Nová generácia Mitsubishi L200 Závodný špeciál pre austrálsky seriál SuperUte 2019

20.03.2019 13:10

Model Triton (v Európe známy pod označením L200) sa v Austrálii už niekoľko rokov teší veľmi solídnemu postaveniu na trhu. Dokonca až do tej miery, že sa vlani stal najpredávanejším modelom Mitsubishi v Austrálii s viac ako 24 tisíc predanými vozidlami. Tieto výsledky značke pomohli k rastu už štvrtý rok v rade pri súčasnom prekonaní predchádzajúceho rekordu z roku 1998.

Užitkáče ...

Austrália je tiež trhom so špecifickými nárokmi zákazníkov na vozidlá, o čom najlepšie vypovedá mimoriadny záujem o "úžitkáče". Vozidlá inde označované ako "pick-upy" kedysi zahŕňali aj lokálne verzie odvodené od dvojmiestnych osobných vozidiel s integrovanou ložnou plochou za kabínou. Hoci tieto typické lokálne produkty postupne vymizli, pojem "úžitkáč / ute" pretrval a používa sa pre vozidlá ako Mitsubishi Triton / L200, vrátane jeho novej generácie. Model Triton / L200 sa už za niekoľko mesiacov objaví aj na európskom trhu.

 

V tejto súvislosti sa nezabúda ani na "úžitkáče", a tak spoločnosť Mitsubishi Motors Australia ako podporovateľ tímu "Triton Racing" nasadila nové vozidlo MR Triton do podniku Superloop Adelaide 500 v rámci závodného seriálu SuperUte 2019, kde obsadil tretie miesto.

 

Tím Triton, ktorý v seriáli 2018 pretekal s dvoma vozidlami Triton, tak do svojej zostavy pridal tretí automobil, v ktorom pôjde Elliot Barbour a Cameron Crick; v niektorých kolách seriálu bude za tím pretekať aj Toby Price, dvojnásobný šampión Rally Dakar.

 

Mitsubishi Motors Australia ako hlavný sponzor tímu Triton zvýšila svoju továrenskú podporu tímu súbežne s úpravami podmienok seriálu SuperUte 2019; zmeny zahŕňajú napr. nové pretekárske pneumatiky, nižšiu svetlú výšku, vyšší výkon a hlasnejšiu výfukovú sústavu.

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode