nová Kia Ceed mala priniesť pohodlnú jazdu a zároveň dať vodičom pocit kontroly v zákrutách a stabilitu pri vyšších rýchlostiach.

 

Nová Kia Ceed bude poháňaná širokým výberom pohonných jednotiek spĺňajúcich najrôznejšie potreby zákazníkov. Zážihové jednotky zahŕňajú aktualizovanú verziu obľúbeného 1,0-litrového motora T-GDi (s turbodúchadlom s priamym vstrekovaním) s výkonom 120 koní, ako aj novú 1,4-litrovú pohonnú jednotku T-GDi. Namiesto staršieho 1,6-litrového motora GDI prináša Kia nový 1,4-litrový motor T-GDi „Kappa“ s výkonom 140 koní, čo je napriek nižšiemu objemu o 4 % viac ako u jeho predchodcu. Turbodúchadlo motora zabezpečuje širšie využiteľné pásmo krútiaceho momentu než predchádzajúci typ s objemom 1,6 litra. Vďaka tomu reaguje pohotovejšie v rôznych jazdných situáciách a navyše produkuje aj nižšie emisie. K dispozícii bude aj 1,4-litrový motor MPi (s viacbodovým vstrekovaním).

 

Nová Kia Ceed je k dispozícii aj s úplne novým vznetovým motorom U3. Nový motor U3 CRDi (so systémom priameho vstrekovania common-rail) s objemom 1,6 litra je navrhnutý tak, aby prekračoval rámec prísnejších limitov stanovených najnovšou emisnou normou Euro 6d TEMP. Na zníženie emisií využíva technológiu aktívneho riadenia emisií SCR, čiže selektívnu katalytickú redukciu. V porovnaní s predchádzajúcimi vznetovými motormi Kia tak tento nový motor produkuje podstatne menej oxidu uhličitého, pevných častíc a oxidov dusíka NOx. Nový 1,6-litrový vznetový motor ponúka 280 Nm krútiaceho momentu a k dispozícii bude vo výkonových verziách 115 k a 136 k. Očakávane, že nová Kia Ceed vďaka tomuto motoru zníži emisie oxidu uhličitého pod 110 g/km podľa novej metodiky WLTP (celosvetovo harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá), po prechode na nový európsky jazdný cyklus (NEDC).

 

Ku každému motoru bude k dispozícii 6-stupňová manuálna prevodovka, zatiaľ čo nové motory T-GDi 1,4 l a CRDi 1,6 l budú k dispozícii aj so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou.

 

Technologické inovácie, ktoré vylepšujú Ceed

Po spustení predaja sa nová Kia Ceed stane technologicky najdokonalejším automobilom vo svojej triede. Inovácie sú jednoducho srdcom tohto auta.

 

Kabína ponúka širokú škálu nových technológií, ktoré zvyšujú komfort a pohodlie cestujúcich. Informačno-zábavný systém s „plávajúcim“ dizajnom je dostupný buď ako audiosystém s 5- alebo 7-palcovým dotykovým displejom alebo navigačný systém s 8-palcovým dotykovým displejom, pričom zákazníci si môžu vybrať výkonný audiosystém JBL Premium s technológiou Clari-Fi. Štandardnom je úplná integrácia smartfónov pomocou technológie Bluetooth, ako aj automatické ovládanie svetiel a bezkľúčový vstup.

 

Systém výberu režimu jazdy umožní majiteľom vozidla prispôsobiť si jazdu – na výber je normálny a športový režim. Vodiči si môžu výberom režimu jazdy prispôsobiť riadenie a jemne zmeniť charakter motora. Normálny režim ponúka nižšiu spotrebu paliva a ľahšie riadenie. Športový režim zvyšuje odozvu škrtiacej klapky, umožňuje rýchlejšiu akceleráciu – z pokoja aj v pohybe – a riadenie sa stáva citlivejším na pokyny vodiča.

 

Voliteľné vyhrievané čelné sklo – s takmer nepostrehnuteľnými vodičmi slúžiacimi na jemné zohriatie skla – zjednodušuje život s novou Kia Ceed v chladnejších mesiacoch. Táto technológia sa objavila v modeli Kia po prvý raz. Vďaka nej sa po stlačení príslušného tlačidla začne rozpúšťať mráz, ľad a zahmlenie na čelnom skle. K dispozícii je aj bezdrôtové nabíjanie telefónu, vyhrievané a vetrané predné sedadlá a vyhrievané zadné sedadlá.

 

Pri pohľade zvonka je nová Kia Ceed štandardne vybavená novonavrhnutými dennými LED svetlami v štýle ľadovej kocky. Predtým sa tieto svetlá používali len v modeloch GT a GT-Line, kde boli zabudované do predného nárazníka – denné LED svetlá v tvare ľadovej kocky sú teraz integrované priamo do svetlometov v každej verzii modelu Ceed. Zákazníci si tiež môžu vybrať Full LED predné svetlomety.

 

Voliteľný balík ECO v novom modeli Kia Ceed obsahuje aktívnu vzduchovú klapku, ktorá sa zatvára a otvára podľa požiadaviek na chladenie motora, čím zvyšuje aerodynamickú účinnosť vozidla s cieľom znížiť spotrebu paliva. V balíku ECO sa nachádza aj spodný kryt motora a nižšie zavesenie, ktoré pomáhajú prúdeniu vzduchu pod vozidlom, ako aj pneumatiky Michelin s nízkym valivým odporom.

 

Okrem siedmich štandardných airbagov je ochrana pasažierov zabezpečená aj vďaka pokročilým asistenčným technológiám, ktoré znižujú riziko vzniku kolízií. Štandardné bezpečnostné technológie zahŕňajú asistenta diaľkových svetiel, systém monitorovania pozornosti vodiča, asistenta udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém varovania pred čelnou zrážkou s asistentom ochrany pred čelnou zrážkou.

 

Prvýkrát bude mať vozidlo Kia predávané v Európe k dispozícii asistenta sledovania v jazdnom pruhu, čo je technológia autonómneho riadenia druhej úrovne. Asistent sledovania v jazdnom pruhu sleduje vozidlá pred vodičom a identifikuje vhodný priestor v iných jazdných pruhoch na bezpečný presun vo veľkých dopravných zápchach. Na diaľnici deteguje dopravné značenie, aby vozidlo udržal v jeho jazdnom pruhu. Nová Kia Ceed dokáže v závislosti od situácie v kolóne pred vami riadiť zrýchlenie, brzdenie a riadenie vozidla. Systém na udržanie bezpečnej vzdialenosti od vozidla používa externé snímače a funguje v rýchlostiach od 0 do 130 km/h.

 

Medzi ďalšie dostupné technológie patrí adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, systém monitorovania mŕtveho uhla, upozornenie na križujúce vozidlá pri cúvaní, inteligentný parkovací asistent a funkcia rozpoznávania chodcov s haptickými výstrahami na volante v rámci systému varovania pred čelnou zrážkou.

 

Nová Kia Ceed je štandardne vybavená systémom riadenia stability vozidla (VSM), ktorý zabezpečuje stabilitu pri brzdení a zatáčaní ovládaním elektronického stabilizačného systému (ESC) pri strate trakcie.

 

V predaji v druhom štvrťroku so zárukou na 7 rokov alebo 150 000 kilometrov

Nová Kia Ceed sa začne vyrábať v druhom štvrťroku 2018 v závode Kia v Žiline. Do predaja po celej Európe sa dostane na konci 2. štvrťroka 2018. Kia Ceed bude krytá prísľubom kvality spoločnosti Kia a bude mať štandardne špičkovú záruku na 7 rokov alebo 150 000 kilometrov.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode