Nová Honda Civic hatchback mieri za oceán

18.08.2016 10:07

Začína sa výroba a vývoz modelu Civic hatchback určeného pre americký trh
Honda of the UK Manufacturing (HUM) vo Swindone, v Spojenom kráľovstve, je celosvetové výrobné centrum pre modely typu hatchback
Výroba modelu Civic hatchback pre európsky trh sa začne koncom tohto roka, predaj sa začne začiatkom roka 2017


V hlavnom výrobnom závode spoločnosti Honda vo Swindone, v Spojenom kráľovstve, sa začala výroba americkej verzie nového modelu Civic hatchback. Prvé vozidlá sa vydali na plavbu do Spojených štátov začiatkom tohto týždňa a u amerických predajcov sa objavia v septembri. Honda of the UK manufacturing (HUM) je celosvetové výrobné centrum pre desiatu generáciu modelu Civic hatchback, ktoré získalo investíciu viac ako 200 miliónov libier na prípravu spustenia výroby tohto nového modelu.

Civic je celosvetovo najlepšie predávajúca sa značka spoločnosti Honda a táto desiata generácia je jedným z najkomplexnejších vývojov nového modelu, na ktoré sa spoločnosť podujala. Štvordverový sedan sa v USA predstavil koncom roka 2015 a získal významné ocenenie North American Car of the Year.

Výroba hatchbacku pre európske trhy sa začne koncom roka 2016 a jeho predaj sa začne v prvom štvrťroku 2017. HUM bude tento model vyvážať aj na ostatné hlavné svetové trhy.

Honda of the UK Manufacturing (HUM) je popredný závod spoločnosti Honda v Európe a tvorí kľúčovú časť celosvetovej výrobnej siete spoločnosti Honda. Od roku 1989 presiahli celkové investície spoločnosti Honda do závodu HUM 2,1 miliardy libier.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode